News

Tede krytykuje Peję: ze mną nie poszłoby tak łatwo

Izabela Smolińska -
News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Tede krytykuje Peję: ze mną nie poszłoby tak łatwo

Konfliktu pomiędzy wyjadaczami polskiego rapu ciąg dalszy. Tede vs. Peja. Konia z rzędem temu, kto potrafi powiedzieć ile to już trwa.

– Rap to jest współzawodnictwo i przy (…) konfrontacjach wszystko wychodzi. Obawiam się, że ze mną nie poszłoby im tak łatwo, może dlatego nigdy się do mnie nie zgłosili – stwierdził Tede w wywiadzie dla Noizz.pl, komentując duety Rycha Peji z młodym pokoleniem raperów: Youngiem Igim, Youngiem Multim i Kazem Bałagane. – Wszyscy kolesie, o których wspomniałeś, zjedli Peję i wypluli na tych featuringach – ocenił Tede. Wygląda na to (delikatnie rzecz ujmując), że nie jest ich specjalnym entuzjastą.

Zresztą wypowiedź Tedego chyba nikogo nie dziwi. Bardziej dziwiłoby, gdyby nie skorzystał z okazji do krytykowania Peji. W końcu walka (słowna i muzyczna) między nimi (z małymi przerwami) ciągnie się już od lat. Panowie nie szczędzą sobie ani krytycznych uwag w wywiadach, ani ostrych rymów na kolejnych albumach. Jeśli by za początek beefu uznać zielonogórski występ Peji w 2009 roku, podczas którego to zachęcał publiczność do linczu na nastolatku, który pokazał mu fucka (bo to właśnie wtedy pierwszy raz publicznie Tede skrytykował zachowanie swojego kolegi z branży), w tym roku szykuje się 10-lecie konfilktu. 

fot. Tede TouRRRne MegaClub Katowice & 21 Urodziny JWP/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Nike Air Max 1 z ,,żelowym” swooshem?

Jeszcze do niedawna „jelly swooshe” zdawały się być zarezerwowane wyłącznie dla modelu Air Force 1. Najwidoczniej projektanci nie mogli jednak powstrzymać się od umieszczenia tego motywu
na innych parach. Początek ekspansji? Być może. Poniżej oficjalne zdjęcia
.

Ponadczasowa sylwetka, zaprezentowana światu w 1987 roku, została uzupełniona o sprawiający wrażenie wykonanego z żelu symbolu łyżwy w niebiesko-zielonym kolorze. Przednią i tylną część podeszwy przemalowano na niebiesko, podobnie jak naszywki na języku. Całość dopełnia zielona poduszka Air i logo na zapiętku.

Nike Air Max 1 SE zadebiutują w najbliższym czasie i najprawdopodobniej wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników Nike.com. Cena sklepowa wyniesie – standardowo dla tego modelu – 120 dolarów.

Warto przypomnieć, że tzw. ,,jelly swoosh” pojawił się po raz pierwszy w ubiegłym roku, podczas premiery Air Force 1, wydanych w kolaboracji z PlayStation. O komercyjnym sukcesie rozwiązania najlepiej świadczy to, że cały nakład wyczerpał się prawie natychmiast.

fot. NIKE

NIKE/SneakerNews

Zostaw komentarz

News
Białas gra z WOŚP

Tym razem, chociaż koncertowo, Białas działa nie muzycznie, a charytatywnie. Aczkolwiek z muzyką w roli głównej. Właśnie przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoją platynę za H8M4. Można ją zlicytować na Allegro.

Ten, kto zaoferuje najwięcej, będzie miał okazję umieścić na krążku swoje imię, nazwisko lub ksywkę. A jako że zeszłoroczny album w mgnieniu oka stał się sprzedażowym hitem, o zainteresowanie popularnością aukcji raczej nie trzeba się martwić. W końcu to właśnie na H8M4 znalazły się takie kawałki jak „Mali ludzie, wielkie nieba” czy „Patrzcie idzie frajer”. 

Co ciekawe, decyzję o przekazaniu krążka na WOŚP Białas połączył z inną, bardziej osobistą. – Ja tymczasem żegnam się z social mediami, wrócę wraz z singlem nowej płyty! Trap! – napisał w ostatnim (zapewne) na jakiś czas internetowym wpisie. Czyżby planował puste miejsce na półce po wystawionej właśnie na aukcji platynie szybko zastąpić drugą? Jeśli tak, to na pewno warto na nią czekać.

Pytanie też, czy Białas myśli o krążku solowym czy w duecie. Plotki, jakoby również taka opcja mogła być prawdopodobna, podsycał niedawno ten drugi z teamu, czyli Solar.

Fot. Białas oddaje platynowe H8M4 na WOŚP, SBM Label/YouTube

Zostaw komentarz