Felieton,Hip Hop

Tymek znowu nas zaskoczył. Sprawdzamy „RELAJATE”!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Tymek znowu nas zaskoczył. Sprawdzamy „RELAJATE”!

Gdy Tymek zmienia nazwę kanału na YouTubie, wiedz, że to znaczy tylko jedno – nowy projekt. Zrobił to już jakiś czas temu, ale teraz otrzymaliśmy singiel „RELAJATE”, który prawdopodobnie zwiastuje kolejny album.

Tymek w sierpniu wypuścił płytę „Piacevole”, która trochę została przytłumiona przez inne głośne premiery, jednak moim zdaniem jest to jedna z lepszych produkcji w tym roku. W wielu momentach słychać tam klimat lat 80. Ta płyta ukazuje to, jak różnorodna jest muzyka Tymka. Wiadomo, że znany jest on głównie ze swoich hitów jak „Język ciała”, „Anioły i demony” czy „Poza kontrolą”. Jednak warto zagłębić się trochę bardziej w jego karierę muzyczną i sprawdzić mniej znane kawałki, a zwłaszcza przesłuchać ostatni album. A także te numery, które zrobił przed swoim największym hype’em.

Odrodzenie

Tak najprawdopodobniej będzie nazywał się najnowszy krążek Tymka, a „RELAJATE” to pierwszy singiel po poprzedniej płycie. Jakże inny jest ten kawałek od tych na „Piacevole”. Zupełnie odmienny klimat, bit, treść. Tymek jest na tyle elastycznym raperem, że odnajduje się w różnych brzmieniach. Po prostu bawi się muzyką. I dobrze, bo lepiej tak niż przez całą karierę robić to samo. Co do „RELAJATE”, to jest to numer bardziej do pobujania głową niż taki, aby wczuwać się w warstwę liryczną. Poprzednim albumem Tymek zamknął pewien rozdział, a tym numerem zaczął kolejny. Warto wspomnieć także o tym, że za klip odpowiedzialny jest Krzysztof Gonciarz. Nie jest to pierwsza współpraca między nimi. Mieli już okazję się spotkać przy realizacji numeru „Aligator”.

fot. facebook.com/JestemTymek

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle,Wywiad
„Niektórzy twierdzą, że nie powinno się dotykać wielkich hitów”. Rozmawiamy z Komodo, polskimi DJ-ami, których muzyka jest znana na całym świecie

Komodo to zespół, w skład którego wchodzi trzech małopolskich DJ-ów – Darek Odrzywołek (Alex Red), Jonasz Brzeźniak (Yash) i Tomasz Piasecki (Tom Sanders). Od ponad dekady zajmują się tworzeniem autorskiej muzyki klubowej, ale chętnie podejmują się również nowych aranżacji znanych i lubianych klasyków, takich jak na przykład „Blue Suede Shoes” Elvisa Presleya czy „(I Just) Died in Your Arms” Cutting Crew. Porozmawialiśmy o powstawaniu ich największego hitu, o tym, z którym polskim raperem chcieliby współpracować, a przy tym dowiedzieliśmy się, co łączy ich z... Paulem McCartneyem!

Hip Hop,News
Malik Montana nawołuje do nagłaśniania problemu dyskryminacji rasowej, tak jak nagłaśnia się kwestię LGBT

Wydany tydzień temu nowy kawałek Alberto, "Dwutakt", spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem. Reprezentanta wytwórni GM2L, którego managerem jest Malik Montana, i który obecnie ma ponad milion wyświetleń, mogliście poznać przy okazji "Rundek". Albo tego, że kiedy rok temu pojawił się on wraz z Johnny'm Cashem u boku Malika w Czwórce, w jego stronę zostało skierowanych wiele obraźliwych komentarzy na tle rasowym...