Hip Hop,News

Zeus stworzyłby sobie rapera, a Ty?

Izabela Smolińska -
Hip Hop,News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Zeus stworzyłby sobie rapera, a Ty?

Graliście w popularne kiedyś Simsy i budowaliście dom? Pewnie kiedyś tam graliście. Pewnie przynajmniej niektórzy z Was. Teraz możecie pograć sobie w coś podobnego, a jednak inaczej. Możecie stworzyć sobie rapera i zbudować z nim muzyczne studio.

Akcja rozpoczyna się w latach 80. Ty jesteś raperem (tak tak, marzenia się spełniają!) i właśnie otwierasz pierwsze muzyczne studio. Co prawda jeszcze nie we własnym, a w wynajętym mieszkaniu, ale jak na początek – i tak całkiem nieźle (nie musisz działać w piwnicy ani w garażu). Twoje zadanie jest proste: wyjść z undergroundu i wbić się w mainstream albo stworzyć markę odzieżową.

Oczywiście, jak to w życiu, również i w grze brakuje Ci pieniędzy na biznes, bo jako początkujący raper budżet masz na tyle ograniczony, że musisz wciąż wybierać gdzie i jak przekierowywać środki. Kawałki, które wyprodukujesz ocenia branżowa prasa, to generuje wyniki sprzedaży, a ta generuje… hajs. No życie 😉

Co dalej? To zależy od Ciebie. Możesz pójść w beefy, możesz w strzelaniny, możesz być członkiem gangu albo działać poprawnie – słowem, ograniczają cię jedynie reguły hip-hopowego świata. W tle rozgrywają się wszystkie prawdziwe wydarzenia rap-gry (i tej polskiej i zagranicznej). Możesz więc nawet zostać świadkiem tego, jak ginie Tupak. Dopełnieniem całości jest oczywiście oryginalna muzyka unosząca się w tle. To co? Wchodzimy w klimat?:

Rap Tycoon to projekt jednoosobowego studia Airem i kolejny dowód na to, że na rynku gier radzimy sobie nieźle. Dostajemy bowiem produkt made in Poland, który pozwala nam chociaż na kilka chwil przenieść się do świata, w którym to właśnie my rządzimy najważniejszymi zasadami hip-hopu. No fajne. Pewnie m.in. dlatego projekt wsparła spora grupa polskich raperów, m.in Fazi, Flint, Guova, Hurragun (Żywy Rap), K2, Komil, Kukon, Mikser, Oxon. Ostatnio dołączył do nich Zeus. Podobno lista jeszcze nie jest zamknięta!

Premiera gry przewidziana jest na pierwszą połowę 2019 roku, powinna więc ukazać się w najbliższych miesiącach. Chcecie pilotowa sprawę na bieżąco? Możecie to robić na fanpage’u twórcy.

fot. Rap Tycon, fanpage  

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Klasyka vs industrializm: dwa podejścia Abloha do projektowania

Od ogłoszenia Virgila Abloha dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton minął już prawie rok. Obaw, czy Amerykanin poradzi sobie w świecie "wysokiej mody", nie brakowało. Jak pokazują wyniki finansowe, Louis Vuitton (a w zasadzie całe LVMH) radzi sobie jednak lepiej niż kiedykolwiek. Dziś przyjrzymy się dwóm różnym podejściom do projektowania Virgila – we wspomnianym LV i jego własnej marce, Off-White.

Hip Hop,News
Avi z platyną Białasa. Koniec konfliktu czy nowa runda?

Od finału WOŚP minął już ponad miesiąc, jednak niektóre z akcji dopiero się kończą. O raperach, którzy się w nie zaangażowali mogliście przeczytać tu. Wśród nich był Białas - licytacja jego platynowego „H8M4” właśnie się zakończyła. Poszedł za okrągłe 10 000 zł. I tu - mała niespodzianka.