Hip Hop,News

Żabson o ignorancji i środowisku: „Każdy oddech człowieka to pie##olony cud”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Żabson o ignorancji i środowisku: „Każdy oddech człowieka to pie##olony cud”

Ostatnio coraz więcej mówi się o zmianach klimatycznych, a głos w sprawie zabierają także raperzy. Trudno temu zaprzeczyć – problem jest naprawdę poważny, a ostatnie pożary w Amazonii jeszcze bardziej zwróciły uwagę mediów na sytuację naszej planety (choć trochę to potrwało).

Paradoksalnie, bo pomimo dużej wilgotności, Amazonia jest lasem łatwopalnym. Jej pożary mają miejsce co roku, a największe z nich przypadły na 2005 i 2010. Niemniej jednak ich konsekwencje dotyczą nas wszystkich – w przystępny sposób wyjaśnił to w WP Tech Maciej Tarasin, eksploatator Ameryki Południowej.

Wczoraj na Instagramie na ten temat wypowiedział się też Żabson, który przede wszystkim wyraził swoją dezaprobatę dla ludzi, którzy bagatelizują problemy środowiska, a swoją wiedzę opierają na nierzetelnych źródłach:

Ale mnie wku#wia ten wysyp ludzi, którzy próbują wmówić innym, że nie ma problemu globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia środowiska, bo przeczytali jeden artykuł na portalu typu Demotywatory (…) Je#ać wszystkich spekulantów, którzy muszą tylko spekulować, żeby poczuli, że coś znaczą.

My także się pod tym podpisujemy i zachęcamy Was, aby zgłębiać temat, a przede wszystkim nie polegać na pseudonaukowych artykułach. Wszelkie zmiany należy zaczynać od siebie, a pierwszym krokiem jest właśnie świadomość.

fot. kadr z klipu „Żabson feat. Beteo, White 2115 – Small Town Boy”, youtube.com/Żabson To Ziomal

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
50 Cent do kapituły prestiżowej nagrody: „Pocałujcie mnie w mój czarny tyłek”

50 Cent od zawsze był postacią charakterystyczną i absolutnie nie przestał nią być, kiedy zwolnił z nagrywaniem. Raper nie uraczył nas albumem już od pięciu lat. Nie oznacza to jednak, że siedział w tym czasie bezczynnie. 50 Cent zajmował się głównie produkcją swojego serialu kryminalnego "Power". Seria ta ma już za sobą 5 sezonów i wiele osób mogłoby uznać ją za sukces. W szczególności sam raper, którego bardzo boli to, że inni nie doceniają jego pracy.

Hip Hop,News
„To drakoński wyrok za same słowa” Bonus RPK nie uniknie więzienia

Bonus RPK długo walczył z polskim wymiarem sprawiedliwości, by udowodnić swoją niewinność. Wiele osób starało się mu pomóc, ale teraz wiemy już na pewno, że ten wysiłek na niewiele się zdał. Warszawski raper otrzymał bowiem wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym na Białołęce. Ma się tam pojawić 2 września.