Rap

Szczyl wraca i razem z Sariusem promuje płytę producencką Magiery!

Michał Fitz -
Magiera ft. Szczyl, Sarius - Naszyjnik (Official Video)
Magiera ft. Szczyl, Sarius - Naszyjnik (Official Video)
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Szczyl wraca i razem z Sariusem promuje płytę producencką Magiery!

Obecnie polska scena producencka stoi na bardzo wysokim poziomie i jakościowo wcale nie odbiega od Zachodu. Stało się tak jednak dopiero stosunkowo niedawno, ale na taki stan rzeczy niektórzy artyści pracowali latami. Jednym z bezdyskusyjnych ojców tego sukcesu jest na pewno Magiera, który od dawna dostarcza nam tylko wybitnie jakościowe, a przy tym różnorodne projekty. W drodze jest właśnie kolejny.

We współpracy z Sony, czyli podobnie jak przy okazji wydawania „Afery” z Kukonem, promuje właśnie swój nowy projekt. Tym razem jednak jest to już stricte płyta producencka, o wymownym tytule „FEAT.”. Możemy więc spodziewać się na niej szeregu najgłośniejszych w Polsce ksywek, które ozdobią bity Magiery ciekawymi wersami. Dwie już zresztą znamy. To Szczyl i Sarius, którzy udzielili się gościnnie w pierwszym numerze pt. „Naszyjnik”.

Przy tworzeniu utworu, w którym główną gwiazdą jest producent, trudną sztuką jest uzyskanie spójnej liryki. Odpowiada za nią bowiem kilku różnych artystów, którzy nie zawsze czują klimat podkładu tak, jak kompozytor by sobie to wyobrażał. Przy „Naszyjniku” udało się tego jednak uniknąć i stworzyć naprawdę mocny, melancholijny kawałek o sporym ładunku emocjonalnym.

Nie ma się co oszukiwać, tu znowu robotę robi Szczyl. W lato wypuścił już przecież 2, jakże różne od siebie hity w ramach SBM Starter i tym razem również nie zawodzi. Chwytliwy refren, który świetnie klei się z melodią stworzoną na potrzeby refrenu przez Magierę jest zdecydowanie najlepszą częścią tego numeru. Poza tym Szczyl rzuca też zwrotkę o miłosnym zawodzie, z którą na pewno będzie mogła utożsamić się wielu młodych ludzi.

Choć nie mniej przejmującą zwrotkę daje Sarius, jego udział w tej piosence budzi już mieszane odczucia. Z jednej strony faktycznie pasuje pod względem emocji, bo jego słowa da się wręcz poczuć, a nie tylko usłyszeć. Z drugiej jednak brzmieniowo kompletnie nie klei się do tego, co stworzył Szczyl i wręcz gryzie się z jego częścią piosenki. Sarius prezentuje swój charakterystyczny styl, który tu akurat po prostu średnio pasuje. Takie są jednak uroki płyty producenckiej. Na całość przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo premiera albumu zapowiedziana jest na 19 października, ale znając Magierę, na pewno jest na co czekać.

fot. kadr z klipu „Magiera ft. Szczyl, Sarius – Naszyjnik (Official Video)”, YouTube.com/Magiera

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap,Wyróżnione,Wywiad
Margaret: Mam ambicję, żeby odczarować wizerunek kobiety w hip-hopie [WYWIAD]
Margaret wywiad

Jak rapuje w kawałku "Antipop", wychodzi z pudełka. Margaret już nie zawsze ma make-up i coraz częściej zakłada kaptur. "Maggie Vision" to album szczery i autentyczny. Mimo, że jej nowy wizerunek stał się tematem przykrych plotek, Margaret znalazła w sobie siłę, aby sprzeciwić się konwenansom.

Lifestyle
Podsiadło o „Bożym Ciele”, a Kotarski o szarlotce teściowej. Dlaczego słuchamy podcastów?

Polski rynek podcastów radzi sobie całkiem nieźle. Do szerokiego grona polskich podcasterów dołączyli ostatnio Dawid Podsiadło i Radosław Kotarski ze swoim programem o prostej, lecz trafnej nazwie: „Podsiadło Kotarski Podcast”. O czym rozmawiają?