Hip Hop,News

Zioło, raper i producent z Wrocławia, nie żyje

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Zioło, raper i producent z Wrocławia, nie żyje

Bardzo smutna informacja z Dolnego Śląska. Raper i producent Zioło, znany chociażby ze współpracy z Tym Typem Mesem, ZETENWUPE, Kubą Knapem, KęKę czy Kiddem i Laikike1’em, nie żyje.

Zioło konsekwentnie zaznaczał swoje istnienie w rapgrze, ale szerzej dał się poznać przy okazji trzeciej edycji Młodych Wilków Popkillera. Część mogła go już wówczas kojarzyć z produkcji bitu do „Ten zwykły we mnie” Tego Typa Mesa z albumu „Zamach na przeciętność”. Raper zwracał uwagę humorystycznym, ale jednocześnie bardzo rzeczowym i punktującym podejściem do świata i otoczenia. Produkcyjnie potrafił zadziwić niestandardowym brzmieniem i rozwiązaniami aranżacyjnymi (wystarczy porównać choćby „Jeden Kraj” KęKę z „Ill Communication” Kidda).

To już trzecia śmierć w polskiej rapgrze w przeciągu tego roku. W lutym pożegnaliśmy Leha, w lipcu Racę.

fot. kadr z klipu „Zioło – Ofiary / Głupi [Official Video]”, youtube.com/UrbanRecTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Pezet o Ronnie’m Ferrari: „Nie chciałbym być z nim wrzucany do jednego worka”

Od premiery "Muzyki Współczesnej" minął już prawie miesiąc, a szósty album Pezeta był jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszych) premier tego roku. Dlaczego? O tym już pisaliśmy, ale w dużym skrócie szybko przypomnijmy – Paweł, mimo że jest reprezentantem starej szkoły, wcale w niej nie zostaje. I tak, czerpiąc przede wszystkim z szeroko pojętych elektronicznych brzmień lat 90., stworzył album na wskroś nowoczesny.

Hip Hop,News
Miętha o Belmondo: Zrobiło nam się przykro. Mamy nadzieję na powrót

Wszyscy byliśmy zaskoczeni, kiedy okazało się, że Skip odłoży swoją solową twórczość, która notabene wzbudziła spore zainteresowanie, na koszt współpracy z AWGSem pod szyldem "Miętha". Jej efektem była jednak alternatywna względem innych, obecnie ukazujących się albumów, produkcja pt. "Audioportret". W rozmowie z Karolem Paciorkiem artyści opowiadają nie tylko o jej powstaniu, ale poruszają również temat Belmondo czy chociażby Kozy. Nie obyło się również bez ostrzeżenia w stronę reszty raperów.