Felieton,Hip Hop,Ranking

Z Rapem przez świat: Austria

Damian Kaźmierczak -
Felieton,Hip Hop,Ranking - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Z Rapem przez świat: Austria

“Boso przez świat”, wita Wojciech Cejrowski. Wróć! “Z rapem przez świat” witam Was ja. Czas na nowy cykl! Co każdy piątek, udamy się w hiphopową podroż przez dziesiątki nieodkrytych rapowo lądów. Poznamy również setki ciekawych raperów, którzy zaprezentują nam wachlarz rożnych stylów. Pasy zapięte? No to ruszamy!

Tydzień temu odwiedziliśmy Niemcy, dziś przyszedł czas na muzyczną podróż do Austrii.
Czy istnieje austriacka scena hiphopowa? Oczywiście, że tak! Jednak nie oszukujmy się, w 95% przypadków, jeśli raper marzy o dużej karierze, musi podbić cały niemieckojęzyczny region, a w szczególności Niemcy. Zresztą powiedzcie sami, ilu z Was kojarzy Raf Camorę, a ilu wiedziało, że jest on Austriakiem, a nie Niemcem? Haaa i tu Was mam.

Foto. klip. „Yung Hurn – Nein”/youtube/Live From Earth

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Higher Brothers – rapowa super grupa ze wsparciem chińskiego rządu

Całkiem niedawno pisałem dla Was o socjologicznych problemach, z jakimi muszą mierzyć się próbujący swoich sił w rapie Azjaci mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Dziś zabiorę Was do Chin i przedstawię „supergrupę” Higher Brothers, która za zgodą komunistycznego rządu planuje „podbić świat”.

News,Streetwear
Sneakersy z „Obcego”, Yeezy, Fear of God: premiery nadchodzącego tygodnia

Majówka już wkrótce, sezon na piwo nad Wisłą czas zacząć. Dziś mamy dla Was całkiem sporo naprawdę mocnych par, z kultowym filmowym motywem i nowymi (wyjątkowo ciekawymi) Ultra Boostami na czele. No i Yeezy. Check it!