Felieton,Hip Hop

Z rapem przez świat: Niemcy

Damian Kaźmierczak -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Z rapem przez świat: Niemcy

„Boso przez świat”, wita Wojciech Cejrowski. Wróć! „Z rapem przez świat” witam Was ja. Czas na nowy cykl! Co każdy piątek, udamy się w hiphopową podroż przez dziesiątki nieodkrytych rapowo lądów. Poznamy również setki ciekawych raperów, którzy zaprezentują nam wachlarz rożnych stylów. Pasy zapięte? No to ruszamy!

Na początek udajmy się w stronę naszych zachodnich sąsiadów. O niemieckiej scenie hiphopowe już trochę Wam pisałem, ale… o dobrym rapie nigdy za mało. Ja, Ja! jakby powiedział Ufo 361.

fot. kadr z klipu „Shindy – Affalterbach (prod. by OZ, Nico Chiara & Shindy)”, youtube.com/FRIENDS WITH MONEY

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
JEDEN hit od bycia granym w radiu

Dostałem przesyłkę z QueQuality, w której były dwie płyty. Jedna okazała się być nagrana przez Filipka, więc z szacunku zostawiłem ją w folii. Oczywiście z szacunku do samego siebie. Rapera (o ksywce Jeden), który nagrał drugą, wcześniej nie słyszałem. Tytuł („Heaven”) i okładka zaczęły przywodzić na myśl późnego Zeusa i naczelnego ministranta polskiego rapu, Tau.

Wywiad
Drake jest bogiem dla młodych raperów – wywiad z Madchildem

28 marca w warszawskim klubie Hydrozgadka zagrał Madchild. Topornik z Vancouver zgodził się z nami porozmawiać, co możecie dzisiaj sprawdzić w formie wideo, a także... w transkrypcji. Madchild opowiada o swoim warsztacie, o tym, kto jest nową nadzieją sceny i... o branży porno. Zapraszamy!