Lifestyle

Jeff Bezos zabiera Wally Funk na lot w kosmos!

Mikołaj Michalak -
Jeff Bezos
Jeff Bezos
Lifestyle - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Jeff Bezos zabiera Wally Funk na lot w kosmos!

O locie Jeffa Bezosa w kosmos mówi się już od prawie miesiąca. Oczywiście liczba „biletów” jest ograniczona, co zmusiło Jeffa Bezosa do wyselekcjonowania osób, które z nim polecą. Oprócz swojego brata zabierze on również urodzoną w 1939 roku Wally Funk! Kim jest ta odważna kobieta, która mimo swojego wieku podejmuje takie wyzwanie?

blueorigin.com

Jeff Bezos i kosmiczne Blue Origin

Złośliwi powiedzą, że każdy milioner posiada firmę zajmującą się kosmosem. Elon Musk intensywnie nad projektami SpaceX, Jeff Bezos nieustannie rozwija Blue Origin. Jak się łatwo domyślić, obaj panowie mają odpowiedni budżet, aby podejmować takie przedsięwzięcia. W końcu od momentu, kiedy akcje Tesli stosunkowo zyskały na wartości, obaj przedsiębiorcy wymieniają się tytułem „najbogatszego człowieka na świecie”. Według Jeffa Bezosa nie powinniśmy jednak postrzegać Blue Origin jako fanaberii miliardera. Głównym celem projektu jest umożliwienie przyszłym generacjom eksplorowania nieodkrytych dotąd terenów. Zdaniem założyciela Amazon.com, sytuacja Ziemi może ulec znaczącemu pogorszeniu, co w połączeniu z dalszym rozwojem ludzkości zmusi nas do poszukiwania nowych źródeł energii. Wszystkie te hasła wydają się niezwykłe, jednak do tej pory najgłośniejsze informacje o Blue Origin to te mówiące o prywatnym locie jego założyciela…

Kim jest Wally Funk?

Wally Funk ma 82 lata, a całe swoje życie poświęciła lataniu. Swoje pierwsze próby odbycia podróży w kosmos podjęła już w 1960 roku. Jak najmłodsza w historii uczestniczka programu przygotowawczego do lotu przeszła pomyślnie złożony proces kwalifikacji. Niestety, na jej nieszczęście program został odwołany. Początkowe niepowodzenie nie zniechęciły jednak naszej bohaterki. Dalszą część swojego życia oddała ona bowiem lotnictwu, zostając przy tym wybitną lotniczką. Podejmowała kolejne próby dostania się do kosmosu, kupując lot od Virgin Galactic, który jednak wciąż nie został oficjalnie zaplanowany. I tu z pomocą przyszedł Jeff Bezos, który zaprosił Wally Funk na swój lot jako honorowego gościa. Jak napisał na swoim Instagramie: „Nikt nie czekał dłużej”. Ponad 60 lat marzeń i smutku z powodu przerwania programu, w którym uczestniczyła pójdzie w niepamięć dzięki „drobnostce” ze strony Jeffa Bezosa.

Kiedy odbędzie się lot?

Pierwszy załogowy lot suborbitalnym pojazdem New Shepard, przeznaczonym do turystki orbitalnej odbędzie się już 20.07 tego roku! Na statku znajdzie się Jeff Bezos, jego brat Mark, Wally Funk oraz tajemniczy gość, który wygrał bilet na aukcji za 28 000 000$. Czas trwania całej podróży został przewidziany na zaledwie 10 minut! Statek wzbije się na wysokość 100 kilometrów, co pozwoli pasażerom na mikrograwitację, po czym za pomocą spadochronów dojdzie do lądowania. Cały lot można również postrzegać jako sprytne zagranie marketingowe! Bo czy można bardziej wymownie pokazać światu, że taki lot jest bezpieczny jak tylko wejść do zbudowanej przez siebie kapsuły…

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle,YouTube
Z kim zawalczy Lexy Chaplin na High League?
High League

Przez ostatnie dni uwaga internautów została w pełni oddana jednemu z najgłośniejszych newsów tego roku. 29.06 federacja High League, prowadzona przez Malika Montanę, ogłosiła przyjęcie w swoje szeregi Lexy Chaplin. Jednak cała gala oraz sama federacja High League wciąż pozostają nieco zagadkowe. Czego możemy się zatem spodziewać?

Rap,YouTube
Ekipa jest dla mnie bardziej wiarygodna niż polski drill
ekipa

W marcu tego roku ukazała się „3KIPA” – pierwszy kawałek promujący „Sezon 3”, czyli nadchodzący album Ekipy. Klika miesięcy (i kilka singli) później Ekipa wypuściła swój album, a w internecie pojawiło się sporo głosów twierdzących, że nie jest on do końca udany. Jak zatem prezentuje się „Sezon 3”, komercyjny projekt, który pokazuje, że przy wystarczających nakładach rapować może każdy?