News

Z rapem przez świat: Ukraina

Damian Kaźmierczak -
News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Z rapem przez świat: Ukraina

“Boso przez świat”, wita Wojciech Cejrowski. Wróć! “Z rapem przez świat” witam Was ja. Czas na nowy cykl! Co każdy piątek, udamy się w hiphopową podroż przez dziesiątki nieodkrytych rapowo lądów. Poznamy również setki ciekawych raperów, którzy zaprezentują nam wachlarz rożnych stylów. Pasy zapięte? No to ruszamy!

Lekcja języka rosyjskiego z ostatniego odcinka przydała się? To dobrze! Dziś odwiedzimy kolejnych sąsiadów ze wschodu. Ukraiński rap rozwija się w coraz szybszym tempie. Wielu z Was znając polityczną sytuacje Ukrainy, pewnie myśli, że większość tamtejszych raperów to głównie politycznie zaangażowani artyści, ale sprawy mają się zupełnie inaczej. Młodzi hiphopowcy z Ukrainy, nie wiele różnią się od ich amerykańskich, niemieckich czy polskich odpowiedników. Świadomie nie porównałem ich do rosyjskich raperów, gdyż znaczną część graczy z Ukrainy nawija po… rosyjsku.

Foto. klip „T-Fest – Не забывай”/youtube/T-Fest

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Kariera 6ix9ine’a ma korzenie na Słowacji!

Za chwilę ruszam z przyjaciółmi w Karkonosze, ale na czeską stronę. Tę pachnącą złocistym Bozkovem i smażonym serem. Regularne podróżowanie zawsze zachęca mnie do sprawdzania ciekawostek ze świata hip-hopu krajów, do których się wybieram. Tak trafiłem na cholernie ciekawą informację o początkach kariery 6ix9ine'a. Co prawda nie dotyczy Czech, tylko Słowacji, ale chyba wybaczycie i przeczytacie, co? ;-)

Hip Hop,News
Drake kupił… Boeinga! Ile kosztował samolot?

Drake potrafi żyć na bogato. W zeszłym roku zafundował sobie... pałac. Sama ziemia pod budowę kosztowała 6,7 milionów dolarów. Sam pałac... dobra, to jest temat na inny raz - jeśli jesteście ciekawi, to obejrzyjcie sobie TEN materiał. Wydarzenie było tak imponujące, że mówili o nim w wiadomościach.