News

Toto-Africa bez końca

Filip Kowalski-Ocneanu -
News - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Toto-Africa bez końca

Zwykle pustynia kojarzy się z przestrzenią i ciszą. Teraz tę powszechną opinię burzy artysta Max Siedentopf i jego oryginalna instalacja.

Siedentompf umieścił ipoda, sześć głośników i baterie słoneczne na środku namibijskiej pustyni. Playlista, którą proponuje, to Toto-Africa i…Toto-Africa. Bez końca. Albo przynajmniej przez 55 milionów lat – bo na tyle wyliczył żywot swojej instalacji jej twórca. Dodatkowo głośniki ustawione są tak, by dźwięk roznosił się jak najdalej.

zdjęcie instalacji z profilu rimprompramp na instagramie

Czekamy na dalsze, równie oryginalne, instalacje w tym stylu. Chętnie zobaczylibyśmy coś w bardziej hip-hopowym klimacie. Może na początek na przykład Hemp Gru i „Życie Warszawy” rozbrzmiewające ze szczytu Pałacu Kultury?

P.S. Więcej o projekcie dowiecie się na stronie artysty.

fot. Napethenes/ Wikipedia

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Nowe maski od BAPE na zimę (i na smog)

Jeszcze do niedawna must-have każdej hypebestii, dziś już raczej poza głównym nurtem. Mowa o japońskim Bape i bijących wcześniej rekordy popularności maskach. Jeśli wciąż was kręcą, mamy dla was dobrą wiadomość – trzy nowe wersje kolorystyczne właśnie trafiły do sprzedaży.

Producenci postawili na swój sztandarowy motyw – kamuflaż. Wzbogacili go jednak o logo marki i symbol (R). Warto przy tej okazji wspomnieć, że wbrew popularnej opinii, (R) nie mówi nic o oryginalności danego przedmiotu. Jest jedynie potwierdzeniem rejestracji w urzędzie patentowym.

Jeśli jesteście fanami podobnego akcesorium lub mieszkacie w miastach, w których smog jest powszechniejszy niż tlen 😉 – maski wciąż dostępne są na oficjalnej stronie brandu oraz u oficjalnych dystrybutorów. Cena: 5000 jenów, czyli około 180 zł.

Na wypadek, gdybyście przegapili – sprawdźcie też najnowszy zegarek sygnowany logiem BAPE, do złudzenia przypominający Rolexa Daytonę.

Fot.BAPE


Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Podwójne „serca bicie”: Sokół & Andrzej Zaucha

Choć do premiery „Wojtka Sokoła”, pierwszej solówki Narratora, jeszcze trochę zostało, producent dennis7 już teraz prezentuje swoje wyobrażenie na temat wspólnego numeru obu wykonawców.

W remiksie „Byłaś serca biciem”, dennis7 wykorzystał znany sampel i acapellę Sokoła z utworu „Latami„. Producent, który działa od niemal dekady, znany jest z ciekawych i pełnych smaku połączeń. Nie inaczej jest w tym przypadku.

A to wszystko jeszcze przed premierą utworu „Pomyłka”, który znajdzie się na solówce Sokoła. Naszym zdaniem wyszło bardzo klimatycznie. Zresztą nie jest to pierwszy raz, kiedy dennis7 z dobrze znanych utworów wyciąga nową jakość. Przypomnijmy te najważniejsze.

O.S.T.R. – You May Die

dennis7 na warsztat wziął wokal Adama z numeru „Zamach na Ostrego” i osadził go na melancholijnym podkładzie opartym o pianino i sampel wokalny. Komentarze pod kawałkiem nie pozostawiają wątpliwości – to jeden z tych remiksów, które stanowią odrębną wartość.

O.S.T.R. – Save Me

Producent ponownie sięgnął po wokal łódzkiego rapera. Tym razem wybrał acapellę z „Po drodze do Nieba”. Bit ma bogatszą aranżację niż poprzednio. dennis7 oparł go na sugestywnych smyczkach i ponownie wokalnym samplu.

Sokół x Anna Jurksztowicz – Zmysły Precz

Brawurowe połączenie wersów Sokoła z utworu „Gdy” z samplami z jednej z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek? Jesteśmy na tak. dennis7 dostarczył remiks w klimacie wczesnego Roc-A-Fella.

Taco Hemingway x Czesław Niemen – Sen o Warszawie

„Trójkąt Warszawski” to płyta na wskroś warszawska, więc dobór klasyka od Niemena nie dziwi. Głos Szcześniaka majestatycznie sunie po bicie i wybrzmiewa zupełnie inaczej niż w oryginalnych „Szlugach i kalafiorach”. Rozwinięta wersja tego utworu, wzbogacona o zwrotkę Sokoła z numeru „Promienie”, ma niemal 3 i pół miliona wyświetleń. Raper udostępnił ją również na swoim fanpage’u.

fot. kadr z wideo „Projekt Tymczasem – Docuseries – odcinek 1: Sokół „Chcemy Być Wyżej””, youtube.com/nigdystopTV

Zostaw komentarz