Felieton,Hip Hop

Trap i Grind: Kabe nową nadzieją StoProcent

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Trap i Grind: Kabe nową nadzieją StoProcent

Szczecińska wytwórnia jest w trudnej sytuacji. Sobota przenosi się na swoje, jakiś czas temu z oficyną Winiego pożegnał się Bonson. Czy Kabe ma szansę dać StoProcent nową twarz?

Rapera można było usłyszeć do tej pory w singlu Albinos oraz gościnnie u Majora SPZ i Soboty. Zwłaszcza u Majora trudno było nie zwrócić uwagi na bardzo świeżą stylówkę i niewymuszoną nawijkę. Sporo robi także charyzma tego chłopaka. Nie sposób mu nie wierzyć, co wyróżnia go na tle wielu młodzików nawijających o podobnej tematyce.

Trap i Grind

Kabe pełni niejako rolę łącznika między polską a francuską sceną. Raper wychował się na jednym z tamtejszych osiedli. W tym kontekście nie dziwi, że zagra na koncercie Szpaka i PLK w warszawskiej Progresji (20.03).

StoProcent mocno stawia na tego gracza i wydaje nam się, że słusznie. Zwłaszcza, że „Trap i Grind”, świeżutki singiel zapowiadający EP, to faktycznie nowa jakość. Opiat i Bartz dopieścili brzmienie, a Kabe operuje wokalem bez zarzutu. Tematyka nie zaskakuje, ale nie wymagamy zaangażowanych treści, kiedy ktoś tak ładnie gnie flow pod muzykę.

Rzadko zdarza nam się pisać jakoś szczególnie o obrazku, ale trzeba przyznać, że odwalono kawał dobrej roboty zrealizowano go z wielkim wyczuciem. Niby wszystkie chwyty już gdzieś widzieliśmy, ale sztuką jest odpowiedni wybór środków. Winszujemy i czekamy na kolejne strzały. Wini ma nosa. „Jechankę” uznajemy za wypadek przy pracy:

fot. materiały prasowe StoProcent

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Wini zapowiada współpracę z Belmondo!

Na ten wywiad czekało wiele osób. Belmondo rozsiadł się na siedzeniu pasażera i pomknął z Winim m. in. przez najdłuższą ulicę w Szczecinie. Wygląda to na początek pięknej przygody.

Felieton,Hip Hop
Peace & Love – recenzujemy „Miłość” Otso

Trochę mi dziwnie, bo po mocnym otwarciu i podwójnym uderzeniu PRO8L3Mem, po ciemnej stronie mocy Wojtka Sokoła, którą odkrył przed Wami Kajetan, przyszła pora na recenzję, która jest zgoła odmienna w temacie - jasna i lekka. I aż z tej lekkości czuję się winna. Początek roku obrodził w premiery: O.S.T.R., Sokół, PRO8L3M vs. Młody Jan. Weterani sceny kontra młodość. Młodość i „Miłość”. Wiosna w pełni.