Hip Hop,News

Chvrches: Jesteś drapieżnikiem. Chris Brown: Jestem czarny

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Chvrches: Jesteś drapieżnikiem. Chris Brown: Jestem czarny

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami dosyć smutnego syndromu wyparcia. I nie chodzi tu wyłącznie o to, że Chris Brown nie ogarnia, co się do niego mówi, ale że chyba ogólnie branża nie za bardzo kuma cha-chę. O co chodzi?

Chris, Tyga i Marshmello wypuścili kawałek „Light It Up”. Uwagę zespołu Chvrches zwrócili jednak uwagę nie jego wartością artystyczną, ale samą współpracą. Zespół napisał w oświadczeniu, że jest rozczarowany postawą Marshmello. Szanują go i nie godzą się na współpracę z „drapieżnikiem i sprawcą”, jakim jest Chris Brown – chodzi m. in. o sprawę pobicia Rihanny.

Sprawa była głośna i hukiem odbijała się w całej branży. Taki Chino XL zrobił z niej punchline, a Ten Typ Mes słał wyrazy współczucia i niezrozumienia dla świata. Swego czasu pisałem obszerniej, jak to jest, że wykonawcy robią zło, ale branża niespecjalnie się tym zajmuje. Jeśli jesteście ciekawi, to kliknijcie TUTAJ.

Wróćmy jednak do tematu. Otóż Krzysiek Brąz odpowiedział zespołowi Kościouy. Odpowiedział w sposób dosyć szczególny, bo nie odbił piłeczki w wiadomym temacie. Stwierdził za to, że jest „czarny i dumny”, a Chvrches są po prostu zazdrośni, że mu się wiedzie i wygrywa żyćko, kiedy oni nie są nawet na drugim miejscu tabeli. Krzysiek udowodnił też, że wszystko z nim okej, życząc członkom zespołu, by wpadli pod autobus pełen osób chorych psychicznie.

Jakieś to wszystko dziwne, smutne i niepotrzebne. Zwłaszcza, że sprawa RiRi to nie są jakieś przeszłe grzeszki, które poszły w niepamięć. Chris „tracił nad sobą panowanie” dosyć regularnie.

fot. „Chris Brown Details Rihanna Assault: She Tried To Kick Me, I Bit Her Arm”, youtube.com/Radio.com

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Cringe tygodnia vol. 8: Mezo i Doniu siedzący w gnoju

Siemanko, sportowe świry! Spośród singli, które wyszły w minionym tygodniu, wybieramy najdziwniejszy/najbardziej facepalmowy/zasługujący na uśmiech pełen żenady.

Felieton,Hip Hop
Więcej flexu, a mniej pie*dolenia – nowa szkoła z receptą na sukces

Wywiad z Wudoe zwrócił moją uwagę na jedną ciekawą kwestię. Niby myślę o tym dosyć regularnie, ale kiedy W.E.N.A. przyznał, że cieszy go sukces młodej szkoły, coś do mnie dotarło. Otóż kilka lat temu karierę robili raperzy określonego formatu. Pomijając dinozaurów z wypracowaną fanbazą, przebijali się ci, którzy przemycali do gry coś nowego, ale jednak byli dosyć zachowawczy w kontekście starej szkoły. Dobrymi przykładami są Paluch i Słoń, ale także KęKę czy Białas.