Lifestyle

Coachella po raz kolejny odwołana! Co z polskimi festiwalami?

Michał Fitz -
Coachella 2016: Thank You
Coachella 2016: Thank You
Lifestyle - - Dodane przez Michał Fitz

Coachella po raz kolejny odwołana! Co z polskimi festiwalami?

Koronawirus oczywiście wpłynął na dziesiątki różnych branż, ale mało która została tak bardzo przez niego dotknięta, ja ta koncertowo-eventowa. Zbiorowiska ludzi były pierwszym czynnikiem, który należało wyeliminować, by walczyć z wirusem i wiadomo było też, że w związku z tym jako ostatnie powrócą. Największe światowe festiwale w zeszłym roku nie odbyły się i przesunęły termin i często nawet line-up na ten rok. Liczono, że w lecie 2021 wszystko będzie już normalne na tyle, by można było wspólnie się bawić.

Niestety, coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że w tym roku możemy mieć powtórkę z poprzedniego lata. Pomimo wynalezienia szczepionki i rozpoczęcia jej podawania, sytuacja może nie ustabilizować się na tyle, by można było przeprowadzić festiwale. Do takich wniosków już kilka dni temu doszli organizatorzy Galstonbury, największej tego typu imprezy w Wielkiej Brytanii. Tegoroczny festiwal trzeba było odwołać.

Można było jednak tę informację przyjąć ze stonowanymi nerwami, bowiem w Anglii szaleje rzekomo nowa odmiana koronawirusa i niewykluczone, że to właśnie jego nieprzewidywalność wpłynęła na decyzję organizatorów. Niestety, ci, którzy liczyli, że w tym roku festiwali zabraknie tylko na Wyspach, mylili się. W tym roku nie będzie również Coachelii (przykro nam Quebo, musisz poczekać jeszcze rok). Decyzję o jej odwołaniu podjął szef Departamentu Zdrowia Kalifornii.

Pojawiają się więc obawy, że z biegiem kolejnych tygodni także następni organizatorzy będą wycofywać się z tegorocznych przedsięwzięć, by nie ponieść jeszcze większych strat z tytułu odwołania ich tuż przed rozpoczęciem. Czy możemy się martwić, że to samo stanie się w Polsce? Trudno powiedzieć, dlatego wstrzymajcie się jeszcze z planowaniem kreacji na Open’era. Należy po prostu mieć nadzieję, na jak najsprawniejsze zażegnanie pandemii. Z drugiej strony, niewykluczone, że organizatorzy będą próbowali rozwiązać sprawę na granicy prawa, podobnie jak obecnie restauratorzy, organizując eventy w nieco inny sposób tak, by w świetle przepisów, a raczej ich luk, były legalne.

fot. kadr z filmu „Coachella 2016: Thank You”, YouTube.com/Coachella

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Ziomalski Mixtape” Żabsona to Południe w europejskim stylu. Jak brzmi? No, różnie

Nowy rok, nowy, wielki krok! "Ziomalski Mixtape" o północy wjechał na streamingi, a my spieszymy podzielić się pierwszymi wrażeniami z odsłuchu. Trzeba przyznać, że Żabson z każdym projektem znacznie rozwija i udoskonala swój styl, co wychodzi mu świetnie, oczywiście, z pewnymi wyjątkami. Nowy projekt przesiąknięty jest inspiracjami z Południa Stanów Zjednoczonych. Zaczynając od okładki, a kończąc na flow.

Rap
To on rzucił najlepszą zwrotkę na „Jarmarku”! Poznaliśmy nowego zawodnika labelu 2020
Gruby Mielzky

Label należący do m.in. Taco Hemingwaya i PRO8L3M-u w zeszłym roku wystartował bardzo mocno. Dwie płyty Filipa, świetny mixtape Okiego i kompilacja Steeza83 to był jednak dopiero początek. 2020 w zeszłym tygodniu ogłosiło, że wkrótce ujawnieni zostaną ich kolejni zawodnicy. Pierwszy zapowiada się obiecująco.