Felieton,Hip Hop

Wybieramy 4 najmocniejszych kandydatów do kolejnej edycji Młodych Wilków!

Jakub Purłan -
catch up
catch up
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Wybieramy 4 najmocniejszych kandydatów do kolejnej edycji Młodych Wilków!

Od poprzedniej edycji młodych wilków minęło już kilka dobrych miesięcy. W tym czasie pojawiło się wielu dobrze prosperujących raperów. Choć „pojawiło” to raczej złe słowo… Niektórzy nawijają w końcu od paru lat. Przedstawiamy Wam cztery subiektywne kandydatury do zajęcia miejsca w akcji Popkillera!

Chivas

Niedawno pisaliśmy o tym, że raper dołączył do GUGU, ale już wcześniej był przecież członkiem NewBadLabel. Dla wielu słuchaczy nie jest to postać anonimowa, jednak od kilku miesięcy jest o nim coraz głośniej. I bardzo mnie to cieszy. Chivas to człowiek orkiestra, bo zrobi bit, mix/master, a i nawinie na świetnym poziomie. To on wyprodukował podkład do hitu White’a 2115 „Mogę dziś umierać” i wielu utworów Blachy. Potrafi zrobić numery w różnych klimatach. A co, według mnie, najbardziej go wyróżnia, to fakt, że potrafi umiejętne nawinąć krzykliwe wersy i wyczuć, ile ich powinno być. Łatwo z tym przesadzić i zepsuć numer, a u niego wychodzi to idealnie. Stylówka też jest unikatowa, sposób nawijki nietuzinkowy i po prostu przyjemnie słucha się twórczości Chivasa.

CatchUp

Nareszcie staje się rozpoznawalny wśród większej grupy słuchaczy. Po części to zasługa akcji #hot16challenge2, w której się zaprezentował z dobrej strony. Dodatkowo nominacja od samego Taco Hemingwaya wzbudziła niemałe zainteresowanie jego osobą. CatchUp znany jest z zabawnych poradników, jak zrobić jakiś numer w danym stylu. Jednak jeszcze bardziej można dostrzec w nim niesamowitą muzykalność i dobre wyczucie w tworzeniu numerów. Myślę, że Młode Wilki mogłyby mu dać jeszcze większą szansę na zaistnienie na scenie. Jestem przekonany, że wykorzystałby tę okazję.

Sobel

Wiele osób kojarzy go głównie ze względu na numer „Impreza”, który dobije niedługo 40 milionów wyświetleń. Dość niespodziewanie utwór okazał się aż takim hitem. Jednak identyfikowanie Sobla jedynie przez pryzmat tego kawałka jest błędne. Raper posiada o wiele więcej umiejętności niż zrobienie luźnego klubowego numeru. Gdy Michał Fitz napisał recenzję „Kontrast EP”, wytłumaczył, dlaczego Sobel ma szansę na pozostanie na scenie na dłużej. Umie on zarówno śpiewać, jak i rapować, zaciekawić swoim wokalem.

Przemek Ferguson

Choć ostatnio jest dość głośno o raperze z Warmii i Mazur, to niekoniecznie z tej pozytywnej strony. Do sieci wyciekł filmik, który sugeruje, że trochę Przemkowi odbiła sodówka. Ale pomińmy to. Jeszcze w maju i czerwcu był niemałym odkryciem oraz zgarnął mnóstwo propsów. To poskutkowało transferem do StoproRap. Jeśli chcecie zapoznać się z jego postacią, odsyłam do tekstu, w którym przybliżyłem, kim jest. Wzrost zainteresowania jego twórczością w dużej mierze było konsekwencją #hot16challenge2. Przemek Ferguson został nominowany dość szybko i to przez Matę. Wtedy ludzie zaczęli sprawdzać numery i zostali z nim na dłużej. Dlaczego? Wydaję mi się, że powodem jest to, że jego rap to oldschoolowy vibe i mocne linijki z punchline’ami. A tego trochę brakowało ostatnio na scenie, zwłaszcza u młodych raperów. Jestem ciekaw, jak potoczy się jego kariera.

fot. facebook.com/weshouldcatchup

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Margaret i jej „antyrap”. Dlaczego potrzebujemy kawałków takich jak „Reksiu”?

„Reksiu” Margaret na feacie z Otsochodzi wyszedł przedwczoraj (12 sierpnia) i zapowiada czwarty album artystki. Muzycznie od jakiegoś czasu porusza się ona bardziej w około hip-hopowych klimatach, a w lutym tego roku założyła własną wytwórnię płytową. Margaret i Gaja Hornby Records idą w dobrą stronę, a my opowiemy Wam, dlaczego.

Hip Hop,News
8 lat więzienia dla Żabsona? Raper naraził swoich fanów i sparaliżował okolicę
Żabson koncert

Organizując spontaniczny występ w Gdańsku, Żabson złamał wszelkie przepisy. Teraz grozi mu kara aż 8 lat pozbawienia wolności...