Hip Hop,News

Twój ulubiony raper idzie na wybory. A Ty?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Twój ulubiony raper idzie na wybory. A Ty?

Przyjęło się, że w rapie albo polityki nie tyka się wcale, albo krytykuje system w ramach wyrażenia swojego wewnętrznego buntu. Trudno było doszukać się projektów, które przedstawiałyby te sprawy w sposób obiektywny i należyty, jednocześnie unikając dramatycznej żenady. Jak się jednak okazuje, da się to zrobić w bardzo prosty, wyrazisty i gustowny sposób, o czym przekonuje nas olśnienie.eu wraz z wieloma topowymi raperami.

Przechodząc się ulicami dużych miast możecie zauważyć plakaty wyborcze, które wyróżniają się od tych należących do kandydujących polityków. Czerwone tło, wyraźna data „13.10.2019”, zdjęcie jakiegoś, bardzo możliwe, że Twojego ulubionego rapera, i krótki dopisek, że on idzie głosować. Nie jest to absolutnie przedsmak kampanii wyborczej „Polskiej Partii Rapu i Prawdy”, a jedynie akcja społeczna, która ma na celu uświadomić nam, że to samo pójście do urny jest najistotniejsze, a nie krzyżyk na wrzuconej do niej kartce.

Mamy bowiem prawo, ba, obowiązek obywatelski, by iść na wybory i wedle naszego sumienia zadecydować, w czyich rękach powierzymy los naszego państwa. W ostatnich latach frekwencje są bardzo słabe, szczególnie wśród młodych ludzi, których polityka po prostu nie interesuje. Zaangażowanie w tę akcję tak popularnych raperów ma dużą szansę na zmianę tego stanu rzeczy (trochę życzeniowo myślimy, ale co tam). Młodzi są często wpatrzeni w swoich rapowych idoli jak w obrazki, więc i tym razem pójdą za ich przykładem, dosłownie, idąc do urny. Akcja ma tym większą szansę na sukces, że jest kompletnie bezstronna i nie przybiera charakteru propagandy, która z kolei wiele osób mogłaby wystraszyć, a do swoich ulubionych artystów nawet zniechęcić. „Wierzę w bardzo drobne zmiany, które każdą skałę drążą” – nawija KęKę w utworze „Myślę o tym” ze swojej nowej płyty. Czy Ty będziesz tą bardzo drobną zmianą i tym razem wybierzesz się na wybory?

fot. kadr z klipu „ZIPERA FEAT. SOKÓŁ – NIE TRZEBA”, YouTube.com/smokestorygroup

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pezet: Myślałem, że to nie wejdzie na album, bo nie dam rady tego ogarnąć

Jakby tu zacząć, o, może tak - cieszę się, że dobrze rozszyfrowałem intencje najnowszego albumu Pezeta (recenzję możecie sprawdzić TUTAJ), bo przed jego premierą raper usiadł sobie z Marcinem Flintem i na temat krążka porozmawiali. A że rozmowa wyszła teraz, to miło mi, że się z panami zgodziłem, nie wiedząc, że myślą w ten sam sposób. W ponad godzinnej rozmowie Pezet wyjaśnia właściwie całą transformację, jaka dotknęła jego i jego stylówkę w ostatnich latach.

Felieton,Hip Hop
A$AP Rocky: „Człowieku, ty rapujesz, jakby był 2003”! Kiedy rap ma być chwytliwy

Pamiętacie słynny kawałek "RAF", który znalazł się na "Cozy Tapes Vol. 2", ostatnim albumie A$AP Mob, i na którym mocniej wybił się choćby Playboi Carti albo Lil Uzi Vert? Wczoraj ukazał się nowy wywiad z Frankiem Oceanem dla W Magazine, w którym opowiedział on m.in. o pracy nad tym utworem.