Felieton,Hip Hop

Żabson vs Patryk Kosmala. Stanowisko redakcji Skrr.pl

Klementyna Szczuka -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Żabson vs Patryk Kosmala. Stanowisko redakcji Skrr.pl

W czwartek opublikowaliśmy wywiad z Patrykiem Kosmalą, project managerem Master Vision, modelem i producentem wideo, w tym polskich teledysków hip-hopowych. Rozmowa była szczera. Kosmala nie skrytykował branży, ale obiektywnie przedstawił, jak ona wygląda oraz z jakimi kwestiami się wiąże. Przy tym wyraził opinię na temat niektórych raperów. W przypadku Żabsona – nieprzychylną, ale na tyle ogólnikową, że gdyby nie interwencja rapera, nikt nie zwróciłby na nią uwagi.

Management Żabsona szybko się z nami skontaktował i prosił o cofnięcie publikacji wywiadu. Ostatecznie zgodziliśmy się usunąć fragmenty wypowiedzi dotyczące rapera. Dlaczego? Nie wpływały one na przesłanie rozmowy, a reakcja Żabsona mówiła sama za siebie. Edycję materiału zdążyły zauważyć media. Kto dotarł do tych paru wyciętych przez nas zdań, wie, że nadawałyby się jedynie na puste nagłówki portali plotkarskich.

Misją Skrr.pl jest wspieranie najbardziej kreatywnych osób w branży. Staramy się stwarzać przestrzeń do dyskusji zarówno artystom i osobom działającym za jej kulisami, jak i naszym czytelnikom. Zaproponowaliśmy, że na naszym portalu opublikujemy komentarz Żabsona. Spotkaliśmy się z odmową. Podtrzymujemy tę propozycję.

Wywiad z Patrykiem Kosmalą możecie przeczytać TU.

fot. kadr z klipu „Żabson feat. Yzomandias – Elegancko”, YouTube.com/Żabson To Ziomal

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Premiery polskich rapowych płyt w marcu!

W lutym, tak jak w styczniu, nie można narzekać na małą aktywność raperów. Swoje płyty wypuścili m.in. Szpaku, Jan-rapowanie, Słoń, O.S.T.R. Jednym z większych zaskoczeń miesiąca był powrót Białasa. Szef SBM na samym początku lutego wrzucił do sieci swój album koncepcyjny „H8”.

Co czeka nas w marcu?

Jeśli mowa o powrotach, to trudno nie wspomnieć o Quebonafide. Raper z Ciechanowa wrócił niespełna po 2 latach. Jego pierwszy koncert z trasy „Romantic Psycho Experience” odbędzie się już 1 kwietnia w Łodzi. Póki co nie znamy dokładniej daty premiery płyty, ale zakładam, że musi się ona odbyć przed wyruszeniem w trasę. Trzeba pamiętać, że to Quebonafide i po nim można się wszystkiego spodziewać. Ale wróćmy do rzeczy potwierdzonych. Oto lista ogłoszonych albumów:

06.03 – Ten Typ Mes, Bartosz Tkacz, Szogun – Biały tunel
06.03 – Hodak/2K – Custom
06.03 – Pomaganie Rąk Nie Brudzi – Heartful LP
06.03 – PRO8L3M – Art Brut 2
06.03 – Kafar Dixon37 – Panaceum 3: Czarno Na Białym
09.03 – Smolasty – Pełnia
13.03 – Gverilla – HOLOGRAM LP
13.03 – Kaczor BRS – Wróg publiczny
13.03 – Proceente – Dziennik 2020
13.03 – Tuzza – Giardino LP
19.03 – Otsochodzi – 2011
20.03 – Płomień 81 – Powiedz na osiedlu – interpretacje
20.03 – Płomień 81 – Szkoła 81
20.03 – Rosalie. – IDeal
20.03 – Tymek – FIT
27.03 – Bonson – Królu Złoty
27.03 – Peja & Magiera – 2050 EP
27.03 – Peja/SlumsAttack – Najlepszą Obroną Jest Atak (Reedycja)
27.03 – Rasmentalism – Geniusz

fot. kadr z klipu „PRO8L3M – Skrable”, youtube.com/nigdystoptv

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Czy Belmondo chciał dorobić na śmierci innego rapera? Młody G komentuje zarzuty

Belmondo zasłynął nie tylko ze swojego nieszablonowego podejścia do muzyki, ale także z wielu afer obyczajowych. Jedna z nich nawet skutecznie przerwała jego karierę, do której artysta powoli wraca. Nie zdążył jednak na dobre się jeszcze rozkręcić, a już wytworzyło się wokół niego kolejne zamieszanie. Co tym razem nawywijał Belmondziak?

Na Instagramie rapera pojawiło się jakiś czas temu ogłoszenie, że ma do sprzedania kilka płyt śp. Leha. Na chwilę obecną te wydawnictwa są gratką dla kolekcjonerów, więc można było się spodziewać, że Młody G szybko pozbędzie się ich, inkasując przy tym niezły pieniądz.

Oferta spotkała się z bardzo negatywnym odbiorem, co widać zresztą po komentarzach na Instagramie. Fani Leha nie byli zadowoleni z tego, że Belmondo próbuje dorobić się na śmierci ich ulubieńca. Całą sprawę skomentował również ojciec tragicznie zmarłego rapera za pośrednictwem fapage’a syna. Pan Leszner kierował w stronę Młodego G poważne zarzuty, używając mocno poirytowanego tonu:

Słuchajcie, są hieny, co chcą zarabiać na śmierci mojego syna. Flow Mixtape było limitowane i to szanuję jako tata Leha, a tu kunda drukuje płyty i zarabia na tym. Mam prośbę, zaspamujcie tę gnidę i dajcie mi namiary na niego.

Na Belmondo spłynęło spore wiadro pomyj, ale jak się okazało, niesłusznie. Młody G odpowiedział na zarzuty za pomocą Instagrama, zaznaczając, że to płyty, które kupił od kolegów Leha, a na ich sprzedaniu nic nie zarobił. Chciał w ten sposób jedynie pomóc w ich rozprzestrzenieniu. To tłumaczenie widocznie musiało okazać się prawdziwe, ponieważ ojciec Leha usunął swój post z zarzutami w kierunku byłego członka Mobbyn. Dobrze, że sprawa okazała się tylko sporym nieporozumieniem, zamiast kolejną aferą z Belmondziakiem w roli głównej.

fot. kadr z klipu „Kaz Bałagane ft. Belmondo – Do następnego”, YouTube.com/StepRecords

Zostaw komentarz