Hip Hop,News

Zabrakło ich w pierwszej edycji #Hot16Challenge, ale teraz mogą namieszać! #2

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Zabrakło ich w pierwszej edycji #Hot16Challenge, ale teraz mogą namieszać! #2

#Hot16Challenge2 wystartował – nie mógł tego zainicjować nikt inny niż Solar. Padły pierwsze nominacje, a cała akcja zaczyna powoli nabierać tempa. Zasady się nie zmieniają, jednak tym razem przyświeca całej inicjatywie szczytny cel. Mianowicie prowadzona jest zbiórka na rzecz walki z koronawirusem. Szczegółowe informacje znajdziecie w tym linku https://www.siepomaga.pl/hot16challenge. [TUTAJ] przedstawiliśmy 5 raperów, którzy nie załapali się na pierwszą edycję, czas na kolejne zestawienie.

Quebonafide

Kubę nominowali Kartky, Vixen i AdMa. Jednak nie doczekaliśmy się gorącej 16-stki od szefa QueQuality. No na pewno nie w takiej formie jak zrobili to pozostali. Quebo nagrał numer, który odnosi się do całej akcji, ale jak to samo określił „lekko spóźniony” i nie było to 16 wersów, a 116. Dlatego czekam na to jak zaprezentuje się tym razem. O ile w ogóle do tego dojdzie.

Sokół

Mimo wzięcia udziału wielu weteranów w poprzedniej edycji, nie doczekaliśmy się zwrotki Sokoła. Po ostatniej gościńce na albumie Quebo słuchacze mają niedosyt. To świetna okazja, aby zaspokoić ich głód oraz pokazać jak to robi ikona polskiego hip-hopu. Czekam z niecierpliwością, aż ktoś Wojtka nominuje.

Bober

Świeży nabytek QueQuality pokazał, że potrafi nagrywać zwrotki na raz w swojej serii #OneTake. Zabrakło go w poprzedniej edycji z bardzo oczywistego powodu – nie robił wtedy rapu. I tyle. Zapewne 6 lat temu u Bobera dopiero kwitła zajawka na freestyle. Dwukrotny mistrz WBW odbił od bitew i zajął się robieniem muzyki. Dobrze byłoby go zobaczyć w #Hot16Challenge2.

Tymek

Od numeru „Język ciała” hype na Tymka niesamowicie wzrósł. Uczestnik młodych wilków obecnie wykręca imponujące liczby. Raper niedawno wypuścił „Vestige EP”, a cała kwota z tego projektu zostanie przekazana na pomoc służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Myślę, że Tymek chętnie dołączy się do akcji #Hot16Challenge, tym bardziej, że w poprzedniej edycji nie wziął udziału.

Paris Platynov

Wiem, wiem. To nie jest pełnoetatowy raper. Jednak społeczność domaga się, aby popularny streamer dołączył się do akcji. Paris to osoba o nietuzinkowym poczuciu humoru, dlatego jego zwrotka mogłaby być intrygująca. Każdy chyba słyszał jego freestyle podczas transmisji na żywo, jeden z nich zbliża się do 900 tysięcy wyświetleń. Niech tylko ktoś nominuje Filipa. Byle szybciej, bo internauci czekają.

fot. kadr z klipu Tymek „Radość”, https://www.youtube.com/watch?v=d1AJuBaPrlE

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Na pierwszy rzut ucha: Ten Typ Mes – Kanapa (prod. @atutowy)

Miłą niespodziankę zrobił nam Mes w tym niełatwym pod każdym względem czasie. Niedługo przed rozpoczęciem się pandemii w Polsce wypuścił projekt „Biały Tunel” (jeśli jeszcze go nie sprawdziliście, musicie zrobić to na dniach), a teraz powrócił z niezobowiązującym singlem, idealnie wpisującym się w obecne czasy.

„Kanapa” została w pełni stworzona w domowym studiu i przy zdalnej współpracy z Atutowym i DJ Flipem. Powstała do niej także animacja 3D, za którą odpowiada Konrad Wullert. Eksperymentalny i… taneczny kawałek to seria luźnych refleksji osadzonych w obecnych realiach, no i na kwarantannie.

Wow, sięgamy dna TikToka/Tokarczuk na półce leży na pokaz

Czuć w nim bardzo dobrze to, że ta kanapa, która zaczęła wyglądać jak ciasto od pizzy, jest obecna. Wszyscy w końcu doświadczamy tego, jak łatwo jest uciekać, zabijając czas na przykład właśnie na TikToku albo Netfliksie, a większość rzeczy można ogarnąć jedynie online. To duża zmiana, która zdecydowanie się na nas odbija, ale nie zmienia ona jednak faktu, że konieczność izolacji bywa na swój sposób komfortowa. Trudno jest zresztą sobie wyobrazić, jak dalej będzie wyglądał świat. W tym wszystkim Mes nie oszczędza także nawiązań do polityki i jak sugeruje, akurat od niej w tych okolicznościach trudno jest uciec.

fot. kadr z klipu „Ten Typ Mes – Kanapa (prod. @atutowy)”, YouTube.com/alkopoligamiacom

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Premiery płyt w maju!

Kwiecień nie był najbardziej obfitym miesiącem bieżącego roku na polskiej scenie hip-hopowej. Zdecydowanie więcej premier było w styczniu, lutym i marcu. Jednak nie zabrakło albumów, które dobrze się przyjęły. Najwięcej zamieszania narobił Quebonafide ze swoją płytą „ROMANTIC PSYCHO JAPAN EDITION”, pod koniec miesiąca ogłoszono, że wydawnictwo pokryło się platyną. Oprócz tego, Deys zaprezentował EP-kę „SPOPIELACZ” nagraną w 7 dni. Swoje albumy także wypuścili m.in. ReTo/Borixon, Łona/Webber (obecnie numer 1 na OLiS-ie), Kuba Knap. A o to lista premier na maj:

08.05 – AK47 – Źródło
08.05 – Białas – H8M5
08.04 – Bob One x Bas Tajpan – Teraz
08.05 – TPS – Selfmade
08.05 – VNM – Hope For The Best
15.05 – DonGURALesko – DZIADZIOR
15.05 – Siles – Głębia
15.05 – Siles – Nokturn EP
15.05 – Trill Pem – So! Dope
20.05 – Smolasty – Pełnia
21.05 – Tymek – Vestige EP
22.05 – Przyłu – Juniper
22.05 – Zbuku – Wiem Co Jest 5
29.05 – Intruz – Lokalny Chłopaczek

29.05 – JWP/BC – Koledzy
29.05 – Kubańczyk – Cały ja
29.05 – Miły ATZ – Czarny Swing
29.05 – Mr. Polska – Bajki na dobranoc
29.05 – Wigor Mor W.A. – 1978
30.05 – Śliwa – Szkoła uczuć

Najbliższy miesiąc zapowiada się naprawdę interesującą. Po rapowym urlopie wraca Białas z nowym wydawnictwem, którego przesmak poznaliśmy wraz z niespodziewanym albumem „H8”. Do tego swoje płyty wypuszczą tacy weterani jak JWP, VNM czy DonGURALesko. Nie zabraknie również debiutantów na scenie. To może być owocny miesiąc.

fot. okładka płyty DonGURALesko „DZIADZIOR”

Zostaw komentarz