News

Travis Scott, Big Boi i SpongeBob. Plejada raperów na Super Bowl 2019

Anna Cecocho -
Big Boi
Big Boi
News - - Dodane przez Anna Cecocho

Travis Scott, Big Boi i SpongeBob. Plejada raperów na Super Bowl 2019

W USA Super Bowl jest nazywane zimowym świętem narodowym. Finał ligi futbolu amerykańskiego to jedno z tych dorocznych wydarzeń sportowych, które zawsze wzbudza największe emocje. W tym roku również nie obyło się bez nich. Lecz to bardziej za sprawą gwiazd, które pojawiły się na scenie niż gry samych zawodników.

Super Bowl to nie tylko święto sportu. To też wielkie show i spektakularne koncerty. Poniekąd jest to również święto amerykańskiego kapitalizmu, gdyż nieodłącznym elementem całej imprezy są rekordowo drogie reklamy. Niejednokrotnie przechodziły one do historii. W tym roku nie było inaczej. Krążą głosy, że firma Budweiser wydała na cały swój czas reklamowy rekordową sumę 50 milionów dolarów. W tym między innymi na reklamę… nowego sezonu „Gry o Tron”.

Całą galę uświetniła śmietanka świata hip-hopu. Mogliśmy zobaczyć (i usłyszeć) m.in. Travisa Scotta. Wspaniałe intro zapewnił zaś… SpongeBob! Animowany bohater okazał się jednak większą atrakcją niż sam występ Travisa. Raper wiedząc o tym, że jego słowa zostaną ocenzurowane w telewizji, nawet nie pokusił się o ich zmianę w ramach tego jednego koncertu. W efekcie połowa jego występu została wyciszona, a widzowie w domach musieli się zastanawiać, czy na pewno ich telewizory odpowiednio działają.

Na scenie pojawił się też Big Boi (tak, to ten drugi członek OutKast, o którym nigdy nie słyszeliście – ale hej, ma przynajmniej siedem nagród Grammy na koncie!).

Spoza środowiska rapu wystąpił zespół Maroon 5 – trzykrotny zdobywca Grammy. Propozycję występu dostały również Rihanna i Cardi B. Niestety, obie odmówiły. Zrobiły to w geście solidarności z zawodnikiem NFL, Colinem Kaepernickiem. Nie tak dawno temu zaprotestował on przeciwko dyskryminacji rasowej i brutalności policji w Stanach Zjednoczonych, siedząc, a potem klęcząc na jednym kolanie, w trakcie odgrywania hymnu państwowego przed meczem, przez co został usunięty z klubu (do bojkotu dołączyło również wiele innych gwiazd – więcej o tej sprawie już wkrótce).

Cardi jednak nie była w swoim proteście do końca konsekwentna. Pomimo tego, że nie pojawiła na scenie, z chęcią wzięła udział w reklamie Pepsi stworzonej specjalnie dla Super Bowl. Belcalis wystąpiła razem z Stevem Carrellem z ”The Office”.

Na tym nie koniec. W reklamie aplikacji ”Expensify” mogliśmy zobaczyć 2 Chainza, który wystąpił w duecie z Adamem Scottem.

Nie zapominajmy również o występie Ludacrisa w reklamie Mercedesa Benza, w której rapował, a także o prawdopodobnie największym zaskoczeniu imprezy, jakim była reklama czipsów z udziałem Chance the Rapper oraz… Backstreet Boys! Tak, dokładnie. Backstreet Boys. Chance the Rapper. Doritos.

Czujecie się nieco zmieszani? Nie martwcie się, nie jesteście w tym bowiem sami. Tegoroczna edycja imprezy prawdopodobnie zapadnie w pamięć jako wywołująca rekordową ilość zdezorientowania. Niezależnie jednak od pomysłów reklamodawców, występów muzycznych artystów oraz gry zawodników, pewne rzeczy zawsze pozostają niezmienne. Amerykanie kochają swój kraj, kochają swój sport i wiedzą, jak zrobić z niego wielkie show. Tymczasem my, z niecierpliwością, czekamy już na siódmy pierścień Toma Brady’ego Super Bowl 2020 i jego niespodzianki.

Fot. z filmu ”Big Boi – Super Bowl LIII 53 Halftime Show 2019” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Miesiąc po „Surviving R Kelly” – co się wydarzyło?

Na początku stycznia opisywałem dla Was sprawę piosenkarza, który wydaje się, w końcu poniesie odpowiedzialność za swoje obrzydliwe czyny. R Kelly przez lata wykorzystywał kobiety, ma także na koncie zarzuty o obcowanie z 13-latką. Sprawdźmy, co wydarzyło się od czasu publikacji reportażu telewizji Lifetime.

Streetwear
Mieniące się kolorami Air Maxy 97? Już wkrótce!

Po sukcesie kolorystyki ,,Iridescent Silver", wydanej w grudniu zeszłego roku, Nike nie kazało nam długo czekać na godnego następcę - tym razem w jasnych barwach. I wciąż z tym samym, przyciągającym uwagę elementem w kolorze opalizującego srebra.