Rap,Wywiad

TYLKO U NAS! Rozmowa z autorem największego rapowego baitu ostatnich miesięcy

Michał Fitz -
黄道 // 2. BENZDEALER2017
黄道 // 2. BENZDEALER2017
Rap,Wywiad - - Dodane przez Michał Fitz

TYLKO U NAS! Rozmowa z autorem największego rapowego baitu ostatnich miesięcy

Stworzył profesjonalną, tajemniczą akcję promocyjną płyty, która tak naprawdę nie istniała. Parę dni temu nie mieliście pojęcia kim jest, a dziś możecie go kojarzyć jako gościa, który pogrzebał Wasze kolejne nadzieje związane z „Benz Dealerem”. Jak to zrobił, co planuje dalej i kogo jeszcze chciał umieścić na fałszywej płycie? Przybliżamy postać RealGrrosika, autora całej akcji i kulisy powstania największego rapowego baitu ostatnich miesięcy!

Na początku opowiedz nam trochę o sobie.
Nazywam się Maks, mam rocznikowo 19 lat i jestem w trzeciej klasie liceum, więc maturka w tym roku. Czym się zajmuję na co dzień? Raczej typowo, zazwyczaj spędzam czas ze znajomymi. Dużo czasu także poświęcam w grafice i montażowi. To moja zajawka i lubię kształcić się w tym kierunku, oglądając jakieś poradniki na YouTubie. Kiedy nie mam co robić, lubię sobie pofreestylować, tak sam dla siebie. Może nie mam wybitnych skillsów, ale dla mnie w muzyce liczy się dobra zabawa.

Skąd pomysł na tak kreatywne podchwycenie żartu Quebo? Było parę prób trollowania, ale dopiero twoja była na tyle profesjonalna, by dużo osób w nią uwierzyło.
Szczerze? Z niesamowitej nudy podczas poniedziałkowych lekcji. Śledziłem akcję poszukiwawczą „Benz Dealera”, pierwsze fejki i to, co Quebo wrzuca. Po prostu podłapałem temat i się zaczęło. Obmyśliłem sobie w głowie na szybko klimat, w jakim wyobrażałbym sobie prawdziwą „Ekliptykę” i tak zaczęły powstawać te znane „chińskie znaczki” i „tajemnicze filmy”.

Cała oprawa kanału wygląda niezwykle profesjonalnie. Wszystko robiłeś sam?
Tak, jedynie niektóre animacje są wzięte z darmowych efektów z internetu. Czy zajęło mi to dużo czasu? Dla mnie grafika i te filmy to taka zajawka, że nawet nie potrafię powiedzieć, ile mi to zajmuje.

Nie chciałeś bardziej poszaleć z połączonymi z kanałem artystami? Fakt, że byli bardzo prawdopodobni sprawił, że więcej ludzi uwierzyło w prawdziwość tego kanału.
Tak, chciałem poszaleć i połączyć teorie ludzi z moimi zachciankami, ale ostatecznie nie wiedziałem, jak w fajny i w miarę logiczny sposób umieścić to w filmie. Nawet grafikę miałem tracklisty przyszykowaną. Miałem w planie po zapowiedzi Sfery wrzucić teaser z Future’em, ale to już by mogło spalić całą akcję.

Kiedy zorientowałeś się, że będzie to coś większego, niż myślałeś?
Zobaczyłem, że powstała grupka około 20-40 osób, które zaciekle rozwiązywała pierwsze fejki. Miało się to kręcić tylko w kręgu właśnie tych osób. Pierwszy taki boom popularności kanału był po pierwszych udostępnieniach na grupach facebookowych. Drugi przypływ masy ludzi był kiedy temat podłapały profile typu Lil Konon czy Hype, a na różnych stronach zaczęły pojawiać się artykuły.

Ty jesteś autorem piosenki podłożonej pod „BENZDEALER2017”?
Tak, ja tam nawijam i sam się zająłem mixem, jedynie bit jest pobrany z internetu. Można go na luzie znaleźć. Nuta powstała na potrzeby tej akcji. Jeśli mam być szczerzy, byłem przyszykowany na negatywny odbiór, a po premierze siedziałem i nie dowierzałem.

Nie myślałeś, żeby pociągnąć tę akcję jeszcze dalej?
Myślę, że trafiłem w idealny moment, by to zakończyć. Ludzie zaczęli się powoli domyślać, a ja nie miałem pomysłu, co mógłbym dalej tam wrzucać.  Zresztą sam chciałbym przesłuchać prawdziwego „Benz Dealera”, więc teraz kolej Quebo.

Może nie jesteś jeszcze tego świadomy, ale przeprowadziłeś akcję promocyjną na wyższym poziomie od niektórych organizowanych przez profesjonalne wytwórnie. Widziałbyś siebie pracującego zawodowo w jakimś labelu?
Bardzo się cieszę, widząc takie opinie. Dzięki wielkie! Nie ukrywam, że bardzo bym się ucieszył, gdyby jakiś label się odezwał. Jest to takie małe marzenie – dostać ofertę od topowej wytwórni. Tak myślę, że widziałbym siebie w takim zawodzie. Na pewno taka praca sprawiałaby mi dużo przyjemności. Nawet rok temu, kiedy SBM szukał kogoś na staż na podobne stanowisko, chciałem się zgłosić, ale wymagano bycia na miejscu w Warszawie i to stanęło mi na przeszkodzie.

Co dalej? To jednorazowy żart, którego nie masz zamiaru kontynuować czy może masz jakieś plany związane z podobną działalnością w internecie?
Myślę nad tym. Z jednej strony jest to szansa na rozwijanie siebie w ciekawy sposób, a z drugiej nie wiem, czy cokolwiek na tym kanale by się przyjęło z pozytywnym odbiorem. Aczkolwiek pojawiają się komentarze pod finałowym filmem, czy u mnie w wiadomościach prywatnych, żebym kontynuował i wrzucał tam coś swojego. Pomysł na swoje dalsze kroki mam zawsze, więc i w tym kierunku już plan powstał, a czy dojdzie do skutku, nie wiem.

fot. kadr z filmu „黄道 // 2. BENZDEALER2017”, YouTube.com/黄道

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Margaret nagrała najszczerszy kawałek w swojej karierze. „Antipop” z Karą to coś, na co czekaliśmy!
Margaret Kara

Margaret ma teraz głos i wprost mówi o tym, co ją boli. Właśnie otrzymaliśmy wraz z teledyskiem najmocniejszy jak do tej pory singiel promujący jej nadchodzącą płytę. Na feacie Kara, która podobnie jak Margaret ubrana w świetny garnitur serwuje bezpośrednie, uderzające linijki.

Rap
dzikakorea Borixona to marka, która podbije świat!
borixon

"Najpierw będę chodził w tych ciuchach ja i używał tych produktów, potem będą chodzić w tym całe Kielce, potem cała Polska, a na końcu cały świat" - mówi Borixon.