Felieton,Hip Hop,News

Tylko dla wtajemniczonych… LSO wypuściło płytę!

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Tylko dla wtajemniczonych… LSO wypuściło płytę!

Liryka Składu Ostródzkiego to prawdopodobnie najbardziej tajemniczy i nieobliczalny zespół hip-hopowy w Polsce. Przez lata obecni wyłącznie w internecie – teraz wydali płytę!

Sam fakt może zaskakiwać, ale już zawartość tego nie zrobi. CMAZ TDW SYBERIA to po prostu the best of grupy, czyli zbiór 21 utworów, oczywiście w całości wyprodukowanych przez Kiełasa.

Syberia.Wear.Official 发布于 2019年2月4日周一

Mamy oczywiście „Serce”, „Tango”, czy „Na 3 Zmianie”. Wymieniamy te numery celowo, bo one dosyć dobrze reprezentują to, czym jest szalona jazda Goga (CMAZ) na synthwave’owych bitach Kiełasa, które momentami wchodzą mocno w rozmaite rejony – na czele z new romantic.

Gogu jest z jednej strony najbardziej hardkorowym raperem, jakiego możecie sobie wyobrazić, a z drugiej – najbardziej wrażliwym i poetyckim. Tak – nam też trudno udźwignąć tę mieszankę. Jego głos brzmi tak samo prawdziwie przy chwytających za serce refrenach, co przy brudnych i „prawilnych” zwrotkach.

Cała estetyka LSO, która mieści się gdzieś między pijalnią piwa w Olsztynie, filmem Dirty Dancing, a sushibarem w Iławie, to bardzo konsekwentny lot i próżno szukać takich duetów na polskiej scenie. Chemia na linii MC/producent jest niewyobrażalna. Gogu idealnie porusza się po bitach Kiełasa. Oddycha ich melodyką, doskonale wie, kiedy zrobić przerwę i dać podkładowi mówić za siebie. A jest przed czym ustępować – Kiełas wypracował bardzo charakterystyczny styl, który swobodnie można porównać do nawijki CMAZeta – brutalna wrażliwość (wrażliwa brutalność?).

LSO Quality

Dziwić może, że płyta wyszła i w jakiś sposób pewnie dziwić może, że w taki sposób. LSO nie jest anonimowe w środowisku, a w wachlarzu entuzjastów zespołu znajdziemy chociażby… Quebonafide. – Podoba mi się to, co wychodzi od CMAZeta, bo daleko temu do sztampy. Widać przez to, że ma swój lot i chociaż jest to inny świat niż mój, jestem jego entuzjastą – mówił raper w rozmowie z rapgenius.

Z chłopakami zna się również Krzysztof Kozak, szef wytwórni RRX, co wnioskować można po klipie do kawałka „Sunie po blacie” Faziego, gdzie w pewnym momencie na kanapie w studio siedzi CMAZet.

A kto to w 2.39?

Wyszło jednak jak wyszło i płytkę powiniecie mogliście powinąć TUTAJ. Choć cena była trochę zaporowa, to w końcu TDW – Tylko dla wtajemniczonych – i poszedł cały nakład. Miejmy nadzieję, że chłopaki dotłoczą!

fot. kadr z klipu „tango prod.Kiełas”, youtube.com/syberia2official

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Supreme Italia i Samsung: współpracy jednak nie będzie

Na początku grudnia zeszłego roku bardzo głośno było na temat świeżo ogłoszonej kolaboracji koreańskiego koncernu elektronicznego Samsung z firmą Supreme Italia. Współpraca ta została właśnie zakończona. 

Felieton,Hip Hop
Lord 21 Savage? A może Sir Abraham Joseph?

Wczoraj Ania poinformowała Was o problemach 21 Savage. Oprócz Skrr.pl informacja pojawiła się również min. na portalach: TVN24, Do Rzeczy, AntyRadia, Niezależnej, Wprost, a nawet… TVP Info. Nie ukrywam, że jestem bardzo mocno zaskoczony tym, jak szeroko poszła ta informacja. Szczególnie biorąc pod uwagę, że raper nie jest jeszcze na tym etapie, żeby kojarzył go w naszym kraju przeciętny odbiorca tych mediów. Może więc kluczem jest ogólny problem związany z emigracją?