Hip Hop,News

Zabrakło ich w pierwszej edycji #Hot16Challenge, ale teraz mogą namieszać! #2

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Zabrakło ich w pierwszej edycji #Hot16Challenge, ale teraz mogą namieszać! #2

#Hot16Challenge2 wystartował – nie mógł tego zainicjować nikt inny niż Solar. Padły pierwsze nominacje, a cała akcja zaczyna powoli nabierać tempa. Zasady się nie zmieniają, jednak tym razem przyświeca całej inicjatywie szczytny cel. Mianowicie prowadzona jest zbiórka na rzecz walki z koronawirusem. Szczegółowe informacje znajdziecie w tym linku https://www.siepomaga.pl/hot16challenge. [TUTAJ] przedstawiliśmy 5 raperów, którzy nie załapali się na pierwszą edycję, czas na kolejne zestawienie.

Quebonafide

Kubę nominowali Kartky, Vixen i AdMa. Jednak nie doczekaliśmy się gorącej 16-stki od szefa QueQuality. No na pewno nie w takiej formie jak zrobili to pozostali. Quebo nagrał numer, który odnosi się do całej akcji, ale jak to samo określił „lekko spóźniony” i nie było to 16 wersów, a 116. Dlatego czekam na to jak zaprezentuje się tym razem. O ile w ogóle do tego dojdzie.

Sokół

Mimo wzięcia udziału wielu weteranów w poprzedniej edycji, nie doczekaliśmy się zwrotki Sokoła. Po ostatniej gościńce na albumie Quebo słuchacze mają niedosyt. To świetna okazja, aby zaspokoić ich głód oraz pokazać jak to robi ikona polskiego hip-hopu. Czekam z niecierpliwością, aż ktoś Wojtka nominuje.

Bober

Świeży nabytek QueQuality pokazał, że potrafi nagrywać zwrotki na raz w swojej serii #OneTake. Zabrakło go w poprzedniej edycji z bardzo oczywistego powodu – nie robił wtedy rapu. I tyle. Zapewne 6 lat temu u Bobera dopiero kwitła zajawka na freestyle. Dwukrotny mistrz WBW odbił od bitew i zajął się robieniem muzyki. Dobrze byłoby go zobaczyć w #Hot16Challenge2.

Tymek

Od numeru „Język ciała” hype na Tymka niesamowicie wzrósł. Uczestnik młodych wilków obecnie wykręca imponujące liczby. Raper niedawno wypuścił „Vestige EP”, a cała kwota z tego projektu zostanie przekazana na pomoc służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Myślę, że Tymek chętnie dołączy się do akcji #Hot16Challenge, tym bardziej, że w poprzedniej edycji nie wziął udziału.

Paris Platynov

Wiem, wiem. To nie jest pełnoetatowy raper. Jednak społeczność domaga się, aby popularny streamer dołączył się do akcji. Paris to osoba o nietuzinkowym poczuciu humoru, dlatego jego zwrotka mogłaby być intrygująca. Każdy chyba słyszał jego freestyle podczas transmisji na żywo, jeden z nich zbliża się do 900 tysięcy wyświetleń. Niech tylko ktoś nominuje Filipa. Byle szybciej, bo internauci czekają.

fot. kadr z klipu Tymek „Radość”, https://www.youtube.com/watch?v=d1AJuBaPrlE

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Na pierwszy rzut ucha: Ten Typ Mes – Kanapa (prod. @atutowy)

Miłą niespodziankę zrobił nam Mes w tym niełatwym pod każdym względem czasie. Niedługo przed rozpoczęciem się pandemii w Polsce wypuścił projekt "Biały Tunel" (jeśli jeszcze go nie sprawdziliście, musicie zrobić to na dniach), a teraz powrócił z niezobowiązującym singlem, idealnie wpisującym się w obecne czasy.

Hip Hop,News
Premiery płyt w maju!

Kwiecień nie był najbardziej obfitym miesiącem bieżącego roku na polskiej scenie hip-hopowej. Zdecydowanie więcej premier było w styczniu, lutym i marcu. Jednak nie zabrakło albumów, które dobrze się przyjęły. Najwięcej zamieszania narobił Quebonafide ze swoją płytą "ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION", pod koniec miesiąca ogłoszono, że wydawnictwo pokryło się platyną. Oprócz tego, Deys zaprezentował EP-kę "SPOPIELACZ" nagraną w 7 dni. Swoje albumy także wypuścili m.in. ReTo/Borixon, Łona/Webber (obecnie numer 1 na OLiS-ie), Kuba Knap. A o to lista premier na maj: