Hip Hop,News

Belmondo powrócił… i nagrał numer o drzewach i grzybach z Kubą Knapem!

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Belmondo powrócił… i nagrał numer o drzewach i grzybach z Kubą Knapem!

Belmondo to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii polskiego hip-hopu. Teraz pojawił się gościnnie w utworze „Drzewa i Grzyby”.

Numer pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu The Gist i jest to trzeci singiel promujący album. Niedawno pisaliśmy, że Kuba Knap trochę się przebranżowił i został… rolnikiem. Swego czasu był jednym z lepiej zapowiadających się raperów swojego pokolenia. Większość raczej kojarzy jego stylówę, chociażby z numerów „Zbyt dziabnięty” czy ze zwrotki na kawałku „Żadnych zmartwień”. Teraz jego rap się delikatnie zmienił, ale wciąż potrafi robić to dobrze. I pokazał to w tym numerze. A jeśli chodzi o Belmondo, to nawinął tak jak do tego przyzwyczaił. Po pierwszym wersie można poznać, że to on. Jednak czy ta gościnka czymś szczególnym się wyróżnia? Raczej nie. Czy jest słaba? Też raczej nie. Jest po prostu poprawna. Numer sam w sobie jest luźny, taki do puszczenia w tle. Na pochwałę zasługuje za to podkład stworzony przez The Gist, który najbardziej z całości przypadł mi do gustu. Czy ten numer może zwiastować powrót Młodego G? Nie wiem, ale mam przeczucie, że w najbliższym czasie znów da o sobie znać słuchaczom.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Disney oficjalnie wprowadza pierwszą biseksualną postać! Dlaczego wątki LGBT muszą pojawiać się w popkulturze?
disney lgbt

Bohatera należącego do społeczności LGBT po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w maju tego roku, gdy na Disney+ premierę miał krótkometrażowy film Pixara, "Out". Produkcja opowiada o coming oucie przed rodzicami wchodzącego w dorosłe życie Grega, który jest gejem. Teraz natomiast, w serialu "The Owl House" na Disney Channel, poznajemy historię biseksualnej nastolatki!

Felieton,Hip Hop
Wyjaśniamy, jak Friz zmienił branżę hip-hopową
FRIZ #hot16challenge2

Tytuł artykułu może faktycznie brzmieć nieco niedorzecznie, ale uwierzcie mi, jest zgodny z prawdą. Friz, youtuber, człowiek niezwiązany ze środowiskiem hip-hopowym, który dopiero po jakimś czasie zaczął bawić się w piosenki, ale wciąż nie przebranżowił się zawodowo niczym Young Multi, miał spory wpływ na jej ewolucję. Jak? Już tłumaczę.