News

Wspólnie pomóżmy najbliższym Flojda!

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

Wspólnie pomóżmy najbliższym Flojda!

30 kwietnia doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w którym spłonął dom rodzinny partnerki Flojda. Nagle 8 osób straciło dach nad głową. Trudno sobie wyobrazić jakie to uczucie. Dlatego powstała zbiórka oraz grupa facebookowa, w której można licytować płyty i inne gadżety związane z hip-hopem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę domu. Za całą akcję odpowiedzialni są: Flojd/Wiro, Lil Konon oraz redakcja FollowRap.

Gdzie pomóc?

Wiadomo, można wesprzeć zbiórkę jakimś przelewem, można wylicytować sobie fajne płytki. Ale jeśli nie masz możliwości żeby w ten sposób pomóc, to po prostu prześlij informacje o tej akcji dalej. Media społecznościowe to ogromna siła, nie raz już się o tym przekonałem. [TUTAJ] zostawiam link do zbiórki, a [TUTAJ] do grupy, gdzie możecie nabyć albumy do swojej kolekcji, a dodatkowo wesprzeć finansowo szczytny cel. Wielu raperów oraz wytwórni podesłało organizatorom swoje wydawnictwa. Warto wspomnieć, że niektórzy wystawiają płyty z prywatnych kolekcji, a często są to trudno dostępne tytuły. Kolejny raz widzimy jak polski hip-hop się jednoczy. Pięknie się to obserwuje. Jeszcze bardziej mnie cieszy zaangażowanie ludzi w tę inicjatywę. Widać, że naprawdę chcą pomóc. Redakcja skrr.pl trzyma kciuki, aby wszystko się udało!

fot. https://zrzutka.pl/xprcz6

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Już nie tylko kapusiostwo, 6ix9ine oskarża Snoop Dogga o kolejny występek

Kilka dni temu 6ix9ine zaoferował fanom, że może rzucić im ksywkami raperów, którzy również współpracowali z policją, żeby nie było, że tylko on jest taki zły. Tekashi wystrzelił od razu z najcięższego kalibru, bo wymierzył oskarżenia w stronę Snoop Dogga. Żywa legenda rapu oczywiście niczego nie potwierdziła, a przy okazji porządnie zwyzywała jeszcze 6ix9ine’a. To jednak chyba tylko rozochociło Tekashiego do dalszej zabawy, ponieważ raper z Brooklynu wyłożył na wierzch kolejne brudy z życia Snoopa. Tym razem z dowodami.

Tekashi teraz jednak zahaczył o życie prywatne Snoopa. Stwierdził, że Doggy Dogg zdradzał swoją żonę, z którą jest w związku małżeńskim od 2008. Co ciekawe, to już drugie małżeństwo tej pary, bo pierwsze trwało od 1997 roku do 2004. Można więc przypuszczać, że Snoopa łączy z nią tak mocne uczucie, jak z marihuaną, ale według Tekashiego wcale tak nie jest. 6ix9ine na dowód swoich oskarżeń wrzucił nawet filmik, na którym widać kultowego rapera w pokoju, prawdopodobnie tuż po domniemanej zdradzie. Dodatkowo wrzucił też fragment nagrania, na którym widać, że Snoop umawia się z jakaś kobietą na spotkanie.

Na poprzednie zarzuty Snoop odpowiedział bardzo stanowczo, więc pewnie na te zareaguje podobnie. Trzeba jednak przyznać, że tym razem 6ix9ine ma już jakieś dowody i choć oczywiście nie udowadniają one w stu procentach tego, że Doggy Dogg zdradzał żonę, to wprowadzają już spore zamieszanie. To z kolei na pewno przerodzi się w jeszcze większe wyświetlenia pod nowym klipem Tekashiego, który wyjdzie w tym tygodniu. Nie sądziliście przecież, że 6ix9ine robi taką aferę, by znaleźć sprawiedliwość, prawda?

