News

Coś poszło nie tak: Ariana Grande i wytatuowany przenośny grill

Anna Cecocho -
Ariana Grande
Ariana Grande
News - - Dodane przez Anna Cecocho

Coś poszło nie tak: Ariana Grande i wytatuowany przenośny grill

Chyba każdy kojarzy te tatuaże, które w założeniach pod japońskimi znakami miały ukrywać życiowe sentencje, ale Google Translator nie podołał zadaniu i nagle zamiast motta zostajemy na całe życie z napisem oznaczającym np. zupkę instant. Ofiarą podobnego błędu stała się… Ariana Grande.

Chcąc uczcić pierwsze miejsce swojego singla ”7 Rings” na liście Billboard 100, wokalistka postanowiła zrobić sobie tatuaż. Miał znajdować się on na wewnętrznej części dłoni i przedstawiać tytuł jej utworu zapisany po japońsku. To, co zaplanowane, zostało wykonane i artystka pochwaliła się nową dziarą w mediach społecznościowych. I tu zaczęły się problemy. Japońscy fani zauważyli, że napis na jej dłoni nie oznacza wcale ”7 pierścieni”, a ”shichirin”, czyli… przenośny japoński grill. Prawdopodobnie nie o ten efekt chodziło Arianie, szczególnie, że od kilku dobrych lat jest weganką [!].

Skąd błąd? Fani zaczęli to wyjaśniać w komentarzach pod zdjęciem:

’Kiedy przetłumaczymy 七輪 na angielski dosłownie, to znaczy „siedem pierścieni”, ale! W Japonii słowo 七輪 oznacza przenośne palenisko używane do gotowania !!!!! (Jestem Japonką i mieszkam w Japonii)”.

Krótko potem zdjęcia nieudanego tatuażu zaczęły znikać z sieci, a sama Ariana Grande postanowiła wyjaśnić zamieszanie na twitterze:

”Rzeczywiście, pominęłam znaki ”つ の 指”, które powinny były znaleźć się pomiędzy. Bolało strasznie, wciąż wygląda nieprzyjemnie. Nie przetrwałabym tatuowania jeszcze jednego symbolu. Ale spokojnie, skóra się łuszczy, więc jeśli zatęsknię za tym tatuażem, to następnym razem pocierpię”.

Jednak i to wyznanie nie nacieszyło się istnieniem w sieci zbyt długo. Tweet, tak jak wcześniej zdjęcia, też został usunięty. Pojawiła się za to… nowa fotka z poprawionym tatuażem [!]. W czwartek Ariana pokazała na Instagramie uzupełnioną wersję dziary. ”Nieco lepiej” – napisała, dodając ”spoczywaj w pokoju mały grillu. Będzie mi cię brakowało, naprawdę cię polubiłam”. Niestety, poprawki piosenkarki nie przyniosły zamierzonych efektów.

Fot. Instastory ” arianagrande” [instagram]

Nowy symbol, by utworzyć napis ”7 Rings”, musiałby znaleźć się pomiędzy dwoma już istniejącymi. Dodanie go jako ostatniego w tatuażu spowodowało, że w luźnym tłumaczeniu napis oznacza teraz: ”BBQ grill palec”.

Czekamy na kolejne wersje, bo coś czujemy, że to nie koniec historii. A może ukaże się nowy singiel, zatytułowany ”Tiny BBQ Grill”?

Fot. z klipu ”7 Rings” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij