News

10 najpopularniejszych piosenek, do których w tym roku tańczył TikTok!

Michał Fitz -
tiktok 2020
tiktok 2020
News - - Dodane przez Michał Fitz

10 najpopularniejszych piosenek, do których w tym roku tańczył TikTok!

Z tym, że TikTok zmienił nieco branżę muzyczną nie można dyskutować. Nie chodzi już nawet o to, czego się w związku z tym słuchało, ale jak tworzyło. Wielu artystów produkowało w końcu treści, kładąc spory nacisk na to, by dobrze poradziły sobie właśnie na tej platformie, a nie streamingach.

W związku z tym można było przypuszczać, że najpopularniejsze utwory z TikToka będą znacznie różniły się od tych najczęściej słuchanych chociażby na Spotify. Zresztą, dzięki rocznym podsumowaniom obydwu serwisów można to dobrze porównać i zobaczyć, że faktycznie jest spora różnica między tym, czego świat lubi słuchać, a do czego woli tańczyć i tworzyć układy.

  1. „Savage Love” (Laxed – Siren Beat) – Jawsh 685 & Jason Derulo
  2. „Savage Remix” – Megan Thee Stallion (feat. Beyoncé)
  3. „OUT WEST” – Travis Scott (feat. Young Thug)
  4. „WAP” – Cardi B (feat. Megan Thee Stallion)
  5. „Say So” – Doja Cat
  6. „Tap In” – Saweetie
  7. „The Box” – Roddy Ricch
  8. „Rags2Riches” – Rod Wave (feat. ATR Son Son)
  9. „Supalonely” – BENEE (feat. Gus Dapperton)
  10. „What You Know Bout Love” – Pop Smoke

Jak widać, w topce próżno szukać Bad Bunny’ego czy nawet niezwykle tanecznego J Balvina, którzy przecież zdominowali ten rok, jeśli chodzi o serwis Spotify. Trzeba jednak zaznaczyć, że ci panowie po prostu tworzyli przyjemną dla wielu muzykę, a ta używana na TikToku nawet nie musi taka być. Wystarczy, że ma chwytliwy tekst i odpowiednio opracowaną do niego choreografię, czego najlepszym przykładem jest właśnie „Savage” od Megan Thee Stallion.

Na swojej oficjalnej stronie TikTok pokusił się o znacznie więcej podsumowań. Jeśli interesuje Was cały ten fenomen albo chcecie stać się gwiazdami tej platformy, śmiało możecie poczytać też o tym, która gwiazda najchętniej udzielała się w filmikach lub o tym, jakie szybkie danie było hitem aplikacji w tym roku. Te naleśniki w formie płatków śniadaniowych serio bym zjadł.

fot. kadr z klipu „Doja Cat – Say So (Official Video)”, YouTube.com/Doja Cat

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Tej kolaboracji oraz inicjatywy ani trochę się nie spodziewaliśmy!
przyłu

"BIONICLE" to kolejny singiel promujący drugi album Przyła. Gościnnie udzielił się na nim Janusz Walczuk. Artyści mają na pozór inne stylówki, ale w tym numerze bardzo dobrze się uzupełniają. Razem zrobili naprawdę solidny utwór!

Lifestyle
Drake prezentuje imponującą kolaborację z Nike! NOCTA to nowy rozdział
Drake Nike Nocta

Swego czasu sporo mówiło się o współpracy Drake'a z Adidasem, ale ostatecznie stosunki rapera z marką stały się skomplikowane. Drizzy pracuje teraz jednak nad wielkim projektem razem z Nike, co może pomóc mu w promocji planowanej na 2021 nowej płyty.