Hip Hop,News

A$AP Rocky wrócił do USA, ale wyrok jeszcze nie zapadł

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

A$AP Rocky wrócił do USA, ale wyrok jeszcze nie zapadł

Słuchacze odetchnęli z ulgą, kiedy Donald Trump poinformował, że Flacko wraca do USA. Jednak jest to spowodowane raczej dobrą wolą szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości niż realnym powodem do radości, bo wyrok w sprawie rapera jeszcze nie zapadł. W tym momencie nie możemy być niczego pewni, choć dzieje się mniej więcej to, co przewidywałem jakiś czas temu – po rozpatrzeniu wszystkich „za” i „przeciw” prokuratura dała za wygraną, a Rocky w podzięce nie wytoczy procesu o odszkodowanie.

Nie zmienia to faktu, że wyrok poznamy 14. sierpnia. Prawdopodobnie będzie uniewinniający, bo jak podaje TMZ, Rocky nie będzie musiał wracać do Szwecji na rozprawę – orzeczenie zostanie wydane w formie papierowej. Deklaracja braku dochodzenia odszkodowania też na to wskazuje. Podziękowania dla sądu również:

Jakiś czas temu przewidywałem również, że Trump wykorzysta sytuację, by zyskać w oczach prasy i ewentualnych wyborców. Okazuje się jednak, że mógł się na tym mocno przejechać, bo pod jego tweetem o powrocie Flacko do domu, rozgorzała dyskusja, piętnująca podejście prezydenta Stanów Zjednoczonych do sprawy, jako niegodne i powodowane wyłącznie chęcią zysku:

Trump faktycznie robi wszystko, żeby sprawiać wrażenie, jakoby uwolnienie Rocky’ego było jego zasługą, ale jest to przede wszystkim zasługa materiałów dowodowych i zeznań obu stron. Niemniej werdykt poznamy dopiero 14. sierpnia i choć Rocky może nie zostać osadzony, to być może będzie musiał zapłacić poszkodowanemu odszkodowanie, o które się ubiegał.

Całą historię A$AP Rocky’ego opisywaliśmy na bieżąco:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
  4. A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy
  5. „Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa

fot. kadr z klipu „A$AP Rocky – Fukk Sleep (Official Video) ft. FKA twigs”, youtube.com/ASAPROCKYUPTOWN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Wywiad
Portretował Taco, Otsochodzi, czy Dawida Podsiadło. Bartosz Żuber o pasji, która zaprowadziła go z Koszalina do Detroit

Historia Bartka jest inspirująca z kilku powodów. Po pierwsze jego rozpoznawalność jest wynikiem pracy nad warsztatem, co specjalnie nie powinno dziwić, ale - po drugie - sytuacja mogła potoczyć się inaczej, gdyby nie jeden z projektów, które musiał zrobić na studia. Jeśli nie wiecie, o kim mowa, to wkrótce się to zmieni. Jest szansa, że będziecie oglądać okładki płyt ulubionych raperów, które wyszły spod jego ręki. Nam opowiedział o tym, dlaczego polski hip-hop inspiruje do tworzenia sztuk wizualnych.

Hip Hop,News
Jedni z pionierów warszawskiego hip-hopu wracają z albumem… nagranym 20 lat temu

Jeśli myślicie, że "Lost Tapes" Nasa to szczyt wydawania rzeczy archiwalnych, zapomnijcie - Trials X, jedni z pionierów warszawskiej sceny, wracają z albumem nagranym w 1998 roku! To pierwsza taka sytuacja w historii polskiego hip-hopu, kiedy zarówno starzy, jak i młodzi, słuchacze będą mogli posłuchać całego albumu sprzed lat po raz pierwszy w tym samym momencie. Raczej obejdzie się bez tekstów typu "gimby nie znają" czy boriksonowego, niesamowicie zaraźliwego "robili cię na druuutach". Mocy starej szkoły doświadczymy wszyscy w tym samym momencie.