News

Trump z pogardą o zwycięstwie „Parasite”: Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową

Klementyna Szczuka -
News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Trump z pogardą o zwycięstwie „Parasite”: Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową

Tegoroczne Oscary przeszły do historii. Niespodziewany występ Eminema, nominacja „Bożego Ciała” i cztery statuetki dla „Parasite”. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to zdecydowanie polecamy go obejrzeć. Na początku może bawić, później zaczyna trzymać w napięciu, aby w końcu zacząć zaskakiwać w najmniej spodziewanych momentach. Jest to także ważna pozycja w historii koreańskiego kina. Ale z sukcesu Bong Joon-Ho’a nie wszyscy są zadowoleni. Na przykład Donald Trump, który z pogardą wyraził się o produkcji.

Jak zła była Akademia Nagród w tym roku? Zwyciężył… film z Korei Południowej! O co do cholery chodzi? Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową. Na dodatek dają im najlepszy film roku? Czy był dobry? Nie wiem… Proszę, możemy przywrócić filmy takie, jak „Przeminęło z wiatrem”? „Bulwar zachodzącego słońca”, tak wiele świetnych filmów

Trump zyskał poparcie swoich zwolenników, a w tym czasie na Twitterze Neon, zespół dystrybucji filmu, odniósł się do jego wypowiedzi: „Zrozumiałe, nie umie czytać”. Podobne zdanie wyraził Demokratyczny Komitet Narodowy.

„Parasite” jest zagranicznym filmem o tym, jak nieświadomi ultra-bogaci ludzie zmagają się z klasą robotniczą i wymaga dwóch godzin czytania napisów. Oczywiście, Trump tego nienawidzi

W dyskusji nie zabrakło także komentarzy do nawiązania przez prezydenta do „Przeminęło z wiatrem”. Jak stwierdził choćby Wajahat Ali, film ten romantyzował wybielanie niewolnictwa. Co więcej powiedzieć? My przystajemy przy tym, że nagrody dla Bong Joon-Ho’a były zdecydowanie zasłużone.

fot. kadr z filmu „Parasite – Official Trailer (2019) Bong Joon Ho Film”, YouTube.com/IGN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eminem: „Nic nie zjednoczyło tylu ludzi i ras, co hip-hop”

Ostatnimi czasy Eminem jest niestety kojarzony z samymi negatywami. Bardzo głośnym echem odbiły się jego nieujawnione wcześniej wersy, dotyczące tego, że na miejscu Chrisa Browna sam pewnie uderzyłby Rihannę. Falę krytyki zgarnął też za nawiązanie na swoim ostatnim albumie do tragedii w Manchesterze, która miała miejsce przy okazji koncertu Ariany Grande. Teraz jednak wychodzi z bardzo ważnym i pozytywnym przekazem.

I to co ciekawe, nie za pomocą piosenki. Eminem został zaproszony przez swojego bardzo dobrego kolegę, Royce Da 5’9” na jego nowy album. Nie użyczył tam jednak gościnnej zwrotki, a udzielił się na skicie pt. „Perspective”. Mówi w nim o tym, jak hip-hop, który przecież przez wielu wciąż kojarzony jest ze strzelaninami i wojnami gangów, złączył wiele osób. Zaznaczył chociażby, że obecnie białe dzieci dorastają mając czarnoskórych idoli, a z kolei te o ciemniejszej karnacji zapatrują się w białych artystów.

Now you got little white kids growin’ up with black idols
And you got black kids growin’ up with white idols
And you got- it’s just this whole mixing pot
Nothing has brought more races and more people from all
different walks of life together than hip-hop

Nie prosiliśmy o takiego Eminema, ale dobrze, że go dostaliśmy. Zdecydowanie wolimy bowiem, gdy artysta tak popularny niesie pozytywny, jednoczący przekaz, zamiast decydować się na kolejną kontrowersję. Oby tak dalej i to zarówno w kontekście samego rapera, jak i całej kultury hip-hop, która może przecież jednoczyć jeszcze większą liczbę ludzi.

fot. kadr z wideo „Eminem x Sway – The Kamikaze Interview (Part 2)”, youtube.com/EminemMusic

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Co słychać u Młodych Wilków?

