Felieton,Hip Hop

To oni robią zdjęcia twoim ulubionym raperom. Oto 5 (kolejnych) fotografów, których musicie obserwować

Michał Szyndler -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Szyndler

To oni robią zdjęcia twoim ulubionym raperom. Oto 5 (kolejnych) fotografów, których musicie obserwować

Jakiś czas temu pisałem o fotografach związanych z branżą, których koniecznie musicie obserwować. Wybór pięciu z nich to jednak zdecydowanie za mało. Zapraszam zatem na kolejną część zestawienia, która – nie ma co ukrywać – powstała z Waszą pomocą!

Piotr Nowak

W swoich zdjęciach łączy raperów, youtuberów i streetwear, ale też zwyczajnych przechodniów, a same fotografie bardzo często ciekawie opisuje. Poza zwykłymi-niezwykłymi zdjęciami z backstage’ów, koncertów i podróży, ja pamiętam Nowaka jako „tego gościa, który wrzucił Friza do basenu”. Po prostu to zobaczcie!

Konrad Caba

Klasycznie: fenomenalne zdjęcia z koncertów (nie tylko) polskich artystów, których naprawdę można zazdrościć! Poza tym sporo naprawdę dobrej fotografii ulicznej w bardzo ciekawym wydaniu oraz mnóstwo ładnych widoków. No i, oczywiście, Skepta.

Konrad Tułak

Jego najnowsze prace to takie zdjęcia, po których od razu widać, kto je wykonał. Nie zobaczycie na nich tych wszystkich detali, które moglibyście zobaczyć gdzie indziej. Nie będzie lśniącego potu na czole i krwi na zębach. Będzie na nich za to ten duch koncertu, którego nie da się opisać inaczej, niż obrazem. Te zdjęcia są genialne właśnie dlatego, że wcale nie są perfekcyjne.

Maciej Malik

Bawi się skórą i surowymi wnętrzami, a swoich pracach skupia się raczej na mniej gwiazdorskiej obsadzie. Oczywiście, pojawiają się u niego sławni raperzy, jak chociażby Gedz, Kartky i Sarius, ale wszystkie zdjęcia, niezależnie od tego, przez kogo są „obsadzone”, są utrzymane w tym samym, fantastycznym klimacie.

Dagmara Szewczuk

Powiedziałbym, że Dagmara Szewczuk jest wręcz idealnym zwieńczeniem tego zestawienia. Ma w swoim dorobku zarówno genialne sesje z raperami, jak i wcale niemniej ciekawe, magiczne zdjęcia z koncertów. Przez jej obiektyw przewinęła się praktycznie cała ekipa z polski i zza granicy, niezależnie od wytwórni i gatunku muzycznego. Post Malone, Dawid Podsiadło, Smolasty, G-Eazy, LITTLE BIG, Miley Cyrus, Quebonafide i wielu, wielu innych. Naprawdę, jest światowo!

fot. Dagmara Szewczuk

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Notatka do samego siebie – Taco Hemingway „Europa” [Recenzja]

"Gadam z emigracją, każdy stawia sprawę jasno/Mówią, że kochają, ale wracać tam nie warto". Z przytłaczającego "Jarmarku", zgodnie z obietnicą, Taco Hemingway przynajmniej na chwilę uciekł w Europę, zostawiając Polskę we wstecznym lusterku. I wyszło mu to na dobre.

Hip Hop,News
Właśnie wyszła gra z najlepszym rapowym soundtrackiem w historii!
NBA 2K21 "Mamba Edition" cover

Jeśli sami nie graliście w starsze odsłony FIFY, to pewnie natknęliście się na memy, które traktują o kultowych soundtrakach składanych na potrzeby tych gier. Świetnie budowały klimat poszczególnych edycji i po prostu pasowały do piłkarskiej otoczki. Przynajmniej tak samo kultowym soundtrackiem, tylko że rapowym (przeczytaliście to głosem Belmondo?) może być ten, który usłyszymy w nowej odsłonie NBA 2k, w której roi się od zeszłorocznych hitów.