Hip Hop,News

Taco, Kękę i Sokół w uniwersum Star Wars? To robi wrażenie!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Taco, Kękę i Sokół w uniwersum Star Wars? To robi wrażenie!

Może powinniśmy napisać jednak, że to bohaterowie sagi Georga Lucasa znaleźli się w uniwersum polskiej muzyki? Do prac graficznych nie mamy tak daleko, jak niektórzy z Was mogą myśleć – ci którzy nie pamiętają, że na nasze pytania odpowiadał np. Bartosz Żuber, który portretował Taco, Holaka czy Otsochodzi. Teraz naszą uwagę zwrócił Krystian Mieszkowski, który w temacie nie jest świeżakiem, bo polskim raperom zdążył już chociażby robić zdjęcia. Jednak tym razem to odlot zupełnie innego kalibru.

Krystian wziął na warsztat rozpoznawalne polskie okładki i zamienił ich bohaterów na postaci znane z Gwiezdnych Wojen. Nie zabrakło nawet uwagi przy detalach, bo taki Chewbacca zamiast Taco na okładce „Cafe Belga” stoi przed lokalem o nazwie „Cafe Rebels”. Wszystko gra.

Ale nie samym hip-hopem człowiek żyje i Krystian wziął się nawet za kultowy Kult i przerobił okładkę „Taty Kazika”:

My jesteśmy pod wrażeniem – fajnie, że w Polsce coraz częściej widać zajawkowiczów, którzy dokładają swoje cegiełki do ogólnego obrazu środowiska.

fot. Instagram.com/kmieszkowski

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Prawnik A$AP Rocky’ego postrzelony w Szwecji! Kule trafiły w głowę i w klatkę piersiową

Szwedzki prawnik, Henrik Olssen Lilja, który reprezentował Flacko w głośnej sprawie, o której rozpisywaliśmy się na naszych łamach wielokrotnie, został postrzelony. Kule trafiły go w głowę i w klatkę piersiową. Policja traktuje to jako sprawę jednostkową i już zatrzymano szereg osób w celu przesłuchania. O wszystkim poinformował szwedzki portal Expressen.

W tym momencie nie wiadomo, czy prawnik został wzięty na cel z powodu natury swojej pracy, a w szczególności sprawy Rocky’ego. Policja zatrzymała panią prawnik, która wcześniej dostała zakaz zbliżania się do Lilji. Świadkowie mówią też, że strzały oddano z czarnego SUVa. Mimo ran postrzałowych, Lilja sam wezwał policję i do czasu zabrania go do szpitala pozostawał przytomny. Jego obecny stan nie jest podawany do informacji.

Lilja zyskał międzynarodową sławę nie tylko przez reprezentowanie Flacko. Jak podaje Forbes, szwedzki prawnik bierze sprawy bardzo kontrowersyjnych klientów – m. in. Qiao Jianjuna, który jest oskarżony przez rząd Chin o zdefraudowanie milionów dolarów.

Więcej o sprawie A$AP Rocky’ego:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
  4. A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy
  5. “Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa
  6. A$AP ROCKY SKAZANY NA 2 LATA WIĘZIENIA W ZAWIESZENIU. “OCZYWIŚCIE, ŻE JESTEM ZAWIEDZIONY”
  7. A$AP ROCKY WYPIĄŁ SIĘ NA TRUMPA. POMOC W SZWECJI NIE POMOGŁA?

fot. WikipediaCC

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Red o bójce na planie klipu O.S.T.R’a, polskich raperach i pieniądzach z Monopolu

Red to postać wielowymiarowa i ciekawa, a jeśli myślicie, że jedyne, z czym możecie go kojarzyć, to pajacowanie – lepiej wróćcie do Blokersów i jego producenckiej płyty Al-Hub. Jakiś czas temu Red znowu medialnie „zabłysnął” za sprawą konfliktu z Paluchem, ale nas wtedy bardziej interesowała jego opinia na temat dissu, który O.S.T.R. skierował do niego naście lat temu w kawałku „Odzyskamy Hip-Hop”. Tej odpowiedzi wreszcie się doczekaliśmy.

W wywiadzie dla portalu Chopper Red odpowiedział Norbertowi Zawadzkiemu szczerze na każde pytanie. A te były konkretne, więc ta transparentność cieszy. Na początek co nieco o zarobkach i epizodzie Reda w Monopolu, który rozpoczął się od nagrania utworu „Mega Luzik”:

Nauczyłem się tekstu i zgarnąłem 1000 zł. Stary, jak jesteś goły, to kafel za trzy minuty wygłupów to jest bardzo dużo. (…)
Za następny koncert na jakichś dożynkach, kiedy zastępowałem leczących się z wizyty w Luzztrze DJ-a i wokalistkę, dostałem 6000 zł. (…) Za jedne dożynki braliśmy 25 000 zł do podziału, a za remizy 12 000-15 000 zł.  Mieliśmy zabukowane 200 koncertów.

Red uznawał swój udział w grupie za dowcip, więc po roku grzecznie się rozeszli, co zresztą od początku sygnalizował. Mimo tego ten epizod dalej się za nim ciągnie, co, jak prawdopodobnie słusznie podejrzewa Zawadzki, może być jednym z powodów konfliktu z Paluchem. Jednak ta sprawa nie jest tak istotna, jak relacja Reda z raczej złych stosunków z O.S.T.R’ym:

Poszło o to, że chcieliśmy być jak Wu-Tang Clan, czyli jeśli komuś z nas [Obozu TA] uda się wydać legalną płytę, to zaprasza na nią innego z ekipy, żeby sobie pomagać i windować rozpoznawalność Obozu. No i ku##a, na pierwszej płycie Ostrego, Masz to jak w banku, są trzy bity podpisane jako Nestor. (…) Nestor to Spinache, z którym tworzyliśmy Obóz TA. Miał też drugą ekipę Thinkadelic, która miała kiepski PR, bo wtedy była moda na twardą ulicę, a oni byli bardziej w stylu De La Soul. (…) Ja po tym, niestety do spółki ze swoją wyszczekaną mordą, zrobiłem awanturę Ostremu. Powiedziałem mu, że jest chu##m i pluje na naszą umowę. (…) Postawiłem wtedy ultimatum chłopakom z TA, że albo wyrzucają Ostrego, albo mnie. Zdecydowali, że ja zostaję. Później w kawałku Początek rapował „Był pewien zespół, charakter zepsuł sześciu, trzech jest ok, trzech raczej skreśl już” to było o mnie, Spinache’u i Mizonie, który podczas jakiegoś teledysku do Masz to jak w banku przyszedł na plan i przypie##olił Ostremu.

Przyznajemy, że kulisy tej sytuacji budzą w nas pewne zdziwienie i zachodzimy w głowę, dlaczego Red mówi o tym dopiero teraz, bo taka sytuacja wówczas mogła mocno nadwyrężyć street credit rapera z Bałut i, kto wie, być może kariera O.S.T.R’a potoczyłaby się nieco inaczej. Zwłaszcza, że Red nie szczędzi również większej prywaty:

W czasach Obozu TA, kiedy z Ostrym byliśmy bardzo dobrymi ziomami, przyjeżdżał z Łodzi do Krakowa i mieszkał u mnie po dwa, trzy tygodnie. Wtedy dziewczyna, z którą pomieszkiwałem, prała jego brudne skarpety i przepocone gacie. Załatwiałem mu jedzenie (…)

O tym, żeby bity Spinache’a podpisać jako Nestor, miał rzekomo decydować Tytus, właściciel Asfalt Records. Spinache miał się na całą akcję zgodzić, ale Red nie mógł wybaczyć takiego obrotu sprawy. Koniec końców przyznaje, że uważa polskich raperów za dwulicowców i raczej nie utrzymuje dobrego kontaktu z wieloma z nich. Ma świadomość, że jest w środowisku wyszydzany, ale bardziej go to dziwi niż zasmuca. I tutaj się zgodzimy, bo sami nie wiemy, dlaczego Paluch miałby jechać po kimś, kto obecnie w ogóle nie jest na tym samym, albo nawet zbliżonym, poziomie rozpoznawalności.

Red przyznaje również, że był pomysł na wywiad z Winim i chętnie wziąłby udział w takiej rozmowie niezależnie od tego, który z nich by ją prowadził, ale z drugiej strony nie czuje, że poszłoby dobrze, bo obaj panowie mają chyba jednak zbyt odległy vibe. No cóż, my byśmy chętnie sprawdzili.

fot. kadr z klipu “RED – Haram”, YouTube.com/WarnerMusicPoland

Zostaw komentarz