Od ostatniej, siódmej edycji młodych wilków minęło już trochę czasu i każdy zdążył zapoznać się z całym materiałem. Młodzi raperzy również ochłonęli po przygodzie, jaką było uczestnictwo w akcji Popkiller Młode Wilki, ale nie zatrzymali się w miejscu ciesząc się swoim sukcesem, tylko zaczęli działać jeszcze bardziej! Co aktualnie się u nich dzieje oraz jak przyjęły się ich kawałki z 7 edycji?

Pod wspólnym numerem „Hip-Hop” jest w chwili obecnej ponad 1 100 000 wyświetleń. Kawałek, na którym wymieszały się różne, rapowe style dobrze przyjął się w środowisku rapowym. Sprawdźmy jak wyglądał odbiór kawałków solowych każdego z młodych wilków oraz czy po zakończeniu akcji działali w kierunku solowej płyty.

  1. Na pierwszy ogień, na kanale Popkillera poszedł OKI, który zaprezentował się w utworze KOŁA. Ma on w tej chwili blisko 1 446 000 wyświetleń. Ten kawałek pokazał skille młodego rapera, zwłąszcza udowodnił jak można przelecieć przynajmniej pół zwrotki na jednym wdechu! OKI 10 stycznia wypuścił swoją płytę „47 playground”, która udowodniła, że o tym raperze na pewno jeszcze nie raz usłyszymy. Na tym krążku wśród gości znalazł się Pauluch, Gedz, Szpaku czy Zetha.
  2. Drugim numerem na kanale to GADU-GADU od KARIANA. Tu dostajemy zupełnie odmienne flow od OKIego, ponieważ KARIAN lubi sobie pośpiewać, łącząc całość w fajny, klimatyczny i dobrze poskładany kawałek. Numer ma teraz ponad 418 000 wyświetleń. Ten młody raper również nie postanowił osiąść na laurach i od razu zabrał się do pracy. Jej efektem jest płyta, która ukaże się już niebawem. Pod koniec lutego dostaniemy do odsłuchu w całości „PRZEBOJE LAT ’90„. Już nie możemy się doczekać tego klimatycznego flow!
  3. Jako trzeci wpada przedstawiciel BOR, czyli Lipa z kawałkiem MoM. Kawałek zgarnął ponad 258 000 viewsów. Kawałek mógłby zdobyć znacznie więcej wyświetleń, ale być może nie wstrzleił się w gusta odbiorców. Lipa poczęstował nas swoją płytą już 25 października 2019 roku. „MGŁA” to debiutancki krążek rapera pod skrzydłami wytwórni BOR.
  4. Świetnym, szczerym i dobrze brzmiącym kawałkiem wbił się na kanał Popkillera OPAŁ. BALKONMIND jeszcze chwila i przekroczy próg 1 000 000 wyświetleń. Są emocje, jest flow, jest przekaz – jednym słowem jest rap. OPAŁ już wcześniej serwował nam różne krążki, między innymi „PANDORA”. Choć już teraz szykuje się bardzo ciekawe połączenie z KLESZCZEM, a efektem ich współpracy bedzie EP „7G”. Premiera 9 marca.
  5. AUGUSTYN to mam wrażenie odświeżona wersja GOSPELA, który również brał udział w Młodych WIlkach. Jego utwór ROSOMAK W ŻYLE ma w chili obecnej lekko ponad 153 000 wyświetleń. Nie wiem czy ten młody raper planuje coś w najbliższym czasie wydać solowego, ponieważ jego ostatni post na Facebooku to udostępnienie swojego numeru z Młodych Wilków. A może również szykuje podobną akcjędo Quebo?
  6. Jako szósty swój numer prezentuje świetny freestylowiec, czyli BOBER! Jego kawałek DOKĄD JEDZIESZ? ma ponad 370 000 viewsów. Mi osobiście się podoba, bo BOBER potrafi zaskoczyć na różnych bitach dając fajny, klimatyczny numer. Po akcji Młodych Wilków, raper nie dawał sygnałów o jakimkolwiek projekcie. Choć na bitwach freestylowych możemy go zobaczyć, głównie w roli jurora.

Tak prezentuje się zestawienie pierwszej szóstki Młodych Wilków 7 edycji! A Wam, który numer siadł najbardziej? Już niebawem druga część zestawienia!

Zostaw komentarz