News

Wybory w USA: Przewaga Bidena, przerwane przemówienie Trumpa i komentarz Grety Thunberg

Klementyna Szczuka -
News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Wybory w USA: Przewaga Bidena, przerwane przemówienie Trumpa i komentarz Grety Thunberg

Na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Joe Biden ma jednak coraz większą przewagę nad Trumpem, a to dzięki objęciu prowadzenia m.in. w Georgii.

Zwycięstwo Bidena w stanie, którego stolicą jest Atlanta byłoby o tyle historyczne, że do tej pory od 1992 roku wygrywali tam jedynie Republikanie. Ta różnica w głosach związana jest ze spłynięciem tych oddanych korespondencyjnie. W piątek w nocy czasu polskiego Donald Trump wygłosił w związku z tym oświadczenie, w którym stwierdził, że wybory są sfałszowane. Nie miał jednak na to żadnych argumentów. Transmisję przerwały największe stacje telewizyjne, które ponadto poprawiały Prezydenta.

„Jeśli policzymy legalne głosy, z łatwością wygrywam. Jeśli liczymy nielegalne i te nadesłane po czasie, to jest to próba odebrania nam zwycięstwa” – powiedział.

Co zabawne, w czwartek Trump zaapelował na Twitterze, aby zaprzestać liczenia głosów, ponieważ ogłosił się zwycięzcą, na co zareagowała m.in. Greta Thunberg. Aktywistka odpowiedziała mu podobnymi słowami, które ten skierował do niej, kiedy w zeszłym roku wygrała plebiscyt na Człowieka Roku magazynu Time – „Wyluzuj, Donald, wyluzuj!”.

Teraz czekamy jeszcze na wyniki z ostatnich sześciu stanów – Arizony, Georgii, Nevady i Pensylwanii, gdzie przewagę ma Biden, oraz Alaski i Karoliny Północnej. Te poznamy prawdopodobnie dopiero za kilka dni.

fot. kadr z „President Trump discusses vote counting at the White House”, YouTube.com/ABC News

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Słynne „brechty” zadebiutują na scenie – KęKę rozpoczyna karierę stand-upera!
kadr z klipu "KęKę - To tylko rap prod. Deemz, Young Veteran$",

KęKę jest jednym z tych artystów, którzy są w ciągłym kontakcie z fanami. Radomski raper codziennie korzysta z Instagrama, na którym dzieli się ze swoimi słuchaczami różnymi przemyśleniami lub odpowiada na ich pytania.

Hip Hop,News
Młody raper przyznał się do zabójstwa?
YNW Melly - Murder On My Mind [Official Video]

Niestety często mówi się o przedwcześnie zmarłych raperach, również tych zastrzelonych. Zdarzają się jednak sytuacje, w których to artysta staje po drugiej stronie pistoletu. O to od jakiegoś czasu posądzano YNW Melly'ego i wychodzi na to, że w sprawie pojawiły się nowe dowody.