Gaming

Znamy datę premiery Far Cry 6! Jest pierwszy gameplay i są pierwsze wrażenia

Oliwier Orłowski -
Far Cry 6
Far Cry 6
Gaming - - Dodane przez Oliwier Orłowski

Znamy datę premiery Far Cry 6! Jest pierwszy gameplay i są pierwsze wrażenia

Dzisiaj przy okazji oglądania trailera oraz pierwszego gameplayu z Far Cry 6, poznaliśmy przesuniętą datę premiery gry. Jeżeli lubicie karaibskie klimaty, charyzmatycznych głównych bohaterów, walkę z okrutnymi dyktatorami, ciężką broń, wybuchy, aligatory oraz… jamniki, macie na co czekać!

Far Cry 6 zapowiedziano już w lipcu 2020 roku podczas Ubisoft Forward. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że w nową odsłonę wieloletniej serii zagramy dokładnie 18 lutego 2021 roku. Niestety, w październiku 2020 roku Ubisoft poinformował fanów o przesunięciu premiery na nie znaną dotychczas datę. Dopiero w piątek 28 maja podczas livestreamu z prezentacją gry dowiedzieliśmy, że data wydania została przesunięta na 7 października tego roku. Odsłona będzie dostępna na Xboxa, Playstation oraz PC-ety.

Karaibskie wybryki na karaibskiej wyspie

Po średnio ocenionym przez graczy Far Cry New Dawn szósta odsłona serii zapowiada się naprawdę obiecująco. Akcja gry będzie toczyć się na karaibskiej wyspie Yara, którą rządzi dyktator Antón Castillo. Syn tyrana, Diego, jest niepewny swojej przyszłości, ale ojciec poucza go, aby ten poszedł w jego ślady. Wyspa ma być największą i najbardziej zróżnicowaną mapą z całej serii. Będziemy poruszać się od terenów tropikalnej dżungli, po stolicę Yary – Esperanzę. Gracz wcieli się w Dani Rojas, czyli żołnierza walczącego w ruchu oporu Guerilla. Partyzanci chcą pozbyć Antóna i odbudować zniszczony wojną kraj. O wiele bardziej zróżnicowana będzie broń. W naszym arsenale będą mogły znaleźć się nie tylko zwykłe karabiny, lecz także miotacze ognia i improwizowane bronie np. wyrzutnia płyt odtwarzających muzykę. Po raz pierwszy przyjdzie nam walczyć też z bardziej zaawansowanymi pojazdami – śmiercionośnymi czołgami. Nowością będą także „bojowe plecaki”. Pozwolą nam unieść się w powietrzę lub wystrzelić wybuchowe pociski, aby zrobić miazgę z naszych wrogów. W Far Cry 6 w walce będą nam pomagać także towarzysze. Podczas gameplayu widzieliśmy tylko dwóch z nich, ale możliwe, że będzie ich więcej. Jednym z nich był aligator, rozszarpujący naszych wrogów na kawałki. Zaś drugim zwykły jamnik. Nie wiadomo, jakie możliwości będzie miał nasz mały przyjaciel.

Czy ta odsłona będzie kolejnym sukcesem Ubisoftu? Póki co trudno powiedzieć. Gra zapowiada się naprawdę obiecująco. Jak będzie więc wyglądać na ekranach naszych monitorów?

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Ukryte like na Instagramie – jak i dlaczego włączyć tę funkcję?
ukryte like na instagrammie

Instagram testował to rozwiązanie od dawna. Już w okolicach lipca 2019 roku, czyli prawie dwa lata temu, pojawiły się pierwsze możliwości ukrycia liczby polubień przez niektórych użytkowników. Po dwóch latach, 26 maja tego roku oficjalnie wprowadzono ukryte like na Instagramie. Jak ukryć instagramowe "serduszka" i dlaczego mielibyście to zrobić?

Lifestyle
Jaki jest największy problem „Sexify”?
sexify

Premiera polskiego serialu Netflixa odbyła się 28 kwietnia tego roku. W ciągu miesiąca od premiery serial zebrał wiele pozytywnych ocen, a najbardziej uznani krytycy, m.in. Tomasz Raczek, zachwycali się nad jakością rodzimej produkcji. Delikatnie mówiąc, nie podzielam ich zachwytów. Jaki jest największy problem Sexify?