Hip Hop,News

The Neptunes powracają! Legendarny duet zainspirował Lil Nas X’a?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

The Neptunes powracają! Legendarny duet zainspirował Lil Nas X’a?

Trudno zapomnieć o tym, jak Pharrell Williams i Chad Hugo zmienili brzmienie hip-hopu. Ich unikalne, miękkie bity trafiały w końcu na albumy Jay’a-Z, Clipse, Snoop Dogga, Busty Rhymhes albo Britney Spears, ale legendarny duet znów razem pracuje. W wywiadzie dla Clash Hugo przyznał, że teraz postanowili skupić się z powrotem na wspólnej działalności i opowiedział o nowych współpracach, oraz początkach ich muzycznej kariery.

Artyści zaczęli razem tworzyć muzykę w piątej klasie szkoły podstawowej. To, co ich wyróżniało, to odejście od samplingu na rzecz samodzielnego grania, oczywiście w loopach.

Inspirowanie się tak wieloma rzeczami naraz prowadzi do samodzielnego grania na instrumentach (…) Sztuka samplingu jest fajna i poprawna, nie zrozum mnie źle. Po prostu granie w loopach było czymś, co sprawiało nam radość, komponowanie w stworzonej przez nas pętli

Niedawno The Neptunes pomagali przy produkcji ostatniego albumu Justina Timberlake’a, „Man in the Woods”. Żartując, że to właśnie oni, dzięki kawałkowi „Supplies”, zainspirowali Lil Nas X’a przy tworzeniu zeszłorocznego, viralowego „Old Town Road”, Hugo zdradził, że duet tworzy właśnie z młodym raperem.

Żartuję. Nie sądzę, abyśmy wpłynęli na Lil Nas X’a. Właściwie był on z nami w studiu innego dnia, pracowaliśmy nad czymś dla niego. Mam nadzieję, że wymyślimy parę nowych dźwięków

Oprócz tego The Neptunes pracują nad ścieżką dźwiękową do gry, o której jeszcze nie mogą mówić. W ostatnim czasie robili rzeczy także dla Miley Cyrus, Jay’a-Z, Blink-182, Lil Uzi Verta, Brandy czy G-Eazy’ego, oraz byli w studiu z Kaytranadą albo Dua Lipą.

Czekamy w takim razie z niecierpliwością na nowe produkcje! I nie ukrywamy, że fajnie byłoby jednak z powrotem usłyszeć z nimi Pushę T i No Malice’a razem…

fot. Clash

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Masz niecałe 2 miliony w kieszeni? Możesz kupić auto, w którym zastrzelono 2Paca

W dzisiejszych czasach można kupić wszystko. Jesteśmy w stanie nabyć nawet najbardziej niewyobrażalne rzeczy, od wody w proszku po torebkę z powietrzem, którym rzekomo oddychał Justin Bieber. Jak się okazuje, można też zakupić miejsce zbrodni. Na sprzedaż został bowiem wystawiony samochód, w którym zastrzelono 2Paca.

Salon „Celebrity Cars” w Las Vegas umożliwił ostatnio nabycie czarnego BMW 750Li, które nie jest tylko kolejną luksusową furą, a dokładnie tym samym autem, w którym zabito legendarnego rapera. Cena za auto wynosi „jedyne” 1.75 miliona dolarów. Oczywiście auto nie jest sprzedawane w stanie, w którym znaleziono je tuż po morderstwie rapera. Zostało gruntownie odrestaurowane i pozbawione wszelkich śladów napaści. Dla zainteresowanych, przebieg tego auta wynosi niecałe 200 tysięcy kilometrów.

Pomijając fakt, że auto jest niezwykłą gratką dla kolekcjonerów i jedynym w swoim rodzaju białym krukiem na rynku motoryzacyjnym, warto zastanowić się nad moralną poprawnością tego pomysłu. Nie możemy w końcu zapominać, że samochód jest bezpośrednim miejscem, w którym zastrzelono 2Paca. Zarabianie na tym, że ktoś znany zginął w konkretnej furze raczej nie zalicza się do dobrych uczynków. Auto mogłoby spokojnie zostać eksponatem, na przykład stanąć w budującym się na Bronksie muzeum hip-hopu. To na pewno byłby bardziej odpowiedni hołd dla rapera, niż zarobienie gigantycznych pieniędzy na tym, w jaki sposób umarł.

fot. kadr z klipu „2Pac – Changes ft. Talent”, YouTube.com/2Pac

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Solar odnosi się do wersów Okiego. „Z naszej strony nawet nie padła propozycja”

Szef SBM na swoim Instagramie odniósł się do pytania, zadanego przez fana, co sądzi o płycie Okiego. Solar odpowiedział, że nie słuchał, ale widział wersy „Byłem w biurze SB, chcieli mnie wydawać” i zaprzeczył jakoby padła jakakolwiek propozycja z ich strony. Dodał także, że od innych wytwórni również nie zostały przedstawione oferty co do wydawania płyty rapera z Lubina. A inaczej przedstawia to w swoim kawałku Oki – Justin Bieber.

fot. sbmstore.pl

Zostaw komentarz