Hip Hop,News

Szpaku robi „Hałas” i puszcza drogocenny preorder. Kto jeszcze zaskakiwał fanów?

Michał Fitz -
https://www.youtube.com/watch?v=Jm7FnRbQwok&ab_channel=BORCREWOFFICIAL
https://www.youtube.com/watch?v=Jm7FnRbQwok&ab_channel=BORCREWOFFICIAL
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Szpaku robi „Hałas” i puszcza drogocenny preorder. Kto jeszcze zaskakiwał fanów?

Szpaku już wcześniej zapowiadał album „Różowa Pantera”, ale nie wiedzieliśmy o płycie za wiele. Czekaliśmy więc na singiel, który przyprowadzi preorder. Szpaku wiedział, że wrzucając możliwość zakupu płyty, trzeba zrobić przy tym porządny „Hałas”, by ludzie o tym usłyszeli. No i zrobił to, przy okazji jeszcze dodając niezwykły prezent do jednego z preorderów.

Dotychczasowe wydania Szpaka były ciekawe, choć raczej minimalistyczne. Tym razem artysta postarał się, by album prezentował się wręcz dostojnie. W specjalnym boxie fani dostaną płytę, booklet, wlepki, szalik GUGU, szablony do graffiti i brelok. Właśnie ten ostatni element układanki jest najciekawszy, ponieważ jeden z nich będzie wykonany ze szczerego złota. Osoba, która go trafi będzie mogła spędzić dzień ze Szpakiem. Dodatkowo do 50 preorderów zostaną dorzucone jeszcze wejściówki na trasę koncertową, która będzie promowała tę płytę.

To niezwykle drogi prezent, niewykluczone, że najcenniejszy w dotychczasowej historii polskich, rapowych preorderów, ale na pewno nie jedyny ciekawy. Nie tak dawno przecież White 2115 do swojej płyty „Rockstar: Do Zachodu Słońca” dodawał gitary podpisane przez siebie. Kilku szczęśliwców dostało takie instrumenty. Ten Typ Mes z kolei kiedyś do preorderu dołączał samego siebie. Wcielał się w kuriera, który osobiście dowoził słuchaczom płyty „Kandydaci na szaleńców” i dziękował im za ich kupienie.

fot. kadr z klipu „https://www.youtube.com/watch?v=Jm7FnRbQwok&ab_channel=BORCREWOFFICIAL”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
2Pac został zaproszony na ostatnią debatę wiceprezydentów USA? „To nie jest żart”

Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych został tylko miesiąc. To, czy głową państwa zostanie Joe Biden czy ponownie Donald Trump zostanie rozstrzygnięte 3 listopada. Wczoraj natomiast (7 października) odbyła się debata wiceprezydencka, na której zjawić miał się, na co wygląda, wciąż żywy Tupac Shakur…

Mike Pence zmierzył się w niej z Kamalą Harris, senatorką reprezentująca Kalifornię, która nie ukrywa, że jest fanką… obecnie najlepszego rapera. W związku z tym, jak poinformowała dziennikarka Amber Athey z konserwatywnego brytyjskiego tygodnika Spector, kampania Trumpa ogłosiła, że na debatę planuje zaprosić zmarłego w 1996 roku 2Paca. To oczywiście brzmiało jak żart, ale kobieta dopisała, że zostało to potwierdzone przez starszego doradcę Prezydenta, Jasona Millerina…

Ponadto jego wypowiedź wcześniej zacytowała Susan Crabtree Hennebury, korespondentka polityczna amerykańskiego portalu RealClearPolitics.

„Zostawiliśmy bilet dla Tupaca Shakura, ulubionego żyjącego rapera Sen. Harris… Osobiście jestem bardziej fanem Biggie’ego”

Złośliwości wobec Harris nie wzięły się jednak bez przyczyny. To kolejny raz, kiedy senatorka popełnia gafę, mówiąc o 2Pacu. Oprócz tego, że w wywiadzie, którego udzieliła pod koniec września Angeli Rye myślała, że postrzelony raper żyje, wcześniej w The Breakfast Club opowiadała o tym, jak na studiach słuchała „All Eyez on Me”. A ukończyła je przecież dekadę wcześniej…

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Kasta dogadał się ze Szpakiem. „Sprawa jest wyjaśniona”
Szpaku - Różowa Pantera

Perypetie Kasty i Szpaka trudno nazwać konfliktem, bo obydwaj artyści nie rzucali w siebie wyzwiskami na Instagramie i darowali sobie dissy. Pewne nieporozumienie jednak zaszło, ale na całe szczęście, w zgodzie z duchem hip-hopu, zostało zażegnane, gdyż panowie wreszcie mieli okazje ze sobą pogadać.

Zanim jednak przejdziemy do samo końca tej sprawy, trzeba ją przybliżyć. Wszystko zaczęło się od Szpaka, który w mocno nieparlamentarnych słowach określił to, co działo się na gali Popkillerów. Raper był oburzony faktem, że młodzi, którzy obecnie wnoszą na scenę wiele dobrego, nie dostają takiego uznania jak starci artyści, których docenia się głównie za to kim byli i co zrobili kiedyś. Szpaku skwitował to mocnym „ch*j wam na mordy”, co oczywiście kompletnie nie spodobało się legendom sceny.

Choć Szpaku nie wymienił żadnej ksywki, sprawę w swoje ręce postanowił wziąć właśnie Kasta, który tę galę prowadził. Raper specjalnie dla CGM-u skomentował wypowiedź Szpaka, wskazując na to, że takie teksty to kompletny brak szacunku dla pionierów sceny, którzy przecież na niego zasługują. Stwierdził również, że sama gala miała na celu zintegrować starsze pokolenie z młodszym, więc ktoś kto na nią nie przyjechał, nie powinien się na ten temat wypowiadać. Kasta dodał też taka reakcja Szpaka to po prostu przejaw bólu dupy.

Kulminacyjnym momentem tego nieporozumienia był wydany przez Szpaka „Hałas”. Raper porusza w tyk kawałku wiele istotnych, bieżących kwestii, między innymi tę związaną Popkillerami: „Dobra wiem, ch*j na mordę to przesada, ale czemu mam przepraszać?”. Szpaku tym razem już rzucił ksywkami jednoznacznie zaznaczając, że ma szacunek do weteranów sceny: „Szacunek Tede, Włodi, Sokół, Borygo, Eldo, Płomień (kurwa)/ Idę na żywioł, oddaję hołd tym co na to zasługują”. Dodatkowo odezwał się też do samego prowadzącego galę: „Panie Kasta, ja nie wiem co to dupy ból”.

Gepostet von Waldemar Wall-E Kasta am Freitag, 9. Oktober 2020

To z kolei skłoniło Kastę do podjęcia dialogu. Choć z pierwszej chwili panowie nie mogli uzyskać do siebie kontaktu, ostatecznie umówili się na rozmowę, która wszystko miała rozwiązać. Kasta wrzucił nawet na swojego Facebooka specjalne oświadczenie, w którym przyznaje, że sprawa jest wyjaśniona, a konflikt nie będzie eskalowany, bo przecież nie o to w tym chodzi. No i bardzo słusznie, bo nikt nie potrzebuje kolejnego, niepotrzebnego beefu, jak miał miejsce choćby po słowach Bedoesa, którego na scenie nieco poniosło, przez co potem musiał borykać się z atakami ze strony ekipy Dix37 i innych przedstawicieli ulicznej części sceny.

fot. kadr z klipu „Szpaku – Różowa Pantera”, YouTube.com/GUGU

Zostaw komentarz