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg – Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)”, YouTube.com/SnoopDoggTV

Zostaw komentarz

Felieton,Hip Hop
Metro Boomin want some more… 4 oryginalne tagi producenckie i ich genezy

Dzięki nim od razu wiemy, kto odpowiada za dany bit. To ważne, bo w końcu to od producenta w dużym stopniu zależy, jak wypadnie kawałek. Tagi, czyli frazy lub instrumentalne zabiegi (four-count Pharrella Williamsa!), jakie stosuje się zwykle na początku utworu, często są ikoniczne i łatwo jest skojarzyć je z autorskim stylem producenta, do którego należą. Gdy ostatnio wspominałam o Lil Waynie, który myślał, że w „Wheezy outta here!” wywołuje go Future, przytoczyłam historię klasycznego „If Young Metro don’t trust you, I’m gon’ shoot you”. To jednak nie jedyny tag, któremu warto się przyjrzeć.

Yo, Pi’erre, you wanna come out here?

Najbardziej rozpoznawalny zaraz po tagach Metro Boomina. To właśnie dzięki słynnemu „Yo, P’ierre, wanna come out here?” oraz „Magnolii”, singlu promującym debiutancki komercyjny mixtape Playboi’a Carti, w którym się znalazł, Pierre Bourne zdobył rozgłos jako producent. Tag jest samplem z czwartego odcinka pierwszego sezonu sitcomu „The Jamie Foxx Show”, w którym tytułowy bohater czeka przy stole w hotelowej restauracji i woła szefa kuchni.

Mike Will Made-It

Komputerowe, spowolnione „Mike will made-it” powstało spontanicznie, gdy młody wtedy producent pracował z Guwopem nad pierwszym dla niego kawałkiem – „Star Status” miał trafić na mixtape Gucci’ego „No Pad, No Pencil” (2007).

Na „Star Status” wywoływał mnie przez całe intro (…) Nawijał: „Mike Will Made It/Gucci Mane slayed it/Star status ni**a, everybody upgrade it (…) Nigdy nie wiedziałem, że to się ukaże. A później kiedy to wyszło na mixtapie „Guapaholics”, wszyscy na ulicy podbiegali do mnie i krzyczeli: „Yo, Mike Will Made-It”

Pewnej nocy w studiu postanowił to nagrać. Poprosił swoją przyjaciółkę, Heyshę, aby szeptem wypowiedziała tę frazę. Później nałożył na to trochę efektów, przez co najpierw tag miał brzmieć jak reklama McDonalda.

Cardo got wings

Na początku swojej kariery, czyli w 2010, Cardo pracował m.in. dla Maca Millera. Później produkował również na przykład dla Drake’a, Kendricka Lamara, Jay’a-Z czy Wiza Khalify. To on zresztą odpowiada za klasyki takie jak „God’s Plan”, „Goosebumps” i „That Part”. Historia powstania jego prostego, ale niecodziennego taga jest dość zabawna. Gdy któregoś razu Cardo grał z innymi na Xboxie, ktoś nagle zaczął krzyczeć coś związanego ze skrzydełkami kurczaka. A „Cardo” z kolei wzięło się stąd, że jego krewni zamiast Ronald, nazywali go Ricardo.

La Musica De Harry Fraud

Trochę mniej oczywisty, ale zdecydowanie jeden z ładniejszych tagów. Harry Fraud jako producent działa od 2003 roku i mimo, że przede wszystkim tworzył w podziemiu, współpracował także z French Montaną, Rickiem Rossem, Wizem Khalifą, Mac Millerem czy Pushą T. Jego styl również jest oryginalny, a Fraud stawia przede wszystkim na sample. Jego tag wykonała przyjaciółka rodziny, która pewnego razu była z nim w studiu, a on poprosił ją o pomoc. Zaczęła więc mówić po hiszpańsku, a na końcu rzuciła właśnie „La musica de Harry Freud” i to właśnie tę krótką frazę wybrał producent.

fot. kadr z klipu „Playboi Cardi – Magnolia (Official Video)”, YouTube.com/Playboi Carti

Zostaw komentarz