News,Streetwear

Supreme x Nike: przewodnik po najdroższych sneakersach [infografika]

Łukasz Orawiec -
News,Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Supreme x Nike: przewodnik po najdroższych sneakersach [infografika]

70 – tyle par otrzymaliśmy na przestrzeni 17 lat współpracy giganta z Oregonu i nowojorskiej legendy skateboardingu (i streetwearu). Wiele kolejnych (co do tego wątpliwości nie ma nikt) wydań przed nami, tymczasem sprawdźcie infografikę z topową siódemką, jeśli o ceny na rynku wtórnym chodzi. Lecimy!

Rok 2002. Początek nowego milenium. Stanowisko prezydenta USA piastuje George W. Bush (a w Polsce człowiek-kieliszek, Aleksander Kwaśniewski). Finał NBA wygrywają Lakersi. Buciarstwo (w porównaniu do tego, co widzimy dziś) znajduje się w fazie embrionalnej. Wtedy Supreme x Nike staje się faktem. Przed szczytem hype’u, na 15 lat przed kolabo z LV (o którym nikt z Supa wtedy nawet nie śnił).

View this post on Instagram

David Sims for Supreme

A post shared by Supreme (@supremenewyork) on

Ceny rynku wtórnego, jeśli chodzi o Supa – a zwłaszcza wydania sprzed dekady – zawsze są tematem ciekawym i wartym przeanalizowania. Stąd też zestawienie, które macie przed sobą. Siedem par, z których każda opowiada inną historię, zapisując się jako klasyk na kartach streetwearu.

Białych kruków nie brakuje, więc z miejsca odrzuciliśmy pomysł wsparcia się wyłącznie jedną platformą resellerską. Do zrobienia price checków skorzystaliśmy z ofert wystawionych na Goat, StockX, Grailed i Flightclub. Pierwsza szóstka poniżej:

Najciekawsze z powyższych? Zdecydowanie Foamposite One SP z 2014 roku. Buty, które podzieliły wielu, i które albo się kocha, albo nienawidzi. Podczas premiery zdecydowanie było grubo – pod sklepem w NY doszło do zamieszek, w których interweniowała policja, zmuszając Supa do anulowania stacjonarnego dropu.

Na Flyknit Lunar 1+ (najtańsza para w zestawieniu) też warto zwrócić uwagę – to pierwsze biegówki, przyozdobione logo skateboardingowego brandu. Mocno niedoceniane wydanie, a szkoda. Fani zdecydowanie spodziewali się Racerów czy innych, bardziej popularnych modeli, a Sup – jak zwykle – zrobił na przekór.

A na najwyższym stopniu podium stają…

Blazery SB w czerwonej kolorystyce. 13 letni klasyk i najlepsze (subiektywnie) buty skateboardingowe w historii. Wydanie premium – piękna, pikowana skóra, swoosh stylizowany na wzór skóry węża i metalowa klamra na zapiętku. Kult i klasyka. Po dziś dzień – czapki z głów.

W najbliższych tygodniach temat najlepszych kolaboracji (nie tylko Supreme!) podejmiemy jeszcze nie raz, więc trzymajcie rękę na pulsie (czyt. naszych socjalach). W temacie nowojorskiej legendy, sprawdźcie infografikę obrazującą drop Supreme x Swarovski. Mniej w temacie – rozkład premier na ten tydzień. Stay tuned!

fot. Supreme/Stockx/Goat/Flightclub

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Lil Uzi Vert nagrał nowy album! A miał kończyć karierę…

Szaleństwo polegające na znikaniu z social mediów to modna zagrywka w całej branży. Absolutnym wirtuozem tego przedsięwzięcia jest Kanye West, ale w Polsce też mieliśmy już Wudoe, Quebonafide, czy ostatnio, Tau.

Felieton,Hip Hop
Tede znów powrócił i uciszył hejterów

Równo tydzień temu wyraziłem swoje obawy odnośnie najnowszego wydawnictwa Tedego. Pod koniec stwierdziłem, że jeśli rzucone tam przeze mnie obiekcje okażą się przedwczesne, to posypie głowę popiołem. Ten czas właśnie nadszedł, to nie środa popielcowa, ale sypiemy, jak kiedyś w RRX u Krzysia Kozaka.