YouTube

Zaebyście! Ekipa z kolejnym rekordem

Filip Klarzyński -
friz ekipa zaebyście
friz ekipa zaebyście
YouTube - - Dodane przez Filip Klarzyński

Zaebyście! Ekipa z kolejnym rekordem

Teledysk do kawałka 3kipa w 24 godziny osiągnął 3.7 miliona wyświetleń. To o 100 tysięcy więcej niż pies- pająk Sylwestra Wardęgi, który przecież nie był odbierany jako filmik polski, a globalny. „Zaebyście” 17 godzin po publikacji właśnie wyrównało poprzedni rekord. Jakie liczby wykręcą tym razem?

„Zaebyście” to drugi singiel promujący płytę najpopularniejszego składu na polskim YouTubie pt. “Sezon 3”. Cały album to rozpoczęcie kolejnego etapu działalności Ekipy w internecie. Poprzednio mieliśmy daily vlogi przez cały rok i wyjazd wakacyjny całej paczki do Stanów. W tym numerze nie mamy tak jak poprzednio zwrotki każdego z ekipowiczów, a wersy położyli: Friz, Nowciax, Murcix i zawodnik chillwagonu, Qry! Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy romans Qrego z Ekipą Friza. Wypuścił on już wcześniej kawałek “Mały ale wariat” na feacie z Mini Majkiem.

Jak możemy przeczytać w opisie singla, konwencja braggadacio jest odpowiedzią na łatwość z jaką formułuje się zarzuty wobec influencerskiego świata. I ja tak samo, jak Friz nie kumam całej tej nagonki świata rapowego na tę płytę. Podobnie jak Żabson u Kuby Wojewódzkiego uważam, że sukces jednej osoby poszerza tylko rynek, dzięki czemu potencjalnych słuchaczy jest tylko więcej. W muzyce, jak w każdym innym biznesie, chodzi o to, żeby jak najwięcej osób słuchało danego gatunku, a jeśli odbiorców może być jeszcze więcej, to raperzy powinni się zdecydowanie z tego cieszyć. Ekipa w żaden sposób nie zaszkodzi branży hip-hopowej. Ba, ona jej nawet pomoże. 

Mam nadzieję, że niedługo przestaniemy słuchać narzekań w stylu: dzisiaj to każdy może zostać raperem. Samo stwierdzenie jest dla mnie tak absurdalne, że do dzisiaj dziwię się, że w ogóle ktoś tak jeszcze uważa. Ja życzę Ekipie jak najlepiej i czekam na kolejne gościnne zwroty raperów. Marzy mi się feat z Paluchem. Piękne by to było collabo. 

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
TPS, Intruz i Step Records odpowiadają Sentino
sentino tps diss

Po zaatakowaniu prawie całej branży rapowej w Polsce Sentino w końcu doczekał się paru odpowiedzi. Oprócz dissu Kałacha, o którym pisaliśmy wcześniej, do zabawy dołączyli TPS i Intruz. Ponadto dostaliśmy jeszcze oficjalne stanowisko byłej wytwórni Alvareza.

Rap
„Stara szkoła straciła wspaniałego gracza”. DMX nie żyje
dmx nie zyje

Wczoraj (9 kwietnia) zmarł DMX. Amerykański raper Earl Simmons od tygodnia przebywał w szpitalu wskutek przedawkowania narkotyków. Jego stan był ciężki. O tym, że DMX nie żyje, poinformowała rodzina artysty.