Hip Hop

Żyjący raperzy, o których powinien powstać film

Anna Cecocho -
Kamera
Kamera
Hip Hop - - Dodane przez Anna Cecocho

Żyjący raperzy, o których powinien powstać film

Większość z nas chciałaby nie tylko posłuchać o życiu swoich ulubionych raperów w piosenkach, ale również móc je zobaczyć. Przedstawiamy zatem tych, którzy naszym subiektywnym zdaniem szczególnie zasługują, by ich historia została przeniesiona na wielki ekran!

Kanye West
Zdjęcie z klipu „Runaway” [youtube]

Bez wątpienia wychowany w Chicago muzyk Kanye Omar West jest równie wybitnym artystą, co kontrowersyjną postacią. Raper od długiego czasu zmaga się z ciężką depresją. W 2010 roku przyznał, że chciał popełnić samobójstwo, a po wygłoszonej w 2016 roku przemowie o poparciu Donalda Trumpa w wyborach, trafił do szpitala z podejrzeniami halucynacji i paranoi. Nieustannie też możemy obserwować jego wyskoki na Twitterze. Wylewa tam wszystkie swoje myśli. No, może nie wszystkie, bo ogranicza go limit 280 znaków. Nie można zapomnieć również o tym, że obok kariery muzycznej Kanye zajmuje się projektowaniem butów i odzieży. I to ze świetnym skutkiem. Ta kolorowa mozaika powoduje, że pełnometrażowy film o nim stałby się hitem.

Zdjęcie z klipu „HUMBLE.” [youtube]

Pierwszy w historii raper z nagrodą Pulitzera? Dwanaście zdobytych nagród Grammy oraz trzydzieści siedem nominacji? Tak, mowa tu o Kendricku Lamarze, którego sukces wręcz prosi się o uwiecznienie na wielkim ekranie. Urodzony w amerykańskim getcie – Compton – już jako dziecko miał styczność z zabójstwami, kradzieżami i narkotykami. To właśnie rap pomógł mu wówczas uciec z toksycznego środowiska i zabłysnąć talentem na całym świecie. Film o Kendricku na pewno zainteresowałby nie tylko fanów tego genialnego artysty.

Post Malone
Zdjęcie z klipu „Congratulations” [youtube]

Post Malone i jego kariera to ucieleśnienie amerykańskiego snu. Muzyczne początki zawdzięcza streamom z gier swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, gdzie umilał czas, grając na gitarze i śpiewając covery. Później pojawiła się gra Guitar Hero, dzięki której zaczął poważniej myśleć o muzyce. Następnie przeniósł na FL Studio. Tam już naprawdę serio tworzył swoje pierwsze kawałki. W 2015 roku na Soundcloudzie pojawił się jego singiel „White Iverson”, który obecnie już pięciokrotnie pokrył się platyną! Tak oto Austin Post stał się jednym z bardziej wpływowych raperów dzisiejszych czasów. Oceńcie sami – czy ta historia przeniesiona na ekran nie byłaby przebojem w multipleksach?

Tacy artyści zasługują na własny, co ważne – niepośmiertny film. Ich historie mogłyby zainspirować setki ludzi do działania i spełniania marzeń. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że za niedługo jakiś reżyser podejmie się takiego wyzwania.

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Maxim wypuszcza nowy singiel. DUMA. Tytuł zobowiązuje

Maxim ogłasza na Facebooku: Napisałem jeden z najważniejszych numerów w swoim życiu, zachęcając w ten sposób do słuchania swojego nowego singla.

Wygląda na to, że nie tylko Małpa z pełną parą zaczął Nowy Rok i na całego ruszył do pracy (preorder jego najnowszego krążka można kupić w sieci od dziś, dokładnie od godz. 16.00). Również Maxim postanowił o sobie przypomnieć. Białostocki raper z dużym zaangażowaniem promuje swój najnowszy singiel. Powiedzieć można jedno – jeśli konsekwentnie będzie podążał tym tropem, szykuje się naprawdę dobry krążek, na którego premierę warto będzie czekać.

Za grafikę „Dumy” odpowiada Piotr Saniev Saniewski, za mastering Paweł Dukato Czaczkowski. Posłuchajcie sami.

fot. Duma/Youtube

Zostaw komentarz

News
Saful u Kuźniara: Został dilerem, mógł być policjantem

Serial „Ślepnąc od świateł” okazał się sukcesem na skalę Europy. Saful Kamil Nożyński nie ukrywa, że jego życie uległo sporej zmianie. A przygoda z aktorstwem dopiero się zaczyna. 

W czwartek rano Saful zagościł na fotelu pasażera w onetowym wehikule prowadzonym przez Jarka Kuźniara. Tym razem (na szczęście) redaktor powstrzymał się od śmieszkowania, które swego czasu totalnie położyło wywiad z Mesem. Saful opowiedział natomiast o pewnej propozycji, którą musiał odrzucić…

Ogólnie, dzięki sukcesowi serialu, na brak propozycji raper nie narzeka. Niektóre z nich są dosyć niecodzienne. Trafiło się nawet… reality show. – To są ciekawe oferty finansowe i tyle, ale ja chcę się rozwijać i jako aktor i jako raper. Pewne rzeczy mogą blokować ten rozwój – zaznaczył Saful i podkreślił, że ważne jest angażowanie się w ciekawe projekty, a nie wyłącznie w te, które zapewnią dobry zarobek. – Była jeszcze jedna fajna oferta, ale ze względu na to, że jestem raperem, nie chcę wdawać się w szczegóły, to ta oferta mi nie pasowała – wspomniał.

Czyżby chodziło o zagranie postaci związanej z wymiarem sprawiedliwości? Ten temat wśród polskich raperów wciąż wzbudza obrzydzenie, choć w USA policjantów grali już pierwszoligowi zawodnicy.

– Nie sądziłem, że tak długo będzie się to mielić. (…) Jest nowy rok i zupełnie nowa fala. Ta kula śniegowa się kręci – skwitował sukces, który, o ile jeszcze nie nastąpił w pełni, z pewnością już niedługo nadejdzie. Pamiętajmy, że nie tak dawno Saful został ciachem roku 2018

Wywiad dla Onet Rano do obejrzenia poniżej:

Fot. „Ślepnąc od świateł”, YouTube/HBO PolskaF

Zostaw komentarz