Rap

„Diamentowy Las”, wspólny projekt White’a 2115 i Białasa, już za chwilę!

Filip Klarzyński -
diamentowy las
diamentowy las
Rap - - Dodane przez Filip Klarzyński

„Diamentowy Las”, wspólny projekt White’a 2115 i Białasa, już za chwilę!

We wtorek 4 maja SBM Label ogłosiło nowy, tajemniczy projekt. Dzień później na ich kanale pojawił się trailer najnowszej płyty, jednak ten też dużo nam nie mówił. Teraz już wiemy, że jest to „Diamentowy Las”, wspólny album Białasa i White’a, który oprócz tego, że (miejmy nadzieję) dostarczy nam świetnej muzyki, pomoże również lasom państwowym!

Jak możemy wyczytać na stronie “Diamentowego Lasu”, jest to swobodny album przypominający mixtape – 12 kawałków, które zostały nagrane i dopracowane w bardzo krótkim czasie. Na samej płycie znajdziemy tylko gospodarzy, a za produkcję bitów odpowiedzialni są: Lanek, Chivas, Kinny Zimmer i debiutujący Krzysiek808. Dodatkowo wierząc opisowi, wydanie fizyczne “Diamentowego Lasu” powinno zadowolić każdego kolekcjonera. SBM wyda tylko 10 tysięcy sztuk płyt i już nigdy ponownie ich nie wytłoczy. Zamawiać możecie je TUTAJ. Fizyk pojawi się 11 czerwca, za to na streamingach będziemy mieli szansę posłuchać albumu już dziś o północy.

Część z dochodów ze sprzedaży “Diamentowych lasów” zostanie przeznaczona na zrekultywowanie 5 hektarów lasu w Mazowieckim Parku Narodowym. A czym jest rekultywacja? Dla tych, którzy przespali lekcje geografii jest to przywracanie wartości użytkowych lub przyrodniczych terenom zniszczonym przez działalność człowieka.

Na stronie oprócz zrobienia zakupów możemy się również dokształcić. W zakładce  “Edukacja” znajdziemy 12 różnych stron na temat lasów i ekologii. Każda strona zawiera odmienną infografikę i skupia się na innym temacie.

O warstwę muzyczną raczej na pewno nie musimy się martwić. Mimo, że niezbyt często mamy szansę usłyszeć tych dwóch artystów razem, to jednak gdy już się to dzieje, wychodzi to lepiej niż dobrze. Połączenie szefa wakacyjnych hitów i króla punchline’ów to zestawienie, którego nikt się nie spodziewał, i o które mało kto prosił. Wygląda na to, że „Diamentowy Las” będzie jedną z większych niespodzianek muzycznych tego roku!

Fot. kadr z „White 2115 ft. Białas – Sos Mula”, Youtube.com/SBMLabel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Dlaczego „Narkopop” Kaza Bałagane to klasyk?
"Narkopop" – okładka

„Narkopop” to jeden z tych albumów, którego prawdziwemu słuchaczowi rapu w Polsce nie wypada nie znać. Kaz Bałagane jakiś czas temu zapowiedział złotą edycję tego krążka, wzbogaconą o trzy piosenki z tamtego okresu. Co sprawiło, że album zasłużył na status legendarnego i zdobył takie uznanie słuchaczy?

YouTube
AdBuster o mało nie zatruł się oparami, a teraz prawie się „wysadził”
AdBuster

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o AdBusterze i jego "Zwariowanym Laboratorium". Wykonuje on w nim ciekawe, ale równie groźne dla człowieka doświadczenia, które czasem, nawet nie powinny mieć miejsca. Nie tak dawno mogliśmy zobaczyć, jak Marek Hoffman przeprowadzał niebezpieczny eksperyment. Przygotowywał bowiem żrący roztwór (tzw. piranie), nie mając na sobie żadnych środków ochrony osobistej. AdBuster natomiast w swoim najnowszym odcinku próbował zbudować czołg... Tak, tym razem to nie żart. Tutaj również nie brakuje niepokojących momentów.