Hip Hop,News

Włodi pracuje nad płytą, propsuje SYNY i Okiego: “Zapowiada się gwiazda”

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Włodi pracuje nad płytą, propsuje SYNY i Okiego: “Zapowiada się gwiazda”

Wywiady u Numera Raza cechują się kilkoma rzeczami: nieogarnięciem prowadzącego, ciekawymi gośćmi i bogatymi odpowiedziami będącymi pokłosiem nieprecyzyjnych pytań. Tym razem w studio radiowej Czwórki pojawiła się warszawska legenda i w ciągu 10 minut rzuciła kilka cennych strzałów.

  1. “Oki bardzo szybko rapuje i jest zapowiadającą się gwiazdą”
  2. “Nigdy nie zgodziłbym się nagrać z discopolowcem. Odcinam się grubą kreską od muzyki hiperrozrywkowej w tym kontekście”
  3. “Undadasea to zjawiskowa ekipa. Koncerty odbywają się w bardzo skejtowy sposób”
  4. “Na koncertach Piernikowskiego są inne pokłady energii. Koncerty mogą mieć wymiar spektaklu muzycznego. Możesz je przeżywać wizualnie i też słuchać”
  5. “Pracuję nad materiałem. Mam nadzieję, że skończę najszybciej, jak będę mógł. Myślę, że na początku przyszłego roku zdecydujemy się wydać, bo jest bardzo dużo premier w tym roku. Nie mam ciśnienia, żeby się przepychać w okresie przedświątecznym. To będzie normalna, pełnowymiarowa płyta, 10 numerów”

No i fajnie – krótko, zwięźle i na temat. Okiemu również kibicujemy (ale po jego ruchach widać, że chyba już nawet nie trzeba), SYNY i Undadasea pozdrawiamy, a na kolejny krążek Włodka bardzo czekamy – tu chyba bez zdziwienia.

Z wywiadu dowiedzieliśmy się również, że raper Koza nie trafia do Numera Raza. Wydaje nam się, że beefu nie będzie, choć prowadzący znowu wspominał o tym, że kiedyś musi w końcu się zebrać i nagrać album. Stwierdził również, że na koncertach jego “byłego kolegi” leci disco-polo i nikomu to nie przeszkadza. Mamy rozumieć, że to prztyczek w stronę TDFa? Bo tutaj beef może być w każdym momencie (nawet jeśli studyjnie jednostronny).

Całą rozmowę Włodiego z Numerem możecie zobaczyć tutaj:

fot. Zdjęcie okładkowe wideo “Włodi na Czwartej Scenie Czwórki [Up To Date Festival]”, youtube.com/Czwórka

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Na freestylu przyznał się do zabicia i zakopania swojej dziewczyny

Różne rzeczy zdarza się rzucić na wolnych stylach. Zazwyczaj ktoś kogoś obrazi, rzadziej obrazi jego rodziców (nie po rodzicach!), ale z kolei częściej jego dziewczynę. “Twoja niunia” to już nawet nie są dwa osobne słowa, to jest jakiś onomatopeiczny zakrzyk rodzimych freestyle’owców, bliżej temu już do “twoanoonya”. Jak się okazuje, obrażanie dziewczyn w jakichś fikcyjnych kontekstach, wymyślonych na potrzeby panczlajnu, to nie jest najgorszy freestyle’owy zwyczaj świata.

27-letni Robert Camou nie tylko nie obraził w cypherze dziewczyny oponenta, ale przyznał się do zabicia i zakopania własnej. Wzbudziło to mieszane reakcje wśród pozostałych zgromadzonych, a sam Robert odgrażał się, że szuka go policja i dosyć szybko oddalił się z miejsca nawijki, kiedy zdał sobie sprawę, że właśnie rzucił wersy, których nigdy nie powinien.

Nie dość, że sam się wsypał, to jeszcze zrobił to w trakcie wydarzenia, które było nagrywane. Właściwie nie wiemy, jak sensownie to skomentować. Jak podaje The Washington Post, policja szybko namierzyła Roberta i jego samochód. Co więcej, parę godzin wcześniej rodzice mężczyzny sami wezwali służby, bo znaleźli w jego sypialni krew i ślady walki – jak sądzili – właśnie z jego byłą dziewczyną, 31-letnią Amandą Custer. Z kolei sąsiedzi widzieli, jak Robert ciągnie z domu “nieżywe” ciało Amandy do samochodu.

W pojeździe policja znalazła narzędzia do kopania i ślady krwi. Robertowi Camou został postawiony zarzut morderstwa. Grozi mu nawet kara śmierci. Ciała Amandy jeszcze nie odnaleziono.

fot. okładka wideo “Man who rapped about killing his girlfriend charged with murder”, youtube.com/World News

Zostaw komentarz

Felieton,Hip Hop
Napisaliśmy zwrotkę Kizo, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #2]

Tydzień temu pisaliśmy o tym, jak popularna i wszechobecna jest teraz twórczość Tymka. Postanowiliśmy się wtedy zabawić i napisać jego zwrotkę samemu na podstawie tego, co już od niego usłyszeliśmy, a było tego przecież mnóstwo.

Nie mniej prężnie działa Kizo i wcale nie rzadziej znajduje się u nas na słuchawkach. Gdański artysta jest w końcu częścią najbardziej popularnego zespołu w Polsce, Chillwagonu, a oprócz tego nagrywa płytę za płytą. W przeciągu dwóch lat wydał trzy albumy, a w drodze jest czwarty, na którym znajdą się chociażby Taco Hemingway, Mr. Polska czy wspomniany wyżej Tymek.

W takim razie chyba nikogo nie może dziwić, że mnogość jego twórczości była dla nas kolejną inspiracją. Odróżnilibyście naszą zwrotkę od tych z oryginalnego repertuaru Kizo?

Kiedyś się biegało typie tu z towarem
Teraz ciągle mało, ciągle tylko palę
Wsiadam se do Porsche, jadę szybciej, dalej
Żadne mordo Grolsche, Aperola nalej
Gramy, bletki, instrumentale
Taką pracę byku ogarnąłem na co dzień
Damy,metki, wokół ziomale
Karmię się tym życiem, wciąż jestem na głodzie
O!Moja mała z lolkiem na tarasie
Waga ciężka, mnie nie pytaj ile w pasie
Ciekaw skąd ten hajs? Się gra, to ma się
Ja to w rapgrze szczupak, wy jakieś karasie
Ty na wczasy jedziesz do Władysławowa
Mi tu po basenie ledwie wyschła głowa
Teraz leżak, trochę hiszpańskiego słońca
Ty kredyty, praca, ciągle tak bez końca

fot. kadr z klipu “Kizo feat. Joda – NAM SIĘ UDAŁO (prod.PSR)”, YouTube.com/KizoOficjalnie

Zostaw komentarz