Hip Hop,News

Amerykański chillwagon dla oldbojów? Już w przyszłym roku!

Michał Fitz -
Snoop Dogg - Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)
Snoop Dogg - Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Amerykański chillwagon dla oldbojów? Już w przyszłym roku!

W Polsce ostatnie 12 miesięcy stało pod znakiem rapowych kolektywów. Kilka grup zdecydowało się na wydanie wspólnej płyty, sporo z nich również przy tym bawiło się w youtuberów. Nie wiadomo, czy Amerykanie zgapią od nas chęć do kręcenia vlogów przy okazji nagrywania piosenek, ale wiemy, że podłapali zajawkę na tworzenie grup. W przyszłym roku zadebiutuje ekipa, która spokojnie mogłaby być tym zabawowym wujkiem z wesela dla chillwagonu.

Skład jest zdecydowanie nie byle jaki. Ekipa będzie złożona ze Snoop Dogga, Too $horta, E-40 i Ice Cube’a. W programie Serch Says zdradził to drugi z tego zestawienia. Too $hort został bowiem zapytany o koncerty, których panowie w tym samym składzie już udzielali. Wtedy jednak sprowadzało się to tylko do występów na żywo, dzięki którym raperzy mogli zebrać pod sceną więcej ludzi, ale każdy z nich nawijał swój własny materiał. Rzekomo pewnego dnia panowie mieli uznać, że jest między nimi chemia i szkoda byłoby ją zmarnować, więc w trakcie pandemii zdzwonili się i szybko dogadali album.

Póki co nie wiadomo jeszcze, jaką nazwę przyjmie grupa ani jakim projektem dokładnie nas uraczy, choć należy się spodziewać, że panowie raczej nie odejdą od swoich ulubionych brzmień. Trapowo-drillowej płyty raczej nie ma się co spodziewać, ale można za to liczyć na zabawną, bujającą, a momentami nawet odpływającą muzykę, bo taką już potrafią robić, a nie wydaje się, by był to projekt, w którym raperzy spinaliby się, by rzucić jak najbardziej życiowe zwrotki o niebagatelnym przekazie.

Starsi słuchacze znają tych panów, ale dla młodszych już spieszę z wyjaśnieniem, by przedstawić chociaż pozostałą trójkę, bo zakładam, że nie ma osoby, która nie wie, kim jest Snoop Dogg. Too $hort to także legenda rapu z Zachodniego Wybrzeża, z tym, że z Oakland, a nie Los Angeles. Znany jest głównie ze swoich funkowych brzmień obłożonych pikantną, momentami ewidentnie zbereźną liryką. Na podobnych brzmieniach, ale już z nieco bardziej wyrafinowanymi tekstami leciał E-40, któremu również należy się miano legendy tamtej sceny. Ice Cube to oczywiście członek wielkiego N.W.A, jednego z najważniejszych kolektywów dla całego hip-hopu. Gdyby płyta w takim składzie wychodziła 25 lat temu, fani na całym świecie by oszaleli, a najlepsze jest to, że ćwierć dekady później, wcale nie muszą zrobić gorszego krążka, niż wówczas byli w stanie. Wspaniale!

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg – Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)”, YouTube.com/SnoopDoggTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Sasin wygrał wybory, które się nie odbyły, a PWN zostało gwiazdą własnego plebiscytu!
PWN

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe organizowany jest od 2016 roku. W tym roku, po raz pierwszy kapituła plebiscytu nie wybrała zwycięskiego słowa. 2020 rok jest tak zły, że nie da się go określić słowami akceptowalnymi przez PWN.

Lifestyle
Świąteczny prezent od twórców „Euforii” – pierwszy odcinek specjalny już na HBO!

4 grudnia w serwisie streamingowym HBO ukazał się pierwszy z dwóch okolicznościowych odcinków amerykańskiego serialu „Euforia”, a jego premiera telewizyjna odbędzie się jutro – 7 grudnia. Można przypuszczać, że akcja obu będzie rozgrywała się pomiędzy pierwszym a drugim sezonem.