Hip Hop,News

Wybory w USA: Eminem pomaga wygrać Bidenowi, Kanye West odnosi porażkę

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Wybory w USA: Eminem pomaga wygrać Bidenowi, Kanye West odnosi porażkę

Wiadomo było, że wybory prezydenckie w USA przyniosą sporo emocji, ale chyba nikt nie sądził, że aż takie. Wyników jeszcze nie ma, bo głosy wciąż są liczone, ale jedno jest pewne: wpłyną na nie także raperzy, choć śmiało można stwierdzić, że akurat nie Kanye West.

Rozchodzi się bowiem o wyniki w Michigan. Ostatecznie wygrał tam Joe Biden, choć wcześniej prognozowano, że przewagę – niedużą, ale jednak – będzie mieć Donald Trump, który wygrał tam zresztą w 2016 roku. Tymczasem głosy elektorskie, które w ogólnym rozrachunku mogą być niezwykle istotne zagarnął tam właśnie Biden. Dlaczego? Podejrzewa się, że bezpośredni wpływ na to ma Eminem. Raper użyczył swojego kawałka „Lose Yourself” do spotu wyborczego Bidena, co ostatecznie miało przekonać mieszkańców Michigan, z którego pochodzi raper, do głosowania na tego konkretnego kandydata.

I to właśnie Eminem będzie tym raperem, o którym po wyborach będzie mówiło się najgłośniej, a nie Lil Pump, który na ostatnim wiecu Trumpa pojawił się osobiście czy Kanye West, który przecież sam kandydował. Jego start w tegorocznych wyborach należy uznać za kompletny blamaż. W 12 stanach, w których w ogóle można było na niego głosować, osiągnął wybitnie niskie wyniki. Popularność, ekstrawagancja i kontrowersje absolutnie nie pomogły, a jak widać nawet przeszkodziły w zebraniu wyborców. Głos na niego oddało zaledwie ponad 50 tysięcy osób, w tym on sam. Ye się jednak nie poddał i już ogłosił swój start za cztery lata…

fot. twitter.com/kanyewest

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Poradnik Sukcesu” Bobera to zdecydowanie przepis na dobry debiut!

Bober to utytułowany freestyle'owiec, ale nadszedł najwyższy czas, aby był znany przede wszystkim z muzyki. Zawodnik QueQuality we wrześniu wydał swój pierwszy album pod szyldem nowej wytwórni.

Hip Hop,News
Eis odnaleziony! Najpierw numer z Bedoesem, teraz z Oskarem z PRO8L3M-u

Gdzie jest Eis? To pytanie od wielu lat zadaje sobie chyba każdy słuchacz polskiego hip-hopu i tak zresztą nazywa się jedyny projekt legendarnego rapera. Wyszedł on w 2003, a teraz dostaniemy jego reedycję. Nieco odświeżoną, ponieważ Eis zaprosił na feat kilku obecnych graczy.