Hip Hop,News

Young Igi nie odpuszcza. Mamy nowy singiel

Damian Kaźmierczak -
Hip Hop,News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Young Igi nie odpuszcza. Mamy nowy singiel

Young Igi to jeden z najbardziej popularnych i cenionych przedstawicieli najmłodszego pokolenia w polskim rapie. Nie upłynęło jeszcze nawet pół roku, odkład wypuścił ostatni album, a zapowiedział już kolejne dwa solowe projekty.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel „Oznaka Mężczyzn”, reprezentujący nową produkcję Igiego.  Za warstwę muzyczną odpowiedzialny jest tu beatmaker 2K, znany ze współpracy z m.in. Paluchem, Szpakiem i oczywiście Young Igim.

Nadchodzący mixtape, czyli „!G! Tape #1”, zawierać ma dziewięć luźnych i wcześniej niepublikowanych utworów. Premiera planowana jest na 19 kwietnia. Album można zamawiać za pośrednictwem strony MyMusic.

Young Igi zapowiedział również pracę nad trzecim legalnym materiałem. W opisie zamieszczonym pod najnowszym klipem, wstępna data wyjścia wydawnictwa wyznaczona jest na wrzesień. O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco.

Fot. z klipu Young Igi, „Oznaka Mężczyzn”, prod. K2/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Mike ze Stranger Things wydał nową piosenkę

Kojarzycie Finna Wolfharda? Tak, to ten aktor grający głównego bohatera o imieniu Mike w „Stranger Things”. Jeśli nie wiedzieliście, to poza aktorstwem nastolatek zajmuje się również nagrywaniem muzyki. Właśnie wypuścił nowy kawałek.

Finn ma własny zespół – Calpurnia. W skład wchodzą jego znajomi – basista Jack Anderson, perkusista Malcolm Craig i gitarzystka Ayla Tesler-Mabe. Warto zaznaczyć, że średnia wieku bandu to… 16 lat! Często się zdarza, że ludzie zabierający się za wszystko w sztuce (aktorstwo, muzyka, taniec) nie wychodzą na tym najlepiej i ostatecznie niczego nie robią dobrze. Ale to nie przypadek Finna. Calpurnia to świetna muzyka z pogranicza alternatywnego rocka. Sam zespół istnieje od 2017 roku (tak, dokładnie – Finn, gdy go zakładał, miał 14 lat), ale ich debiutancki album dopiero wychodzi. Niedawno wypuścili singiel”Cell” – pierwszy w 2019 roku, z teledyskiem w klimacie lat 90-tych.

Wideo łączy nagrania na żywo, klipy zza kulis koncertów i nagrania VHSowe ćwiczącego zespołu. Fabuła „Cell” ukazuje rosnący z roku na rok sukces Calpurni. Sam utwór jest skomponowany na bazie gitarowych riffów (i tych lekkich, i cięższych). To prawdopodobnie podpowiada nam ścieżkę dźwiękową, jaką zespół obierze na swoim debiutanckim albumie. A teraz odpalcie kawałek i posłuchajcie młodzieży. Warto!

Fot. z klipu „Cell” [youtube]

Zostaw komentarz

News
Para nie do pary: Nowe Nike Vapormax Flyknit 2.0 „Random”

Marzec zaczął się wyjątkowo dobrze dla wsyztskich fanów modelu Vapormax. Zaledwie 2 dni temu miejsce miała premiera nowej kolorystyki “Neon Green”, która znalazła się w naszym kalendarzu najciekawszych premier tego tygodnia. Teraz natomiast dostaliśmy nową kolorystykę modelu Vapormax Flyknit 2.0, czyli „Random”.

Nazwa nie bierze się z nikąd, gdyż kolorystyka buta na pierwszy rzut oka może się wydawać losowa. Lewy but to połączenie kolorów “Volt Yellow” i “Hot Pink”, a prawy – “Deep Burgundy” oraz “Sporty Blue”. I tak, dobrze czytacie: dwa buty w tej samej parze mają różne kolorystyki. To może dziwić, ale nie jest niczym nowatorskim, mimo że nie spotyka się tego na co dzień na ulicy. Przykłady? – Chociażby model Vans Sk8-Hi “Patchwork” oraz nawet już u Nike – model Zoom Fly

Buty będą niedługo dostępne w oficjalnym sklepie internetowym Nike. Cena? – 200 dolarów.

fot. Nike

Zostaw komentarz