Hip Hop,News

Taco Hemingway: „Uwikłałem się w politykę, a to po prostu nie było przyjemne”

Michał Fitz -
https://www.instagram.com/tacohemingway
https://www.instagram.com/tacohemingway
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Taco Hemingway: „Uwikłałem się w politykę, a to po prostu nie było przyjemne”

Taco Hemingway to jeden z tych artystów, który zdecydowanie woli przemawiać przez muzykę. Bardzo rzadko udziela się w social mediach, a namówienie go na wywiad graniczyło z cudem. Są jednak sprawy, które, jak widać, mogą doprowadzić do nadmiernej jak na samego artystę aktywności. Najpierw pokrzepiające protestujących wpisy, a potem około polityczna rozmowa z New York Times. Tą sprawą jest Polska.

Taco dał się bowiem namówić jednej z największych gazet na świecie na rozmowę i jak sam przyznał swojemu rozmówcy, zrobił to, bo rodzice nie wybaczyliby mu, gdyby odmówił tej konkretnej redakcji. Filip najpierw został zapytany o pokłosie „Polskiego Tanga”, które z rapera traktującego o sobie i melanżujących młodych dorosłych, zrobiło z niego działacza politycznego.

„Uwikłałem się w politykę, a to po prostu nie było przyjemne (…) Tworząc tę piosenkę po prostu chciałem się wyładować. Moi przyjaciele też tego potrzebowali (…) Reakcja na „Polskie Tango” przerosła mnie. Nie mógłbym tego zignorować, nawet gdybym chciał. Obecnie jestem na takim etapie, jak skacowana osoba, która mówi: „Nigdy więcej”. Nie wiem jednak, czy kiedyś do tego tematu nie wrócę”.

Trudno się dziwić, że odbiór singla mógł rapera przytłoczyć, bo w końcu na jego temat zaczęły wypisywać wszystkie polskie gazety i portale, a nie tylko te muzyczne. Robiły to też te politycznie skrajne, z których Taco mógł się naczytać najmniej przyjemnych o sobie rzeczy. Z drugiej jednak strony, taka reakcja prasy i społeczeństwa była do przewidzenia, biorąc pod uwagę to, jak popularny jest Fifi oraz jak stanowczo wyraził swoje zdanie na „Polskim Tangu”. Co ciekawe, raper zdradza, że reakcje na singiel miały również swoje konsekwencje na ostatecznej wersji płyty. Szcześniak przyznał się, że zmienił dwa wersy tak, by pozbyć się z nich nazwiska dwóch konkretnych polityków.

Poza „Polskim Tangiem”, tematem rozmowy z dziennikarzem New York Times była też obecna sytuacja w Polsce. Taco powiedział niemalże to samo, co w swoim ostatnim, krótkim apelu, który wystosował do protestujących – nie zgadza się na kolejne odbieranie podstawowych praw ludziom i całym sercem wspiera osoby udzielające się na marszach. Oprócz tego jednak zwraca uwagę na jeszcze jedną, niezwykle ważną rzecz: kwestię patriotyzmu. Definicja tego pojęcia jest bowiem dosyć płynna i przez różne środowiska interpretowana inaczej. Nam zdecydowanie bliżej do tej, o której mówi Taco, niż do twierdzenia, że patriotyzm to bieganie z symbolem Polski Walczącej i rzucanie racami we wszystkich tych, którzy myślą trochę inaczej.

Nie sądzę, by głoszenie obaw dotyczących państwa było niepatriotyczne. Przeciwnie, patriotycznym jest wypunktowanie błędów partii rządzącej i nadzieja o lepszą przyszłość. Właśnie niepatriotyczne byłoby zaakceptowanie tego, że tak po prostu jest, godząc się na tłamszenie.

fot. instagram.com/tacohemingway

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Najpierw Kanye, teraz Lil Wayne i Lil Pump. Kolejni raperzy wspierają Donalda Trumpa
https://twitter.com/LilTunechi

Podczas gdy w Polsce nastroje społeczne są bardzo napięte i kolejni artyści głośno sprzeciwiają się władzy, w Stanach Zjednoczonych raperzy są podzieleni. Kolejni raperzy okazują swoją aprobatę dla obecnie urzędującego prezydenta.

Lifestyle
8 kobiecych manifestów, o których powinniśmy pamiętać zwłaszcza teraz

Kilka miesięcy temu wybrałam utwory, które wspierają nas w walce z nietolerancją dla osób nieheteronormatynych. Tym razem, w obliczu sytuacji, w której prawa kobiet w Polsce zostały gwałtownie ograniczone, przypominam osiem feministycznych manifestów. To kawałki o tożsamości, przekraczaniu granic i sile kobiet.