Ranking

4 seriale, które musisz obejrzeć, zanim dopadnie Cię koronawirus

Michał Fitz -
Ranking - - Dodane przez Michał Fitz

4 seriale, które musisz obejrzeć, zanim dopadnie Cię koronawirus

Nasi przodkowie bili się w wielu wojnach, a tą, z którą my obecnie się borykamy, możemy zwyciężyć zwyczajnym siedzeniem w domu. Szkoda byłoby tej sytuacji nie wykorzystać, prawda? Warto więc pozostać przed komputerem lub w ciepłym łóżeczku, by tytułowy koronawirus nawet nie miał szans nas dopaść. Wiemy, że po jakimś czasie takie siedzenie może zrobić się nużące, dlatego spieszymy do Was z pomocą. Mamy 4 seriale, które nie tylko zabiją wam czas, ale także pomogą odnaleźć się w tej trudnej i niewygodnej sytuacji.

Brickleberry

Choć sprawa jest poważna, bo wiele osób straciło zdrowie i życie w związku z obecną sytuacją, nie możemy tylko się zamartwiać. Jeśli coś ma Was nie tylko rozchmurzyć, ale również wciągnąć i sprawić, że na chwilę zapomnicie o obecnych troskach, to właśnie Brickleberry. To przekomiczna, bezpardonowa kreskówka dla dorosłych, która nie szczypie się z humorem. Żarty w tym serialu są mocne i często traktują o poważnych sprawach, co pozwoli Wam przyzwyczaić się do memów o koronawirusie. Dzięki tej kreskówce na wszelkie tragedie i dramaty będziecie patrzyli z lekkim przymrużeniem oka, więc będzie Wam je łatwiej przejść.
Michał

Czarnobyl

Ten serial niekoniecznie podniesie Was na duchu, ale z pewnością pozwoli oderwać się od kolejnych nienajlepszych wiadomości związanych z pandemią. Katastrofa, która wydarzyła się w Czarnobylu prawie 34 lata temu, w produkcji HBO opowiedziana została z perspektywy dotkniętych jej ludzi – pracowników elektrowni, którzy starają się dotrzeć do jej przyczyn, oraz ich rodzin. Istotą fabuły, bardziej niż prawda historyczna, są zatem wątki dotyczące bohaterów. Mimo tego „Czarnobyl” w poruszający, wręcz wstrząsający, sposób nakreśla katastrofę, działania polityczne w jej obliczu i ich konsekwencje.
Klementyna

Skazany na śmierć

Część osób może kojarzyć serial jeszcze jak był emitowany w polskiej telewizji. Było to z 10 lat temu. Jednak nie wszystkie sezony ukazały się w Polsacie. Głównym wątkiem serialu jest ucieczka z więzienia. Michael Scofield, główny bohater, celowo dopuścił się przestępstwa, aby uwolnić brata, który został skazany na karę śmierci. Cała akcja zaczyna się w więzieniu Fox River. Michael ma cały plan ucieczki ze sobą i to dosłownie. Wytatuował na ciele mapę więzienia i wszystkie szczegóły jak wydostać się na wolność. Jednak do swojego pomysłu musi wcielić nowych członków, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Niestety, nie obędzie się bez komplikacji. I na tym zakończę, aby za dużo nie zdradzić, a chciałbym, bo to jeden z moich ulubionych seriali. Co ciekawe, 5 sezon został wypuszczony 7 lat po zakończeniu poprzedniego. Nikt się tego nie spodziewał, ale była to miła niespodzianka dla fanów przygód uciekinierów.
Jakub

Locke & Key

Jeśli ktoś lubi seriale, które zaskakują, są tajemnicze i mega wciagają to Locke&Key jest właśnie dla takich osób. Kobieta z trójką swoich dzieci po tragicznej śmierci ich ojca przeprowadza się do rodzinnego domu zmarłego mężczyzny. I tu zaczyna się magia – prawdziwa magia! Dzieci słyszą szepty, które doprowadzają ich do kluczy, które włożone i przekręcone w odpowiednich miejscach robią niesamowite rzeczy! Jeden z nich pozwala wejść do swojej głowy i tam między innymi zobaczyć swoje wspomnienia lub rzeczy z przeszłości, których do końca nie pamiętamy. Co robi reszta kluczy? Musicie zobaczyć sami! Serial pełen zwrotów akcji, nieprzewidywanych zdarzeń, posiadający pare wątków. Pochłania w całości tak, że nie wiecie kiedy skończył się cały sezon! Osobiście nie mogę doczekać się kolejnego!
Patryk

fot. fotos z filmu Ted

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Raprospekcja: „Chamskie Rzeczy” wciąż intrygują?

Pierwsze solo od Eripe, które nie przeszło bez echa w środowisku rapowym. Można chyba śmiało powiedzieć, że płyta przyjęła się bardzo dobrze jak na debiut. Jeśli ktoś lubi mocne i aroganckie wersy to tu znajdzie ich pełno. Ilość punchline'ów na tym albumie jest większa niż niektórych raperów przez całą karierę. Bezkompromisowość, nie przebieranie w słowach i dosadne przemyślenia to coś co charakteryzuje Eripe.

Felieton,Hip Hop
Na pierwszy rzut ucha: chillwagon – thailive

Nowy sezon chillwagonu budził sporo emocji. Pierwsza edycja była niewątpliwym sukcesem, choć fani zawiedli się pod koniec otrzymanym preorderem płyty. Mogłoby się wydawać, że artyści wjadą w drugi sezon z buta jakimś chwytliwym i przyjemnym bangarkiem, by znów zaskarbić sobie zaufanie słuchaczy, ale nie zdecydowali się na to, bo przecież są chillwagonem i robią, co chcą. Dostarczyli nam więc eksperymentalny track obok, którego nie sposób przejść obojętnie.