Hip Hop,News

Adi Nowak: Jedną nogą musisz zaspokajać siebie, a drugą fana

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Adi Nowak: Jedną nogą musisz zaspokajać siebie, a drugą fana

Adi Nowak, dotychczas związany wydawniczo z Asfalt Records, przeszedł niedawno do ekipy SBM Label. Krok zaskakujący, towarzyszący mu singiel jeszcze bardziej, ale liczby i proporcja like’ów do dislike’ów raczej nie kłamią – nie jest turbo świetnie, ale na pewno nie jest źle, a to już dużo mówi o tym, jak fanbase wytwórni powoli przyzwyczaja się do nowych pomysłów Solara na nowości obsadowe.

Nowak zagościł z tej okazji u Gargamela w radiowej Czwórce i panowie troszkę porozmawiali o tym, co w trawie piszczy i czego możemy się spodziewać. Jeśli nie jesteście przekonani do pierwszego singla, to Adi uspokaja, że to najgrubszy lot na płycie i reszta będzie już bardziej przystępna, ale to zawsze jest swego rodzaju dylemat.

Znowu ta metafora nóg, tych kroków stawianych. Jedną nogą musisz zaspokajać siebie, a drugą fana. Fajnie, jeżeli wszystko się jakoś godzi z twoim „ja” i z zamysłem artystycznym. Rozmawiałem z wieloma ludźmi z branży, którzy narzekają, że nie mogą czegoś zrobić, jak chcą, bo słuchacz nie pozwoli, a ja staram się troszkę to pier#olić, a jednocześnie zachować respekt dla wymogów słuchacza.

Gargamel porusza również wątek utworu „Słój na pety”, który jest swoistym ekologicznym protest songiem. Jak doszło do jego powstania i w jakich warunkach sprawdziłby się lepiej?

To próba zrobienia czegoś, co jest ciekawe, wartościowe, moralizujące, choć to bywa odpychające, ale tak, żeby nie było odpychające. (…) Starałem się to zrobić w miły i przystępny sposób, też w mało rapowy. W ogóle nie rapowy (śmiech). (…) Przejdziesz 20 metrów po chodniku i zobaczysz 15 niedopałków papierosa. Czy to faktycznie sprawia taki problem, podejść dwa metry do śmietnika?

Nowak zaznacza, że numer mógł mieć większy wpływ, gdyby numer obsadzono takimi postaciami jak Paluch, Taconafide, KęKę, Sarius, Białas, Bedoes, Maryla Rodowicz z Brodką na refrenach, a na bankiecie promocyjnym Wojewódzki, Gargamel, Lotek i Abstrachuje. Eko posse-cut? Czekamy. Temu panu się udało:

Raper zaznacza, że „moda na bycie eko” może być odbierana pejoratywnie, ale chodzi o coś innego.

Wmówiono nam, że podążanie za modą jest złe. (…) Trzeba zastanowić się, czy coś jest słuszne, a nie, czy jest modą.

Z nowym projektem zmienia się nieco podejście Nowaka do twórczości. Wreszcie doczekamy się większych kooperacji na linii raper-goście.

Zrobię to sam, żeby potem nikt mi nie mówił, że ktoś mi jakoś pomógł. (…) Teraz jestem w takim punkcie, że nikt nie powie, że coś dostałem. (…) Feauturingi będą.

Cały wywiad ogarniecie sobie tutaj:

fot. kadr z wideo „Adi Nowak – Hello Win! (prod. Sarnvla)”, youtube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
GSP o Belmondo: Jakby przyszedł do mnie (…) nikt by się nie dowiedział

Niespodziewanie w nocy do sieci trafiła godzinna rozmowa Winiego z GSP. To, co wszystkich z pewnością wciąż interesuje, to sprawa Belmondo, i chociaż jak zaznaczył Wini – skandale go nie interesują - tak nie sposób było nie zapytać GSP o jego odczucia.

Hip Hop,News
Kanye West na prezydenta? Tak i to być może pod nowym nazwiskiem!
Kanye West - Follow God

Stwierdzenie, że Kanye West jest postacią nietuzinkową, to niedopowiedzenie mniej więcej tak mocne, jak określenie Sokoła niewielkim przedsiębiorcą. Amerykański raper co chwila nas czymś zaskakuje i już naprawdę nikogo nie dziwią zupełnie poważne wypowiedzi, w których przyznaje, że jest najlepszym artystą wszech czasów czy nagła zmiana gatunku muzycznego, w którym tworzy. Mało Wam? To dobrze, bo właśnie zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich i może nawet zmieni swoje nazwisko.