News

“Z kamerą u Drake’a”. Nieautoryzowany dokument na Netflixie

Anna Cecocho -
Drake
Drake
News - - Dodane przez Anna Cecocho

“Z kamerą u Drake’a”. Nieautoryzowany dokument na Netflixie

Nieautoryzowany film dokumentalny o życiu i karierze amerykańskiego rapera pojawi się już niedługo na platformach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon, czy iTunes.

Pisaliśmy już o naszym zestawieniu zagranicznych, żyjących raperów, o których powinien powstać film. Co prawda nie było w nim Drake’a, jednak jego kariera niewątpliwie zasługuje na to, by powstał o niej scenariusz. “Drake: Rewriting the Rules” – bo taki tytuł nosi film – opowiada o drodze, jaką przeszedł artysta, by stać się sławny. Fabuła skupia się na kolejnych etapach jego życia – od dziecięcego aktora, przez występy w serialu telewizyjnym “Degrassi”, po start jednej z bardziej olśniewających karier w historii muzyki hip-hop.

Film wyreżyserował Ray Louis. Ciekawostką jest, że w dokumencie nie znajdziemy ani wypowiedzi Drake’a, ani żadnej z bliskich mu osób. W wywiadach wzięli udział jedynie ludzie mocno związani z branżą muzyczną – Joe Levy, Jason King, czy Kathy Iandoli. W samym filmie użyto starych mixtape’ów tworzonych przez artystę. Pomaga to budować naprawdę wyjątkowy klimat.

Data premiery na platformach Netflix nie została jeszcze ujawniona. Przy takim bohaterze jedno jest pewne: warto na nią czekać.

Fot. z klipu “Energy” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
A$AP Rocky ma dziewczynę! I chciałby mieć córkę

Przez lata u boku Rocky’ego mogliśmy obserwować mnóstwo pięknych i przeważnie bardzo znanych kobiet. Wygląda na to, że to już zakończony etap i członek kolektywu A$AP postanowił się w końcu ustatkować.

Rocky gościł w programie Angie Martinez. Na początku pochwalił się, że od początku roku jest zupełnie trzeźwy. – Mam 30 lat, muszę trochę przystopować – stwierdził.

Rozmowa zeszła na tegoroczną edycję Yams’ Day. Rocky wspomniał, że pojawi się na niej Young M.A, raperka z Brooklynu. Flacko mocno spropsował koleżankę i wspomniał także o Rico Nasty. – Zazwyczaj patrzy się na kobiety z seksistowskiej perspektywy. Chcesz je zaliczyć albo po prostu ci się podobają. W tym przypadku one po prostu robią ruchy, niezależnie od płci, są świetne – kontynuował pozdrawiając przy okazji Nicki Minaj i Cardi B.

Skoro temat kobiet został już wywołany, Angie postanowiła pociągnąć rapera za język i… udało się jej! Rocky przyznał, że jest w relacji. – Jestem w związku z normalną dziewczyną, to nie jest nikt sławny. To świeża sprawa – oznajmił.

Kto by się spodziewał. Zdawać by się mogło, że jeśli Rocky będzie w stałej relacji, to raczej z kimś z branży.

Raper odniósł się też do głośnej sprawy R. Kelly’ego – To śliski temat. (…) Nie usprawiedliwiam tego, co zrobił. Muszę jeszcze obejrzeć “Surviving R. Kelly” – mówił wyraźnie poruszony.

“Chcę mieć córkę”

Niejako przez problem czynów wokalisty, rozmowa zeszła na temat dzieci. – Chcę mieć córkę. Syna bym zdemoralizował. Byłby najlepszym najgorszym typem na świecie. Zobacz, byłby przystojny, byłby arogancki. Ja jestem problematyczny, on by to odziedziczył – przyznał rozbawiony.

Cóż, Flacko ma taką pozycję, że rodzina wydaje się być naturalnym rozwinięciem życiowej drogi. Trzymamy kciuki. Aha, Rocky wspomniał również, że pracuje nad nowymi rzeczami z Tylerem, The Creatorem! Czekamy.

Fot. kadr z wideo “A$AP Rocky Is Now Sober, Has a Girlfriend + Promises Surprises at Yams Day”, youtube.com/The Angie Martinez Show

Zostaw komentarz

Felieton,News
(R)ewolucja flow: Peja

Poznańska legenda i jeden z niekwestionowanych weteranów polskiego hip-hopu udowadnia, że nie rdzewieje. Nowe wydawnictwo przynosi wyczekiwane od lat nowe flow. Skąd ta zmiana?

Gruntowny remont flow wymagał czasu, niech nie zwiedzie Was pozornie nagły przeskok między “Remisją” a “25_Godzin”. Ryszard pierwsze jawne kroki w kierunku zmian poczynił już w 2014 roku! Za poligon doświadczalny obrał sobie występy gościnne.

Uśmiechnij się, mordeczko

Ten Typ Mes znany jest z wyciągania innych raperów ze strefy komfortu. Poczynił to chociażby z Eldo, kiedy obsadził Leszka w kawałku “Spójrzcie na niego”. Zeus, udzielając się w numerze “Mój świat”, wymyślił do podkładu nowe, wyjątkowe flow. Maria Peszek… no cóż, samo to nazwisko zwraca uwagę – Maria Peszek zarapowała (!).

Nic dziwnego, że Peja też został zwerbowany zupełnie nie “po warunkach”, a tak, jak Mes sobie wymyślił. Pozytywny, słoneczny sztos “Obudź się” pokazywał poznańskiego weterana w zupełnie nowym świetle i choć przyspieszenia i zabawa rytmem lekko trącały mozołem, to coś ewidentnie ruszyło na przód.

Ulica 2.0

Koniec 2014 roku to kolejna odsłona Rycha, której chyba nikt się nie spodziewał. Chodzi o dogrywkę do numeru Lukasyna “Rynsztok”. Nucony początek zwrotki, następnie double tempo i wykończenie na krzyczanym flow. Ludzie zachodzili w głowę, dlaczego poznaniak nie decyduje się na takie zabiegi na swoich płytach.

Na kolejne takie zaskoczenie musieliśmy czekać dosyć długo. W 2017 roku Peja dograł się do numeru “Wyjść z twarzą”, gdzie znowu pokazał, że umie bawić się tempem numeru w obrębie jednej zwrotki. Całość imponowała w kontekście znanych dokonań Rycha, ale brakowało szlifu. Peji zdarzało się zjeść końcówki, a zbyt rzadkie rozłożenie oddechów musiało skończyć się cięciem zwrotki.

Chleb i Miód

Dopiero na ubiegłorocznej płycie Bałagana Peja dołożył do nowego flow coś, czego brakowało wcześniej. Chodzi o luz. Słychać, że raper nie siłuje się z bitem i własnymi możliwościami, a szorstka nawijka zyskała połysk. Gościnka w utworze “Wpisane W Koszta” zapowiadała całkiem nowe oblicze Rycha.

Kolejną ważną dogrywką jest udział w kawałku “LEGO” Young Igiego. Może się wydawać, że flow Rycha nie jest żadnym novum, ale zwraca uwagę podśpiewany moment, a także rozłożenie całej zwrotki między bębnami. Peja sunie jak czołg podczas defilady. Podejście godne weterana.

2018 zaowocował gościnką u jeszcze jednego Younga – chodzi oczywiście o Multiego. W kawałku “Podziały” Peja poleciał staroszkolnie, ale z pewnością siebie, która dawno nie była tak wyczuwalna. Follow-up do utworu “Nie wiem” młodszego kolegi, to jeden z mocniejszych elementów zwrotki. Rychu udowodnił, że stare flow doprowadził do perfekcji, więc może w spokoju iść do przodu.

25_Godzin

Młoda szkoła zrewanżowała się Rychowi na jego najnowszym wydawnictwie. “25_Godzin”, w całości wyprodukowany przez Magierę, to ewidentnie punkt zwrotny. Peja bawi się właściwie każdą odmianą flow, jakie prezentował przez lata. Numer z Bałaganem i Igim to świetny dowód na to, że starego rapera można nauczyć nowych sztuczek.

Fot. kadr z klipu “Young Igi ft. Peja “LEGO” prod. sticktogether (Official Video)”, youtube.com/Young Igi

Zostaw komentarz