Hip Hop,News

Synowie członków Wu-Tang Clanu zakładają własny kolektyw!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Synowie członków Wu-Tang Clanu zakładają własny kolektyw!

Wu-Tang Clan to jeden z najwybitniejszych składów w historii rapu, choć nie pokusimy się o stwierdzenie, że najwybitniejszy, bo szkoda by nam było choćby N.W.A. Panowie z Nowego Jorku z pewnością jednak zasłużyli na miano legend, czego widocznie nieco pozazdrościli im ich synowie. SILive podaje bowiem, że potomkowie niektórych członków Wu-Tang Clanu postanowili nawiązać do sukcesu swoich tatusiów i założyli 2nd Generation Wu.

Kolektyw będzie składał się z iNTeLLa, Pxwera, Sun Goda i Young Dirty Bastarda, którzy są synami odpowiednio: U-Goda, Method Mana, Ghostface Killah i Ol’ Dirty Bastarda. Trudno nie odczuć wrażenia, że raperzy chcą wybić się na sukcesie swoich ojców i choć iNTeLL przyznaje, że na pewno będą pielęgnować ich spuściznę, to zadbają również o swój własny styl i brzmienie:

Kiedy dorastałem, miałem nastawienie, że „jestem, kim jestem, a mój ojciec jest, kim jest”. Jesteśmy następni w kolejce do utrzymania „Wu-Tang is forever”, ale jednocześnie wszyscy mamy unikatowe brzmienie i jesteśmy gotowi, by wspólnie się nim podzielić

Dokładnie tak też zrobili, ponieważ na YouTube pojawił się ich pierwszy singiel, w którym można usłyszeć głosy z klasycznego Wu-Tang Clanu. Jak waszym zdaniem radzą sobie młodzi? Tatusiowie mogą być dumni?

W Polsce rap pojawił się później niż w Stanach Zjednoczonych, więc mogłoby się wydawać, że na naszym rodzimym podwórku synowie nie robią jeszcze karier. Błąd! Syn Magika, Fejz rapuje już od jakiegoś czasu i nawet znalazł się w poprzedniej edycji Młodych Wilków Popkillera. On akurat nie zdecydował się na bezpośrednią pielęgnację dziedzictwa ojca i stroniąc od ksywek typu „Młody Magik”, poszedł w swoim kierunku artystycznym, co oczywiście bardzo szanujemy. Fejz jest więc pierwszym takim przypadkiem, ale w kolejce ustawiają się następni. Przecież syn O.S.T.R’a nagrał już swój pierwszy rapowy kawałek pt. „Klasa ze snów”, który został stworzony w ramach pracy konkursowej. O krok dalej poszedł za to, choć raczej powinienem napisać, że został poprowadzony, syn KęKę. Znalazł się on przecież na czwartym studyjnym albumie rapera w utworze pt. „Awgdb”. Chcielibyście kiedyś usłyszeć obu chłopaków na jednym tracku z ojcami, oczywiście kiedy już dorosną? My nie możemy się doczekać.

fot. kadr z klipu „Wu-Tang Clan – People Say ft. Redman”, Youtube.com/WuTangClan

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
T.I. regularnie sprawdza, czy jego córka jest dziewicą! Środowisko odpowiada

Cytując "Violent Crimes" Kanye'ego Westa, "ni**as is pimps, ni**as is players/'Till ni**as have daughters, now they precautious". Niektórzy z nich jednak za bardzo, a przy tym chyba nie mają wyczucia, jakie rzeczy lepiej byłoby zostawić dla siebie. Parę dni temu T.I. w podcaście Nadii Moham i Nazanin Mandi "Ladies Like Us" wyjawił, że regularnie chodzi do ginekologa ze swoją 18-letnią córką, Deyjah Harris, aby mieć pewność, że wciąż jest ona dziewicą.

Hip Hop,News
Hades: Prawie w ogóle nie słucham polskich produkcji

Hades właśnie wydał po niemal trzech latach swój najnowszy album, "Combo". Jak zauważa Karol Paciorek, u którego był gościem, to długi okres, zwłaszcza że polscy raperzy dziś płyty wydają niemalże co roku.