Hip Hop

Belmondo VS Belmondo [Raper VS Klasyk]

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Belmondo VS Belmondo [Raper VS Klasyk]

Serwus! Przed Wami piąty odcinek „Raper VS Klasyk”. Odcinek dosyć szalony, bo jego bohaterów połączyło nazwisko, które stało się pseudonimem artystycznym. W pierwszym odcinku postawiliśmy na zestawienie Wojtka „Sokoła” Sosnowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. W drugim w koleżeńskie szranki stanęli Piotr „Ten Typ Mes” Szmidt i Charles Bukowski. W trzecim przyrównaliśmy Adama „Łonę” Zielińskiego do Wojciecha Młynarskiego. W czwartym PRO8L3M spotkał się z Arthurem Schopenhauerem. Dzisiaj, w nieco ekstrawaganckim klimacie, spotykają się Belmondo i… Belmondo. To znaczy Młody G i francuski aktor, Jean-Paul Belmondo! Dlaczego tak? Bo nie mogliśmy sobie podarować, a w miarę badania historii obu panów, znajdowaliśmy coraz więcej podobieństw.

Porównywać będziemy: Poglądy, warsztat, rewolucyjność, wpływ na branżę i… wygląd.

Dla tych, którzy preferują postawę TL;DR – prosta ściągawka w formie infografiki:

Bibliografia (nie wiemy przecież wszystkiego):

  1. Jerzy Płażewski, Historia Filmu 1895-2005, „Książka i Wiedza”, Warszawa 2005
  2. Twórczość obu Belmondów
  3. Wikipedia do spraw podstawowych
  4. Taki ciekawy artykuł – LINK

Tak kończymy piąty odcinek tej nieco zwariowanej serii. Oczywiście zachęcamy do komentowania i rzucania swoich propozycji. Kto wie, może na którąś się zdecydujemy? Belmondo i Belmondo byli ciekawym zadaniem, bo pozornie kompletnie nic ich nie łączy, a sam Młody G zajarał się brzmieniem tego słowa, bo usłyszał, jak kelner tak do kogoś woła. He he.

fot. kadr z wideo „Real Bullshit Talking – Belmondo”, youtube.com/stoprocentTV, wikimedia

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Cringe tygodnia vol. 13: Podstawówka Malika Montany

Siemanko, sportowe świry! Spośród singli, które wyszły w minionym tygodniu, wybieramy najdziwniejszy/najbardziej facepalmowy/zasługujący na uśmiech pełen żenady. W zeszłym tygodniu zdecydowałem się poszerzyć formułę o sytuacje mające miejsce w social mediach.