Hip Hop,News

Wyśniona Polska Taco Hemingwaya. Głosuj i pomóż mu ją stworzyć!

Michał Fitz -
Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na PGE Narodowym, 28.09.2019
Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na PGE Narodowym, 28.09.2019
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Wyśniona Polska Taco Hemingwaya. Głosuj i pomóż mu ją stworzyć!

Prawie rok temu pisaliśmy o świetnej akcji organizowanej przez olśnienie.eu, która przy pomocy raperów angażowała głównie młodzież, choć oczywiście nie tylko, do wzięcia udziału w wyborach. W tę niedzielę kolejny raz będziemy podchodzili do urn, dlatego wspomniana organizacja zdecydowała się na kolejną, jeszcze mocniejszą akcję społeczną, w którą zaangażowany został chociażby Taco Hemingway.

Tym razem nie uświadczymy na ulicach licznych plakatów z podpisami naszych ulubionych raperów, które zachęcały nas do głosowania. Obecna akcja jest może uboższa, jeśli chodzi o liczbę osobistości, bo teraz promują ją jedynie Bartosz Bielenia, Krzysztof Gonciarz i wyżej wspomniany Taco Hemingway, ale jej przekaz jest dużo mocniejszy. Nie sposób nie odnieść takiego wrażenia, słuchając choćby spotu reklamowego, którego lektorem jest Filip Szcześniak, opowiadający o swojej wyśnionej Polsce.

Choć Taco tutaj wyjątkowo nie rapuje, zawiera w tych kilku zdaniach przekaz, który można byłoby zmieścić na wielu długogrających płytach. Chyba wszyscy chcielibyśmy żyć w kraju, w którym jedynym powodem zainteresowania naszą osobą jest troska, a nie chęć dowartościowania się czy ubliżenia komukolwiek, prawda? No właśnie, dlatego każdy zgadza się z pierwszą częścią spotu.

Jednak dopiero druga jest tą, która porusza. Raper na przykładzie bardzo prostego, wręcz do szpiku naturalnego przykładu, bo wspominając o noworodkach, słusznie zauważa, że nikt nie rodzi się nienawidząc. Trudno nie zgodzić się z tym, że to właśnie to uczucie jest ostatnio w naszym kraju plagą, która wykracza daleko poza politykę. Fajnie byłoby żyć w społeczeństwie, które jej po prostu nie zna.

Filip nie wspomina bezpośrednio o wyborach ani tym bardziej nie nakłania do głosowania na konkretnego kandydata. My zresztą oczywiście też nie. Wypada jednak przypomnieć Wam, że w nadchodzącą niedzielę, 28 czerwca będziemy wybierać nowego prezydenta. Wybory to nie obowiązek, ale przywilej, z którego warto skorzystać.

fot. kadr z filmu „Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na PGE Narodowym, 28.09.2019”, YouTube.com/DawidPodsiadło

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Znamy pierwszego gościa z „Block Party Mixtape” PRO8L3M-u!

Jakiś czas temu dobrze znana rapowa polska grupa, czyli PRO8L3M, poinformowała, że wypuszcza projekt o nazwie „Block Party Mixtape”. Decyzja o powstaniu projektu powstała ze względów oczywistych – nie było możliwości wykonania trasy koncertowej „Block Party”, dlatego też w ramach rekompensaty PRO8L3M serwuje swoim fanom mixtape o takim właśnie tytule.

Postanowiliśmy obrócić ten projekt w bezprecedensowe wydarzenie i po raz pierwszy zrealizować materiał z gośćmi z rodzimej sceny. – możemy przeczytać pod postem na Instagramie.

Jeśli chodzi o gości z polskiej rapowej sceny, mamy dla Was ciekawostkę! Na ostatniej relacji live prowadzonej przez Kukona, mogliśmy się dowiedzieć, że pojawi się ona na mixtapie PRO8L3M-u. Tak więc pierwszy gość sam się zdemaskował, zanim oficjalną informację podali autorzy. Czekamy więc na kolejnych raperów, którzy udzielą się w tym projekcie.

Siema mordki!Kukon na swoim lajwie dał znać, że usłyszymy go na nowej płycie PRO8L3MU. Zapewne chodzi o hostowany…

Gepostet von Lil Konon am Mittwoch, 24. Juni 2020

Jako, że jest to mixtape, który powstał w ramach nieodbytej trasy koncertowej, Ci, którzy kupili już bilety na któreś z wydarzeń, mogą wymienić je na wersję preorderową „Block Party Mixtape” bądź po prostu zwrócić i uzyskać zwrot pieniędzy. Ci, którzy nie kupili biletu, a chcą posiadać mixtape, najzwyczajniej w świecie mogą go sobie zamówić. Premiera odbędzie się 23 października. Czekamy z niecierpliwością!

fot. instagram.com/pro8l3m

fot. instagram.com/kukonogf

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Chcesz pójść na darmowy koncert Pezeta lub Żabsona? Idź na wybory!
frekwencja festiwal

Chcielibyście pójść na koncert Pezeta, Sokoła albo Żabsona za darmo? Idźcie na wybory! Nie tylko Taco Hemingway zaangażował się w akcję zachęcającą do głosowania, bo…

polscy artyści zainicjowali challenge dla miast, których liczba mieszkańców wynosi conajmniej 50 tys.! To, w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio w obu turach będzie najwyższa, tam zorganizowany zostanie Frekwencja Festiwal. Będzie to darmowa impreza, na której zagrają m.in. Pezet, Sokół, Żabson i Miuosh.

„Za chwilę wybory i jak zwykle z tej okazji pojawia się wiele inicjatyw profrekwencyjnych zachęcających do oddania głosu. W tym roku postanowiliśmy wspólnie zaproponować Wam coś wyjątkowego i zachęcić do głosowania festiwalowiczów i fanów muzyki”. – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Oprócz raperów będziemy mogli usłyszeć na przykład także Dawida Podsiadło, Artura Rojka, Darię Zawiałow, Ralpha Kaminskiego, Krzysztofa Zalewskiego czy Organka! Lista wykonawców nie jest jeszcze zamknięta, więc istnieje możliwość, że line-up festiwalu się powiększy. Wszyscy artyści, którzy wystąpią, zrzekają się honorarium.

Termin ze względu na sytuację epidemiczną nie jest jeszcze znany. Jednak kiedy zwycięzca zostanie wyłoniony, organizatorzy podadzą szczegóły imprezy.

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie TU.

fot. Facebook.com/events/697837774396286/

Zostaw komentarz