Hip Hop

Znudziła Ci się playlista? YouTube pomoże! Najlepsze kanały muzyczne w internecie

Anna Cecocho -
Music
Music
Hip Hop - - Dodane przez Anna Cecocho

Znudziła Ci się playlista? YouTube pomoże! Najlepsze kanały muzyczne w internecie

Chyba każdy z nas kojarzy to uczucie, gdy zgrane kawałki – chociaż tak ulubione – zaczynają trochę nudzić. W końcu każdy, nawet najlepiej dograny związek, potrzebuje czasami odrobiny oddechu. Tu na ratunek wkracza superbohater YouTube. A wraz z nim, kanały promujące świeżą, dobrą muzykę. Przedstawiamy kilka tych, na których naprawdę warto się zatrzymać.

1.COLORS

Nie znasz Colors? Musisz poznać. Koncepcja tego kanału polega na zapraszaniu artystów (najczęściej z gatunku R&B, hip-hop, czy soul) i przedstawianiu ich muzyki za pomocą… kolorów! W trakcie nagrań studio zamienia się w jednolitą, piękną barwę, która oddawać ma charakter danego utworu i jego wykonawcy. Na kanale można zobaczyć m.in. występ Masego, Goldlinka, czy Billie Eilish, która ze swoim kawałkiem „idontwannabeyouanymore” w 9 miesięcy uzyskała 50 milionów wyświetleń. Warto zasubskrybować, bo Colors to swoista kopalnia muzycznych perełek.

2. NPR Music

Ich najpopularniejsza seria – „Tiny Desk Concert” – cieszy nie tylko uszy, ale również oczy. W wielkim skrócie, wygląda to mniej więcej tak: artyści dają mały koncert, a w trakcie opowiadają, tańczą i włączają do zabawy publiczność. Zwykle jest zabawnie, bywa nieprzewidywalnie. Tyler the Creator, w czasie takiego występu kazał członkom swojego zespołu oraz kilku słuchaczom przedstawić się i opowiedzieć jeden fun fact o sobie. Z wielkich nazwisk z NPR Music wzięli udział m.in. The Roots, Mac Miller oraz Anderson Paak, ale kanał to też świetna okazja, by poznać tych bardziej niszowych lub (jeszcze) mniej znanych artystów. W końcu po to odkleiliśmy się od „swoich” playlist.

3. WORLDSTARHIPHOP

Jak sama nazwa wskazuje – to kanał dla fanów hip-hopu. Można tu znaleźć wielu dobrych, zagranicznych raperów. A jak rap, to i blink blink. Nie ma tu już więc miejsca na oszczędną scenografię z jednobarwnym tłem czy sklep muzyczny. Tu są teledyski. I to z prawdziwego zdarzenia. Warto dodać, że Worldstarhiphop znalazło się na 33 miejscu najbardziej oglądanych kanałów na YouTube w styczniu 2019 roku. Znudziło wam się słuchanie w kółko A$AP’a Rocky’ego i szukacie czegoś świeżego? Wejdźcie na Worldstarhiphop.

4. Boiler Room

Dobra, ten kanał nie ma z hip-hopem praktycznie nic wspólnego. Ale i tak warto tu zajrzeć. Boiler Room bazuje na Dj Setach. I bardzo i mniej znanych Dj-i/ producentów. To też kopalnia dla tych, którzy kochają muzyczną archeologię. Można tu odkryć stare Dj Sety ludzi, którzy dzisiaj stali się gwiazdami światowego formatu. Weźmy chociażby producenta Flume, który swój Boiler Room zagrał w 2013 roku. Ciekawe, czy ktokolwiek przypuszczał wtedy, że mało komu znany Flume kilka lat później osiągnie swoim remixem „You & Me” prawie 114 milionów wyświetleń. Wchodźcie na Boiler Room. Może sami odkryjecie Dj-a, który dwa lata później będzie grał na Tomorrowlandzie.

5. Kinda Neat

Założenie tego kanału jest proste. Najpierw artysta udziela przeszło godzinnego wywiadu. Ten staje się podcastem. Potem, w kolejnym filmie, wykonuje jeden ze swoich utworów. Sama piosenka jest nagrywana w małym, amatorsko oklejonym komiksami, pokoju. To właśnie tworzy intymny i niepowtarzalny nastrój. Kinda Neat to więc nie tylko muzyka. Można tu znaleźć ciekawe wywiady z gwiazdami formatu Ghostmane’a, czy Night Lovella. To też (podobie jak NPR Music) miejsce promujące wielu dopiero wschodzących artystów. Mimo dość długiej obecności na rynku (kanał istnieje od 2013 roku), liczba subskrypcji jest tu dość niewielka – wynosi około 300 tysięcy. Ale „niszowe”, nie znaczy przecież „gorsze”. W końcu, nie samym mainstreamem żyje człowiek.

6. Kstyk

To mamy zagraniczną piątkę. Ale przecież my też mamy czym się pochwalić. Polski KSTYK pod względem tropienia undergroundowych muzyków w niczym nie ustępuje światowym kanałom na YouTube. Zdaje się, że też właśnie z taką działalnością chce być utożsamiany. Określa się jako „kanał muzyczny skupiony na promowaniu utalentowanych wykonawców z podziemia”. Trzeba dodać, że jest to jakościowo naprawdę dobre podziemie, non stop skupione wokół młodych aspirujących i dobrze zapowiadających się artystów. W 2018 roku z tytułem „Ucho na podziemie” zadebiutował jako seria artykułów w radiowej Czwórce. Każdy, komu los Młodej Polski nie jest obojętny, powinien obserwować kanał Kstyk.

Fot. Emilio Garcia [unsplash.com]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Meek Mill i Drake w jednym kawałku! Epicki koniec sporu

Beef między raperami był jednym z najważniejszych w ostatnich latach. Jednym z tych, które kończą kariery. To, co spotkało potem Meek Milla, faktycznie nie należało do najprzyjemniejszych. O odsiadce nawet nie wspominamy.