News,Streetwear

Sznurówki to przeszłość. Puma ogłasza nowe samodopasowujące się buty

Filip Kowalski-Ocneanu -
News,Streetwear - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Sznurówki to przeszłość. Puma ogłasza nowe samodopasowujące się buty

Nie tak dawno temu pisaliśmy o nowym samodopasowującym się modelu od NIKE. Puma poszła za ciosem i także wydała wersję zaawansowanego technologicznie buta. Oto Dubbed Fit Intelligence (Fi).

To następca AutoDisc, który miał swoją premierę 2 lata temu. Podobnie jak tam, w najnowszym modelu też zastosowane zostały autorskie technologie od PUMY. W AutoDisc za sznurowanie i rozsznurowywanie buta odpowiadał przycisk na języku. W Dubbed Fit Intelligence jest mikrosilnik, który kontroluje system wiązania butów. Poprzez przesunięcie palcem bo odbiorniku znajdującym się na języku możemy poluzować lub zacisnąć system sznurowania.

Odpowiednia aplikacja pozwala monitorować oraz zmieniać siłę zacisku naszego modelu Fi. Są to bardzo podobne możliwości do tych, jakie dawała nam apka od Nike. 

Sam dyrektor do spraw innowacji marki, Charles Johnson, przedstawił nowy but tak:

“We have created a product that speaks to the future of sport which is life in motion. It’s fast and changing all the time”. 

Brzmi fajnie? Niestety, na premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Będzie miała miejsce dopiero w 2020 roku. Na razie nie znamy też jeszcze ceny butów. Czekamy.

fot. Puma

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Samochód prawdziwego streetwearowca: Suzuki w wydaniu od Bape

Jeśli cztery kółka traktujecie jako integralną część ubioru, to mamy idealne dopełnienie waszego fitu. Oto Suzuki Jimny czwartej generacji, powstały w kolaboracji z japońskim Bape.

Hip Hop,News
Vixen obiecuje: 12 miesięcy, 4 EP-ki, 1 miniserial

Zaczyna się grubo. Po pierwsze, właśnie poznaliśmy zwiastun jednej z czterech zapowiadanych na najbliższe 12 miesięcy przez rapera EP-ek. Po drugie, każdej z Ep-ek towarzyszyć ma odcinek serialu w formie teledysku. A wszystko to w niespełna rok od wydania „To nie Vixt4pe”. Ten to ma tempo.